chudaska
26.02.07,08:33
Dobrý deň,
práve mi volal známy a pýtal sa ma, že keď je SZČO -lekár, má ambulanciu, má svoj súkromný notebook, nezaradený v majetku, teraz si dal zaviesť internet, ktorý by si chcel dať do nákladov, ale ten je viazaný na notebook, proste je to karta, ktorá sa dá vložiť do notebooka. Teraz nie si istý, či môže ten internet dať do nákladov, hoci notebook nie je v majetku. Musí vložiť ten notebook do podnikania /dosť sa tomu bráni/, keď chce daňovo uznať ten internet?
ĎAKUJEM ZA RADU!! :o
Zita5
26.02.07,07:40
Dobrý deň,
práve mi volal známy a pýtal sa ma, že keď je SZČO -lekár, má ambulanciu, má svoj súkromný notebook, nezaradený v majetku, teraz si dal zaviesť internet, ktorý by si chcel dať do nákladov, ale ten je viazaný na notebook, proste je to karta, ktorá sa dá vložiť do notebooka. Teraz nie si istý, či môže ten internet dať do nákladov, hoci notebook nie je v majetku. Musí vložiť ten notebook do podnikania /dosť sa tomu bráni/, keď chce daňovo uznať ten internet?
ĎAKUJEM ZA RADU!! :o


Ja by som doporučovala notebook vložiť - zaradiť do majetku firmy a tým by som mala dôvod na uplatňovanie výdavkov za internet, samozrejme pokiaľ by bol internet používaný na dosahovanie zdaniteľných príjmov lekára .
chudaska
26.02.07,07:44
ja si tiež myslím, žeby to bolo najčistejšie, len on sa akosi tomu bráni, a ten internet využije, je očný a internet využije, ale musí ten notebook zaradiť. Stačí keď ho vloží s nulovou hodnotou? Alebo nech spíše s niekým kupno-predajnú zmluvu?
duficek
26.02.07,07:53
len on sa akosi tomu bráni
ma na to nejaky rozumny dovod?
samozrejme notebook moze do podnikania zahrnut aj v nulovej hodnote ako osobny vklad
chudaska
26.02.07,08:14
asi je problém v SW /nelegalny/, myslím si, ale veď keď kúpi SW oficiálne, tiež si to môže dať do nákladov.
ĎAKUJEM VŠETKÝM ZA POMOC!
duficek
26.02.07,08:27
danovy urad nebude zaujimat, ci ma na soft licenciu alebo nie.
lekar potrebuje na svoju cinnost asi nejaky "lekarsky" soft, ten by si kupit mal. na jeho beh bude potrebovat asi windows (3000 -5000 sk), predpokladam ze "lekarsky" soft na linuxe nepobezi...
vsetky dalsie softy sa daju zohnat ako open source, teda zadarmo aj pre komercne ucely...
chudaska
26.02.07,10:13
ešte raz ďakujem za pomoc