Jennys
26.02.07,09:12
Prosím keby ste mi poradili. Prišiel mi nedávno kuriérom tovar od dvoch dodávateľov rozdielnych. Lenže kuriér mi doniesol nie dva príjmové doklady na každý balík jeden ale len jeden doklad, kde je cena spočítaná za obidva balíky a je to tam akurát len rozdelené na dve sumy, ale výsledná suma je vlastne len jedna. Ako to mám teraz zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve? A ešte k tomu v Alfe? Nie som platca DPH ako to potom priradím k tým faktúram? Aj som chcela aby mi vystavili doklady zvlášť na každý balík ešte raz, ale on to mal už pripravené takže mi nové vypísať nemohol. Mám si žiadať nové doklady, alebo to môžem aj takto zaúčtovať? Ak áno, tak ako? Ďakujem pekne...:confused:
Zita5
26.02.07,08:18
Podľa môjho názoru nemal tak postupovať , ak sa dodanie týkalo od dvoch dodávateľov a dvoch fa , mal rozpísať dve potvrdenia . Mala si sa dožadovať prepísania potvrdenia o zaplatení .

V Alfe to teraz zaúčtuješ cez pokladňu výdaj .....VOZD tovar a v záväzkoch si zaúčtuješ úhrady ručne .
Alebo ...... cez dva riadky a vyberieš cez F7 príslušné záväzky s tým, že budeš mať jedno číslo VPD napr. 12 a druhý VPD 12/1 a spáruješ ich .
ekopo
26.02.07,09:35
Už keď to "dopadlo" takto tiež by som úhradu riešil cez dva výdavkové, aj z dôvodu vypárovania DF. K jednému výdavkovému by som preventívne priložil odfotený príjmový bloček od kuriéra aj s odkazom na originál.
P.S. Vyžiadaj si aj od dodávateľov potvrdenie, že dodávka bola uhradená.
Jennys
04.03.07,10:44
Ďakujem, veľmi ste mi pomohli, urobím to tak ako ste mi poradili.:rolleyes: