Adria.ma
26.02.07,08:56
Len pred chvíľou som sa dozvedela s obrovským výkričníkom, že si mám dať pozor, ak sme neuhradili mzdy za december 2006 do 31.1.2007, vraj je tam potom trochu iné účtovanie - priznávam, stretla som sa s prípadom nevyplatenia miezd a odvodov po prvýkrát a tak som trochu zaskočená touto radou - ale pýtam sa. Je v zákone o dani z príjmov nejaká zmienka o tom, že si nesmiem uplatniť mzdové náklady a záväzky voči zamestnancovi a poisťovniam do účtovného obdobia s ktorým vecne a časovo súvisia - t.j. do roka 2006, ak som ich nezaplatila najneskôr do 31.1.2007? Ako to potom účtovať?
Viem iba o zmene v prípade vystavenia potvrdenia o zrazených preddavkoch na daň, ale o tomto fakt počujem prvýkrát.
Rada sa dám poučiť. Ak viete konkrétne súvisiace predpisy, rada uvítam.
Vďaka.
martinius
26.02.07,09:14
Mzdové náklady za december 06 sú uznaným daňovým nákladom roku 2006.Jednoducho vám ostáva záväzok voči zamestnancom a soc.inštitúciam. Jediné,čo bude neuznaným daň.nákladom (výdavkom) budú prirážky a penále,ak ste neuhradili odvody včas.
Citujem :
Daňovými výdavkami nie sú tiež
a) zvýšenia dane, prirážky k poistnému platenému na zdravotné poistenie, úroky platené za obdobie odkladu platenia dane a cla, penále a pokuty s výnimkou zaplatených zmluvných pokút,
Monika Kováčová
26.02.07,09:37
To, o čom píšeš vo svojej otázke už neplatí, ale platilo ....
Adria.ma
26.02.07,10:13
To, o čom píšeš vo svojej otázke už neplatí, ale platilo ....
Vďaka, vďaka a ešte raz vďaka - všetkým. Ani v minulosti som sa s týmto nestretla a tak ma to zaskočilo, vždy som tieto veci účtovala do obdobia, s ktorým časovo a vecne súvisia - teda mzdy za december som zúčtuvávala dňa 31.12.200. . A takisto aj odvody z týchto miezd. Len sa snažím vyhnúť zbytočným chybám a toto mi poradila jedna známa - že sa jej niečo v tomto smere marí. Tak si to overujem.