vysky
26.02.07,09:24
Ahojte všetci,

nemáte niekto na stiahnutie protokol o vyradení DHM? Ďakujem.
V tlačivách sa mi nepodarilo to nájsť.
Ďakujem
renatan
26.02.07,08:31
Ja si tvorím vlastné protokoly :

Protokol o vyradení DHM

Dátum:
číslo DHM:
Názov DHM:
Dôvod vyradenia:
Spôsob vyradenia:
Podpis:

Tak isto tvorím protokoly o zaradení DHM a vyradení a zaradení HIM.
ZuzanaP
26.02.07,08:41
.......................;)
VTerezka
20.01.15,07:11
Ďakujem, skvelé tlačivko
Nandrolon
20.01.15,07:28
Všetky tieto "interné" protokoly si tvorím sám.
KEJKA
20.01.15,07:42
ja použijem kartu majetku - vlastnú, kde mám potrebné údaje o DM, prehľad odpisov, len dole dopíšem dátum, spôsob vyradenia, prípadne predajnú cenu a iné údaje. Ten založím k ID účtovania o vyradení a tiež do zložky majetku.
Natty
21.03.15,11:54
Kejka, tomuto nerozumiem, že ID účtovanie o vyradení, o čo ide? Tiež som vyraďovala nejaké zložky krátkodobého majetku, ale cez ID som nič neúčtovala. Tiež pri preradení automobilu z osobného užívania do podnikania som neúčtovala "vklad" cez ID, len som tento zapísala do evidencie majetku. Ako to teda má byť správne? Má to niečo spoločné s nadobúdacou cenou a zostatkovou cenou pri vyradení? Lebo ak áno, tak preraďovala som bezodplatne, teda nulová obstarávacia cena, a vyraďujem v plnej cene (majetok neodpisujem). Je to v tomto prípade v poriadku bez účtovania ID?
KEJKA
21.03.15,15:53
téma sa týka dlhodobého odpisovaného majetku.
Natty
22.03.15,13:16
Ďakujem Kejka. Takže pri krátkodobom majetku nevediem karty, nerobim zaraďovací, ani vyraďovací protokol? Mám v tom riadny zmätok, ospravedlňujem sa. Čím viac informácií zháňam, tým horšie som "zmagorená" :(