gituš
26.02.07,09:48
Vie mi niekto poradiť aké vyplniť daňové priznanie pre poľovnícke združenie? Vedú si len peňažný denník a mali by mať jednoduché či podvojné učtovníctvo.Ďakujem
Martin Mocko
26.02.07,08:50
Vie mi niekto poradiť aké vyplniť daňové priznanie pre poľovnícke združenie? Vedú si len peňažný denník a mali by mať jednoduché či podvojné učtovníctvo.Ďakujem

Oni si vedú taký zvláštny peňažný denník pre účely poľovného združenia. Je to viac-menej ako jednoduché účtovníctvo. Podávajú priznanie pre PO.
gituš
26.02.07,09:03
Ďakujem za rýchlu odpoveď
skaspa
26.02.07,09:07
Vie mi niekto poradiť aké vyplniť daňové priznanie pre poľovnícke združenie? Vedú si len peňažný denník a mali by mať jednoduché či podvojné učtovníctvo.Ďakujem
§ 41 ods. 1 : Občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b).
ak spĺňate uvedenú podmienku nemusíte podať daňové priznanie, ak ju nespĺňate, podávate daň. priznanie PO

čo sa týka účtovníctva tak si pozri zákon č. 431/2002 (http://www.porada.sk/autolink.php?id=15&script=showthread&forumid=2) Z.z. o účtovníctve § 9 ods. 2 písm. d), kde sa uvádza, že obč. združenie môže účtovať v sústave jednoduchého účtovníctva, ak nepodniká a ak jeho príjmy nedosiahli v predchádzajúcom období 3 mil. Sk;
gituš
12.03.07,19:01
Ďakujem. Toto poľ.združenie má len prijmy od členov ako čl.príspevok ale aj príjem za divinu ktorú si sami ulovia na základe povolenia a potom si ju odkupia a zisk si dajú do pokladne aby mali z čoho platiť nájomné za revír.Tak ako s tým DP? Dať či nie
gituš
12.03.07,19:05
poradte čo s tým
Fany
21.03.10,11:11
Prosím, toto by ma tiež zaujímalo. Aké účtovníctvo a čo všetko môže ísť do výdavkov. Ďakujem.
koma00
17.05.11,08:09
Prosím, toto by ma tiež zaujímalo. Aké účtovníctvo a čo všetko môže ísť do výdavkov. Ďakujem.



Aj mna to zaujima mate nejake nove info .
Hlavne co sa tika zisku z predaja diviny.
Dakujem