Klára2
25.02.07,20:33
Pomôžte, prosím. Robím uzávierku r. 2006. Nesedia mi hodnoty z kníh pohľadávok a záväzkov na príslušných účtoch 311 a 321 ale počas celého roka (skontrolované ) mám zaúčtované všetko OK. Prevzala som chyby po predošlej účtovníčke. Dá sa to dať nejak do poriadku,bez toho, aby som sa vracala do účtovníctva predošlých rokov? Nechcem zasahovať do toho, čo som nerobila ja. Za každú radu ďakujem
Orsz
25.02.07,21:09
Pomôžte, prosím. Robím uzávierku r. 2006. Nesedia mi hodnoty z kníh pohľadávok a záväzkov na príslušných účtoch 311 a 321 ale počas celého roka (skontrolované ) mám zaúčtované všetko OK. Prevzala som chyby po predošlej účtovníčke. Dá sa to dať nejak do poriadku,bez toho, aby som sa vracala do účtovníctva predošlých rokov? Nechcem zasahovať do toho, čo som nerobila ja. Za každú radu ďakujem

No cekom bez zásahu to nejde - nemôžeš odúčtovať niečo, čo nemáš potvrdené, že je chybou - takže musíš to zistiť. Ak do uzavretia daň.priznania to nestihneš, daj si nezrovnalosti na osobitnú analytiku 321xy, 311xy, a riešiť to môžeš aj potom - ale treba chybu identifikovať, lebo sa ti môže stať, že niečo odúčtuješ z dôvodu, že to nesedí a potom príde platba - alebo bude požadovaná platba za niečo, čo je odúčtované.
liba2
25.02.07,22:59
Pomôžte, prosím. Robím uzávierku r. 2006. Nesedia mi hodnoty z kníh pohľadávok a záväzkov na príslušných účtoch 311 a 321 ale počas celého roka (skontrolované ) mám zaúčtované všetko OK. Prevzala som chyby po predošlej účtovníčke. Dá sa to dať nejak do poriadku,bez toho, aby som sa vracala do účtovníctva predošlých rokov? Nechcem zasahovať do toho, čo som nerobila ja. Za každú radu ďakujem
Bohužiaľ, do minulých rokov bude treba vojsť, ale len prečítať a zistiť čo-ako bolo zaúčtované; zistené nedostatky možno účtovne opraviť len v r. 2006, resp. po jeho uzávierke - v r. 2007.
Klára2
26.02.07,07:10
Nie som potešená ale samozrejme ďakujem za rady.