JDM
26.02.07,12:58
Prosím o radu,
človek, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku, má živnosť v ČR aj v SR. Príjmy z českej živnosti si má vysporiadať podaním DP v Čechách, a príjem na slovenskú živnosť si má uviesť do DP na Slovensku? Ak je to takto, tak potom nepriznáva príjem v slovenskom DP z českej živnosti a nemal by uplatniť ani metódu zápočtu.... Som za to, aby si české príjmy vyrovnal v ČR a slovenské v SR. Treba však pritom rozlišovať príjmy - pod akým IČO boli prijaté. Ak pod slovenským ÍČO mal aj príjmy v ČR, treba ich na Slovensku priznať prepočtom kurzu NBS. Ak však teda dve rôzne IČA, tak treba 2 daň. priznania. Viem, že je to asi zmätočné, ale snáď to pochopíte.
Ďakujem za odpovede.
jamis
26.02.07,12:06
Pokiaľ viem, tak príjmi z českej živnosti by si mal vysporiadať v čechách a príjmi zo Slovenska podaním DP na Slovensku.
Aspoň minulý rok to tak bolo.
Ak sa mýlim opravte ma.
Johanka
26.02.07,12:08
Tieto československé príbehy si vymýšľaš ....?

Ak má daňovník príjmy podľa § 6 zo slovenskej aj českej živnosti tak:
1. v ČR musí viesť účtovníctvo a podať DP
2. do slovenského DP prenesie do § 6 príjmy a výdavky z českého DP - tu upozorňujem na iný prepočet kurzom ako pri príjmoch zo závislej činnosti
3. ďalej postupuje podľa predtlače DP - daň zaplatenú v ČR si započíta na úhradu daňovej povinnosti z celosvetových príjmov.
(veľmi skrátená verzia odpovede ;) )
Gabca
26.02.07,12:40
Neviem, preco by si to mal vymyslat, aj ja mam taky pripad, i ked opacne, cech ma zivnost v Cechach a aj tu na Slovensku, a tiez sme spolu dumali nad tam ako to dat dokopy, a prisli sme k zaveru, ze danove zo SR si musi tuna najprv podat a potom priratat k tomu svojmu v CR. Takych ludi je urcite dost, ale mozno s tym maju vacsie skusenosti a nemusia sa radit na porade, tak ako my.
Johanka
26.02.07,12:58
Neviem, preco by si to mal vymyslat, aj ja mam taky pripad, i ked opacne, cech ma zivnost v Cechach a aj tu na Slovensku, a tiez sme spolu dumali nad tam ako to dat dokopy, a prisli sme k zaveru, ze danove zo SR si musi tuna najprv podat a potom priratat k tomu svojmu v CR. Takych ludi je urcite dost, ale mozno s tym maju vacsie skusenosti a nemusia sa radit na porade, tak ako my.
To vymýšľanie nadväzovalo na ďalšiu tému, ktorú JDM založil a pýtal sa na ďalší komplikovaný prípad :) . Je mi jasné, že takýchto prípadov je more ...
Vlasta Č.
22.03.07,09:21
Tieto československé príbehy si vymýšľaš ....?

Ak má daňovník príjmy podľa § 6 zo slovenskej aj českej živnosti tak:
1. v ČR musí viesť účtovníctvo a podať DP
2. do slovenského DP prenesie do § 6 príjmy a výdavky z českého DP - tu upozorňujem na iný prepočet kurzom ako pri príjmoch zo závislej činnosti
3. ďalej postupuje podľa predtlače DP - daň zaplatenú v ČR si započíta na úhradu daňovej povinnosti z celosvetových príjmov.
(veľmi skrátená verzia odpovede ;) )



Aký kurz môžem pri prepočte použiť, ak mal podnikateľ z českej živnosti príjmy za I. Q 2006 a zvyšok roka mal príjmy zo slovenskej živnosti?
Môžem použiť kurz za I.Q. 2006, alebo ročný alebo aký iný?
Vlasta Č.
22.03.07,10:56
Aký kurz môžem pri prepočte použiť, ak mal podnikateľ z českej živnosti príjmy za I. Q 2006 a zvyšok roka mal príjmy zo slovenskej živnosti?
Môžem použiť kurz za I.Q. 2006, alebo ročný alebo aký iný?

Vie mi niekto poradiť?
JDM
22.03.07,15:45
Ja by som použila asi priemerný ročnýkurz, ale najprv by som si prepočítala len tak pre seba, či sa to oplatí týmto kurzom, alebo napr. každý príjem prepočítať dňom prijatia platby. Keďže slovenská koruna posilnila ku koncu roka, nechala by som to asi na tom ročnom kurze.