JAJA11
26.02.07,10:08
Ja by som sa chcela spýtať na pripojenie nového objektu na rozvody elektriky. Okrem obstarania všetkého pre pripojenie stavby, museli sme elektrárňam zaplatiť poplatok za zabezpečenie pripojenia a zabezpečenie požadovanej maximálnej rezervovanej kapacity. V tomto poplatku elektrárne si vyúčtujú práce, ktoré musia urobiť na svojom vedení, aby nám mohli dodávať elektriku do objektu. Čiže na našej stavbe neboli urobené z ich strany žiadne zásahy, ale na ich vedení. Teraz neviem, či tento polatok je službou, ktorú si môžem dať hneď do nákladov, alebo to bude súčasť stavby a musím to odpisovať? :mee: :mee: :mee:
JAJA11
26.02.07,10:08
nevie mi nikto poradiť?
andrej_rv
26.02.07,19:07
Ja by som sa chcela spýtať na pripojenie nového objektu na rozvody elektriky. Okrem obstarania všetkého pre pripojenie stavby, museli sme elektrárňam zaplatiť poplatok za zabezpečenie pripojenia a zabezpečenie požadovanej maximálnej rezervovanej kapacity. V tomto poplatku elektrárne si vyúčtujú práce, ktoré musia urobiť na
V § 35 Postupov PÚ, ktorý pojednáva o účtovaní obstarávania dlhodobého majetku, sa v ods. 1 písm. e) uvádza, že na účte 042 sa účtuje aj: " úhrada nákladov účelne vynaložených na pripojenie a zabezpečenie požadovaného príkonu alebo požadovanej dodávky plynu, tepla a vody, ako aj úhrada vlastníkovi rozvodného zariadenia za preložku rozvodného zariadenia".
Ja by som to účtoval ako súčasť obstarávacej ceny stavby.
JAJA11
27.02.07,05:54
V § 35 Postupov PÚ, ktorý pojednáva o účtovaní obstarávania dlhodobého majetku, sa v ods. 1 písm. e) uvádza, že na účte 042 sa účtuje aj: " úhrada nákladov účelne vynaložených na pripojenie a zabezpečenie požadovaného príkonu alebo požadovanej dodávky plynu, tepla a vody, ako aj úhrada vlastníkovi rozvodného zariadenia za preložku rozvodného zariadenia".
Ja by som to účtoval ako súčasť obstarávacej ceny stavby.

Ďakujem. :) :rolleyes: :)