marcelaStanakova
17.01.05,07:40
Dobré ráno!

Vedel by niekto odpovedať akým spôsobom sa vytvára ARCHÍV FO, ktorá vedie JÚ.
Či sa spisuje zápisnica k archívu , a či táto archivácia tostáva len vo firme FO alebo sa zasiela aj niekam inam?

Neexistuje nejaký vzor tejto archivácie samozrejme keď by to vyplývalo zo zákona.

Ďakujem Marcela
sway
17.01.05,07:17
Dobré ráno!

Vedel by niekto odpovedať akým spôsobom sa vytvára ARCHÍV FO, ktorá vedie JÚ.
Či sa spisuje zápisnica k archívu , a či táto archivácia tostáva len vo firme FO alebo sa zasiela aj niekam inam?

Neexistuje nejaký vzor tejto archivácie samozrejme keď by to vyplývalo zo zákona.

Ďakujem Marcela

Nemám čas to hľadať - ale poradím Ti je tu veľká debata na túto tému - daj si pod hľadať heslo "registratívny poriadok" - nájdeš tam kopec dôležitých informácií a aj presný registratívny plán a registratívny poriadok. :o
Hlinkovx
17.01.05,08:08
Nike
01.02.05,06:59
Dávam do pozornosti na stránke MV "Metodický návod MV pre SZČO"
Zdá sa, že MV správa registratúry to myslí vážne aj s malými podnikateľmi.
www.civil.gov.sk (http://www.civil.gov.sk)
miro_mr
01.02.05,07:48
Neni to take zle. MV to berie celkom realne a preto vydalo metodicky pokyn ktory nahradza vypracovanie poriadku a planu pre FO. Akurat je treba evidovat registraturne zaznamy - vsetky nielen uctovne a pred skartaciou poslat ich zoznam najblizsiemiu archivu a pockat ci nemaju o nieco zaujem.

Miro
Nike
01.02.05,07:53
Máš pravdu, nie je to také zlé, pre tých ktorí aspoň trochu tušia o čo ide. No a už vidím ako remeselníci, obchody a mnohí iní vedú registratúru, evidujú každú písomnosť atď. Bude ešte srandy.
Hlinkovx
01.02.05,07:58
Máš pravdu, nie je to také zlé, pre tých ktorí aspoň trochu tušia o čo ide. No a už vidím ako remeselníci, obchody a mnohí iní vedú registratúru, evidujú každú písomnosť atď. Bude ešte srandy.
Presne tak..pre ľudí..ktorí sa zaoberajú len registratúrou..je to v podstate "ľahké" ...ale ľudia, ktorí ani nevedia...že niečo také existuje..a že to vôbec potrebujú...a z vlastnej skúsenosti poviem...je ich veľa....tak pre tých je to veru zložitá parketa...
miro_mr
01.02.05,08:14
Presne tak! Registratura je veda - ak zoberieme ze registraturny zaznam je akakolvek informacia - tak potom vsetko na co sa pozrieme je registratura. Ide o profesionalny pristup k sprave informacii. Tento musi byt rozdielny u obuvnika a iny v banke a o tom registratura - sprava informacii je. Inu pozornost musi tejto oblasti venovat vyrobna organizacia, inu obchodna a inu urad a inu remeselnik.
Zakon ale hovori o vsetkych rovnako. Preto osobne vitam, ze mv upustilo od poziadaviek na vsetkych rovnako. Ved len spisova evidencia zamota hlavu nejednej organizacii, co by to potom urobilo u remeselnika. Ina vec je ze ak remeselnik ma za,mestnanca a zivnost ukonci, tak zamestnanec by nemal nijak pocitit rozdiel ze pracoval pre zivnostnika alebo firmu. Firma bude v registrature opatrovat jeho osobny spis az do 70 rokov veku. Zivnostnik to zbali hotovo. Takze niektore veci by mali platit pre kazdeho. Tym nechcem povedat ze aj to co je v metodickom pokyne nie je zlozite pre remeselnikov - je. Len to je tazko vybrat lebo moze byt srocka s dvomi zamestnancami a zivnostnik s tridsiatimi a moze mat viac agendy ako ta esrocka kde najst hranicu.

Miro
sway
01.02.05,08:31
Dávam do pozornosti na stránke MV "Metodický návod MV pre SZČO"
Zdá sa, že MV správa registratúry to myslí vážne aj s malými podnikateľmi.
www.civil.gov.htm (http://www.civil.gov.htm)



prosím ťa, tá stránka mi nejde otvoriť - je OK? - kde nájdem ten met.pokyn??, díííííík ;)
miro_mr
01.02.05,08:32
Hlinkovx
01.02.05,08:49
komu sa to nechce hľadať...
je to tu prilepené
donoval
01.02.05,09:05
www.civil.gov.sk
Nike
01.02.05,09:44
Vďaka donoval, len som to skopírovala a neskontrolovala.
laguna
01.02.05,11:55
A na čo je registrutarny poriadk FO - živnostnikovi, ktory ma tak jeden dva šanony max. dokladov za cely rok??? Ved to je viac roboty jak s celym účtovnictvom :(
pszczolka
31.10.05,10:41
Ahojte spolok,
mam problem a vemi vas prosim o pomoc. Moja firma chce viest uctovnictvo mimo uzemia SR. Je to mozno, aby uctovat a uschovavat uctovne doklady mimo uzemia SR? V zakone o uctovnictve nie bolo nic, o mieste uschovania dokladov. Je to v innym osobitnym predpise?
Prosim Vas, pomozte!
Maxinka
07.12.05,15:17
Prosím Vás, ja viem, že tu už bolo veľa ohľadne registrúry, ale chcela by som sa Vás opýtať:Sme malá firma SZČO (čiže nie sme PO), máme 7 zamestnancov - máme mať vypracovaný registratúrny poriadok a plán podobný ako majú PO a dať ho aj potvrdiť do archívu alebo mi stačí mať metodický pokyn pe SZČO?Prosím Vás ak má niekto vytvorený ten RP pre takú podobnú malú firmu, tak ak môžte, prosím, prilepte mi ho.
Ďakujem