denkap
26.02.07,11:15
Na nete som našla zaujímavé firmy a chcela by som vedieť, či by mi niekto mohol poradiť ako sa s nimi nakontaktovať.

ďakujem pekne
Zoltán Kovács
26.02.07,10:18
Na nete som našla zaujímavé firmy a chcela by som vedieť, či by mi niekto mohol poradiť ako sa s nimi nakontaktovať.

ďakujem pekne

Zrejme majú uvedené aj kontaktné údaje. Treba ich osloviť listom, mailom ....
denkap
26.02.07,11:12
ano, to som si myslela aj ja, len by som potrebovala nejaký vzor listu
čo im mám napísať?
misomiso
26.02.07,11:20
No... zalezi na tom, ci im CHCES napisat. To im potom napis...

Ak mas na mysli franchisingove partnerstvo, tak by som asi zacal s tym, ze by som opisal moje doterajsie podnikatelske skusenosti a ponukol spolupracu. Zaklad je neformulovat list tak, ze napises, co si ty od toho slubujes, ale naopak, aky benefit by to predstavovalo pre tu druhu stranu.

Kazdopadne by som ti ale odporucal formulovat otazky na Poradu zretelnejsie. V podstate si napisal nieco ako: videla som v Avize zaujimavy inzerat. Co mam odpovedat???
rickman
26.02.07,15:34
No... zalezi na tom, ci im CHCES napisat. To im potom napis...

Ak mas na mysli franchisingove partnerstvo, tak by som asi zacal s tym, ze by som opisal moje doterajsie podnikatelske skusenosti a ponukol spolupracu. Zaklad je neformulovat list tak, ze napises, co si ty od toho slubujes, ale naopak, aky benefit by to predstavovalo pre tu druhu stranu.

Kazdopadne by som ti ale odporucal formulovat otazky na Poradu zretelnejsie. V podstate si napisal nieco ako: videla som v Avize zaujimavy inzerat. Co mam odpovedat???

veruze tak :) :)

nezabudni vsak, ze ak sa chces pustit do franchisingu, tak potrebujes dost dobry kapital. u ziadnej "zaujimavej" znacky, ktoru by si tu chcela predavat, neuspejes stylom "len pridte a ja sa postaram, aby sa to predavalo"..
musis zaplatit licenciu, ktora je pri "zaujimavych znackach" :eek: a oo vela veci.. niektore znacky chcu dokonca vidiet tvoj obchod uz len pri mailovej komunikacii. inym zase unikne, co po nich chces.

v kazdom pripade spomen aj lokalitu, ludi, mesto, frekventovanost atd..
skratka aby oni tuzili po tom, predat ti tu licenciu..

a taktiez blahozelam uspesnemu podnikatelovi (najskor z BA), ktory dotiahol na SR skupinu Inditex.. (zara, bershka) ;) .. tam by si potrebovala kapital ako mal stryko drzgros len na zariadenie predajne (v podstate licenciu)..

:rolleyes:
j.s
26.02.07,17:06
A co takto zavolat, pozdravit slusne a v skratke povedat o co ti ide a spytat sa ci by si im predlozit nejaku svoju ponuku. Aspon na mna takyto elegantno priamy pristup plati.
misomiso
26.02.07,18:44
Zakladny problem je ten, ze do tychto firiem sa clovek (ak vola ak XY) dovola tak maximalne na recepciu.
rickman
26.02.07,19:00
cez telefon ti nepovedia onic viac ako formou mailu...
akurat ta odbiju, aby si kontaktovala niekoho ineho..