Sasha
26.02.07,09:14
Dobrý deň! Mám obrovský rozdiel medzi saldokontom 311 a HK. Keď som si vytlačila saldo, zistila som, že niektoré uhradené faktúry mám plusom na má dať a mínusom na dal, čiže rozdiel nie je 0, ale zdvojená suma faktúry. Účtovanie je v poriadku. Neviete mi poradiť prečo mi tam dáva mínus a ako to opraviť? Ďakujem!
LubenaK
26.02.07,10:33
Tu by som doporučila vojsť do faktúry a skúsiť ju opraviť ta, že sa vymažú v spodnej časti účtovné zápisy a znovu sa spustí "makro" pre zaúčtovanie. To by malo pomôcť. Ak by to nepomohlo, je nesprávne zaúčtovaná úhrada. Vtedy musí byť číslo FA i v okienku Uhradené. Ak nie je, nie je to ani v salde. Tu je treba tiež použiť správny vzor pre zaúčtovanie. Ak je to úhrada odoslanej faktúry, vzor 1 a ke)d došlej faktúry, vzor 2.
kira
04.03.07,14:45
Prosím vás o radu.
1)V Omege HK=saldokonto, ale nesedí s KAE jedná sa o zaúčtovanie 311 cez ID)
2)KAE=HK zobrazí mi zahrahičného D, ale v saldokonte nemám nič
Neviete mi poradiť ak spravím uzávierku roka či mi to nespraví šarapatu?
PS k 1.1.2006 boli nahraté cez ID
liba2
04.03.07,15:15
Prosím vás o radu.
1)V Omege HK=saldokonto, ale nesedí s KAE jedná sa o zaúčtovanie 311 cez ID)
2)KAE=HK zobrazí mi zahrahičného D, ale v saldokonte nemám nič
Neviete mi poradiť ak spravím uzávierku roka či mi to nespraví šarapatu?
PS k 1.1.2006 boli nahraté cez ID
Platí to isté ako píše Lubenak. Účtovanie týkajúce sa faktúry cez ID musí byť zapísané číslo fa vpravo dole - uhradiť. A mám aj takú skúsenosť, že nestačí toto číslo len zapísať ale odporúča sa (kros) vybrať danú fa lupou ktorá tam nato slúži. Mala som číslo zapísané, ale so saldokontom to nebolo spárované.
A vždy kontrolujem v ID, či s účtovacích zápisoch sú správne zapísané účty 311, 321 na správnych stranách.
kira
04.03.07,15:31
Platí to isté ako píše Lubenak. Účtovanie týkajúce sa faktúry cez ID musí byť zapísané číslo fa vpravo dole - uhradiť. A mám aj takú skúsenosť, že nestačí toto číslo len zapísať ale odporúča sa (kros) vybrať danú fa lupou ktorá tam nato slúži. Mala som číslo zapísané, ale so saldokontom to nebolo spárované.
A vždy kontrolujem v ID, či s účtovacích zápisoch sú správne zapísané účty 311, 321 na správnych stranách.

Ďakujem a k bodu 2) nevieš prečo v HK mám účet 321 300, ale keď vytlačím saldokonto, tak tam nieje nič?Možno už pri nahodení malo byť niečo zaškrtnuté ale neviem prísť nato čo.Pritom účet 321 100 -tuzem. a 321 200-zahranič. mi v salde ukáže. Skúsim pošpekulovať a zatiaľ ďakujem aj za túto radu
liba2
04.03.07,15:48
Ďakujem a k bodu 2) nevieš prečo v HK mám účet 321 300, ale keď vytlačím saldokonto, tak tam nieje nič?Možno už pri nahodení malo byť niečo zaškrtnuté ale neviem prísť nato čo.Pritom účet 321 100 -tuzem. a 321 200-zahranič. mi v salde ukáže. Skúsim pošpekulovať a zatiaľ ďakujem aj za túto radu
V účt. rozvrhu (alebo osnove?) keď si si zapísala účet 321-300, neoznačila si mu krížik, že je saldokontný - záväzky. Pozri :)
kira
04.03.07,18:21
V účt. rozvrhu (alebo osnove?) keď si si zapísala účet 321-300, neoznačila si mu krížik, že je saldokontný - záväzky. Pozri :)
Ďakujem,účto som prebrala po účtovníčke v priebehu roka, ktorá tak isto ako ja nerobila v Omege. Zajtra to overím.Pekný zbytok večera.
Sasha
20.03.07,12:01
Dobrý deň! Chcela by som sa spýtať, či nemá niekto skúsenosť s rozdielom v salde pri otvorení, čiže zle prenieslo zostatky z r. 05 do 06 a zistilo sa to až teraz pri závierke... Dá sa s tým vôbec niečo robiť? Presne o rozdiel v otvorení mám teraz rozdiel medzi HK a neviem s tým pohnúť. Robím v omege a mám len ročné skúsenosti... Vopred ďakujem za pomoc, pretože úmerne so zvyšujúcim sa dátumom sa zvyšuje moja depresia.
liba2
20.03.07,15:12
Dobrý deň! Chcela by som sa spýtať, či nemá niekto skúsenosť s rozdielom v salde pri otvorení, čiže zle prenieslo zostatky z r. 05 do 06 a zistilo sa to až teraz pri závierke... Dá sa s tým vôbec niečo robiť? Presne o rozdiel v otvorení mám teraz rozdiel medzi HK a neviem s tým pohnúť. Robím v omege a mám len ročné skúsenosti... Vopred ďakujem za pomoc, pretože úmerne so zvyšujúcim sa dátumom sa zvyšuje moja depresia.
A vieš v čom je ten rozdiel r.05/06 ? čo sa neprenieslo alebo prenieslo a nemalo sa? Lebo uzávierka sa dá zrušiť ...
Sasha
20.03.07,17:26
Ja neviem ako mám zistiť, ktoré konkrétne doklady to sú, viem iba, že keď si dám saldo obdobie otvorenie, tak tam mám presne ten rozdiel ako na konci roka v HK. Možno sa mi to stalo tým, že som si menila analytiku účtovania pri prechode roku. Malo mi preniesť 321-000 na 321-100 a 321-100 na 321-200. Myslím, že tak mi to vzniklo, ale neviem to nájsť ani opraviť. Viete mi poradiť?
LubenaK
21.03.07,05:50
Ak si menila v účtovnom rouvrhu, aby Ti prenieslo zostatky na iný účet, tak treba zmeniť aj zaúčtovani v saldokonte. Tam zostanú staré analytiky. Tie sa prestavením účtovného rozvrhu nezmenia. A to čo máš v účtovnom rozvrhu, musíš mať aj v nastavení číslovania dokladov, lebo odtiaľ sa Ti do jednotlivých evidencií prenášajú hlavné účty tej ktorje evidencie.
Sasha
22.03.07,06:52
Dobrý deň! Už viem v čom je ten rozdiel! Len škoda, že neviem ako sa to dá opraviť... Mne to síce prenieslo správne doklady, ale neprenieslo mi to kurzové rozdiely. Tie mi dalo na pôvodné analytiky a to je presne ten rozdiel, ktorý mám medzi saldom a HK. Neviete niekto ako by som to mohla preniesť do salda z roku 2005 správne? Už som skúšala aj opätovný prechod po oprave systémového dokladu (poradili krosáci), ale to mi zmenilo aj zostatky v HK a tie mám dobre!!! Ja už naozaj neviem čo mám robiť. A keď to neopravím, budem mať zle aj saldo v r.07.
A môžem vôbec urobiť závierku, keď mi to nesedí?
Prosím, pomôžte mi niekto skúsený!!!
LubenaK
22.03.07,22:02
Treba skontrolovať, či pri koncoročných kurzových rozdieloch je na položke Odpočet zapísané číslo faktúry, ktorej sa týka kurzový rozdiel. Ak je to robené ručne a spolu za celé saldo, tak treba vyčísliť za každú faktúru samostatne a napísať jej číslo do Odpočtu. Kolónka Odpočet znamená saldokonto. Ak to nie je tam, nie je to ani v salde, ale v HK to je, lebo je to na jednotlivých účtoch. Ak počítak koncoročné kurzové rozdiely program, malo by to tam byť.
McMarti
29.10.08,07:56
Potrebujem poradit, prevzala som ucto kde v saldokonte mi vyskakuju doklady z roku 2004 az 2007 rozdiel v halieroch uhrady su dobre ale predchadzaju ca uctovnicka zle zauctovala halierove vyrovnanie na FA.ako mam toto opravit? Dakujem za radu
liba2
29.10.08,09:31
Oproti Tr.5/6 - podľa toho kam to pasuje :).