lenca
26.02.07,12:32
Ahojte poradaci,
prosim o radu. Vediem JU. Mam internetovy obchod a minuly rok som si zaplatila reklamu na etargete a google. Mozem tento vydavok zauctovat ako prevadzkovu reziu? Dik.
KvetkaK
26.02.07,11:33
Je to určitý druh reklamy. Môžeš to účtovať ako prevádzkovú réžiu.
profesional
14.06.07,17:27
Jednoznacne mozes. Ale samozrejme ide o to, ze ci ti ta reklama nieco priniesla. Daniari ti budu zistovat, kolko si zaplatila za takuto reklamu na reklamu tej ktorej sluzby a kolko ti to vynieslo. A ak usudia, ze slo o neefektivne vynalozene prostriedky, vyhodia ti to z nakladov.
Peter_B
15.06.07,22:26
Ja si myslim ze pri internetovom obchode je taka reklama opodstatneny naklad bez ohladu nato ci nieco priniesla alebo nie. Daniarov do toho nic, neviem si predstavit ako by to vlastne zistovali.

Samozrejem, ak by ste mali v nakladoch nie jednu reklamu, nie dve ale desat alebo viac, tak by ich to uz isto zaujimalo viac :)
Lion Topoľčany
16.06.07,11:05
Jednoznacne mozes. Ale samozrejme ide o to, ze ci ti ta reklama nieco priniesla. Daniari ti budu zistovat, kolko si zaplatila za takuto reklamu na reklamu tej ktorej sluzby a kolko ti to vynieslo. A ak usudia, ze slo o neefektivne vynalozene prostriedky, vyhodia ti to z nakladov.

Toto asi nebolo myslené vážne? Pochybujem, že by sa tým nejaký daniar zaoberal do takých podrobností. Aspoň ja som o takom niečom nepočula.
Keď dávate inzerciu do médií, nikdy neviete dopredu ako to dopadne. Nakoniec si poviete-za pokus to stálo. U nás vo firme sme 2 roky po sebe inzerovali v niekoľkých časopisoch, stálo nás to spolu cca 100.000,- Sk a
konečný efekt bol žiaľ nulový. Jedine sme docielili, že nám začali vyvolávať ďalšie redakcie, či nechceme inzerovať. Nechcete mi povedať, že daniari by nám tých 100.000,- neuznali...
Jana Acsová
16.06.07,11:09
[/b] Nechcete mi povedať, ...Nie ... radíme si navzájom :)
Lion Topoľčany
16.06.07,11:10
A ešte jedna múdrosť, čo "vypotil" teraz pri obede môj manžel:
"Polovica prostriedkov vložených do reklamy je bezúčelná, len keby sme vedeli-ktorá"
Jana Acsová
16.06.07,11:12
Daniari ti budu zistovat, kolko si zaplatila za takuto reklamu na reklamu tej ktorej sluzby a kolko ti to vynieslo.Toto presne zisťovať nebudú, ale budú zisťovať či reklama súvisí s predmetom podnikania subjektu a je účelne vynaložená. Účelnosť, ešte nemusí ísť ruka v ruke s efektívnosťou. Pozeráme sa dopredu, preto napr. aj investujeme do reklamy. Najskôr sú náklady ... až potom spravidla prichádza efekt.