ZDENIELA
26.02.07,06:51
Chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti. ;)
Pred časom sa niekto nechal počuť, že banky nahlasujú vklady na účty daňovému úradu (rozumej, že ti niekto vloží určitú väčšiu sumu na účet a oni to bonznú) vraj sa tým sledujú nekalé príjmy (nie žeby som mala skúsenosti) len ma to zaujíma.
Spomenula som si na to dnes ráno, keď som kontrolovala elektronický výpis z účtu z piatka.
Bol tam vklad tržby od zamestnanca. Na výpise bolo evedené meno vkladateľa (to tam bolo vždy) ale pribudla poznámka o vzťahu vkladateľa k majiteľovi účtu - zamestnanec.:eek:
skaspa
26.02.07,05:56
Chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti. ;)
Pred časom sa niekto nechal počuť, že banky nahlasujú vklady na účty daňovému úradu (rozumej, že ti niekto vloží určitú väčšiu sumu na účet a oni to bonznú) vraj sa tým sledujú nekalé príjmy (nie žeby som mala skúsenosti) len ma to zaujíma.
Spomenula som si na to dnes ráno, keď som kontrolovala elektronický výpis z účtu z piatka.
Bol tam vklad tržby od zamestnanca. Na výpise bolo evedené meno vkladateľa (to tam bolo vždy) ale pribudla poznámka o vzťahu vkladateľa k majiteľovi účtu - zamestnanec.:eek:
nie daňovému úradu, ale rovno finančnej polícii § 7 ods. 1 zákona č. 367/2000: Povinná osoba ohlási finančnej polícii neobvyklú obchodnú operáciu bez zbytočného odkladu.
ďalej podľa zákona 367/2000 o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti je banka v zmysle § 3 písm. a) povinnou osobou a podľa § 5 ods. 2 Povinná osoba identifikuje každú fyzickú osobu alebo právnickú osobu, ak zistí, že pripravuje alebo vykonáva
a) neobvyklú obchodnú operáciu, (Neobvyklá obchodná operácia je právny úkon alebo iný úkon, ktorý nasvedčuje tomu, že jeho vykonaním môže dôjsť k legalizácii. § 4)
b) obchodnú operáciu v hodnote najmenej 15 000 EUR,
c) viacero na seba nadväzujúcich obchodných operácií, ktorých hodnota v období 12 po sebe nasledujúcich mesiacov dosiahne najmenej 15 000 EUR.
a na základe toho banka v zmysle § 6 ods. 2 písm. a)posudzuje, či je pripravovaná alebo vykonávaná obchodná operácia neobvyklá.
janaGT
26.02.07,06:00
k tej poznámke že vkladá zamestnanec - aj ja chodím niekedy vkladať priamo na účty za faktúry našim dodávateľom, a vždy sa pýta aký mám vzťah k majiteľovi účtu, či som zamestnanec alebo za čo vkladám.
Na základe toho banka účtuje resp. neúčtuje poplatky.
Keď v banke vkladám na účet ako zamestnanec, poplatok neúčtujú, ale keď vkladám napr. za faktúru tak je to s poplatkom.
ZDENIELA
26.02.07,06:12
Vďaka "skaspa" a ja som si myslela, že som túto tému mala zaradiť skôr do okienka pre sci-fi alebo poškodené zdravie vplyvom prívalu vonkajších nepresných informácií. :---