martin8
25.02.07,21:04
Dobry vecer!
Vlastnim novy 4 izbovy dom,ktory potrebuje este mansie upravy.
Dom sa nachadza v malej dedinke na vychode.
Pri dome je zahrada,stodola.
Chcem Vas poprosit o radu,na aky ucel by som mohol vyuzit ten dom.
Ja som rozmyslal nad ubytovnou.
Chcem sa tiez informovat,ci by som mohol dostat nejaku financnu pomoc z dediny.
misomiso
25.02.07,20:20
Tak z dediny rozhodne necakaj. Tam sa myslim dokonca plati najaka dan za osobu a noc (ak sa mylim, tak ma opravte). Potom mozes este cakat z dediny zavist od susedov. Ine ma nenapada...
Ivenka
25.02.07,20:25
Ano dan sa plati 25.-Sk/noc/osobu za deti tuším do 6 rokov sa neplati. Ak by si nahodou ubytoval cudzincou - aj češi - musiš to hlasiť na cudzinecku policiu. Iba ak by si sa rozhodol prostrednictvo netu to nejako prenajimat a potom to "budes" zdanovat ako priležitostný príjem. Svet je malý pozor na bonzakov.
jamis
25.02.07,21:25
a ešte by si musel zaplatiť daň z nehnuteľnosti z podnikateľských objektov a tá tiež veru nie je malá....
misomiso
25.02.07,21:39
Takze je to jasne - ubytovavat iba slovenske deti do 6 rokov. Nejake zajazdy pre skolky alebo take nieco.
martin8
26.02.07,18:18
Takze s ubytovnou su problemy.Co by ste mi odporucali s nim spravit?
Filip Glasa
26.02.07,18:37
Nedá sa prenajímať ako celok - chalupa na víkendy a prázdniny?
duficek
26.02.07,18:39
ak by s ubytovanim boli problemy, urcite by nebolo tolko privatov po slovensku. ak zaujmes vybavenim, cenou, "sluzbami", ludia sa k tebe iba pohrnu...
my chodime partia na chatu dociech, do jednej asi skoro "vymretej" dediny, asi 90% domov sa prenajima ako chaty a zbytok su vikendove sidla. v tej chate je virivka, bazen s protiprudom, biliard, pingpong, sipky....sice naokolo nic neni, je to diera (vsade treba ist autom, 10-15km), ale je tam klud a fajn relax....
zatial som sa s takou chatou tu este nestretol (za taku nizku cenu)

vsimol som si jednu zaujimavu sluzbu pri jednej prezentacii chaty, ze chatar nakupi v potravinach jedlo podla poslaneho zoznamu a pri prichode na chatu vas caka cerstvy chleba....netreba teda balit do auta zasoby potravin...