kajkape
26.02.07,14:09
Dobry den,

poprosim poradit: kolegyna odpracovala na pracovisku 4 hodiny...od 8:00 do 12:00, po dvanastej odisla na sluzobnu pracovnu cestu do zahranicia, kde bola dalsich 4,5 hodiny.

Ma narok na stravne aj za odpracovane 4 hodiny aj za cas straveny na sluzobnej ceste do 6 h + vreckove?

Ak ma v zmluve, ze jej naplnou prace su aj sluzobne cesty do zahranicia.. bude sa jej poskytovat vreckove vo vyske 25 % z nahrady? Ako to je?
Vedeniu sa nepaci, ze by mala mat narok aj na stravne v SKK (teda gastrolistok v hodnote 89 Sk) a aj narok na stravne v zahranici + vreckove. Ked sa v internej smernici upravi, ze ked ide do zahranicia len "na otocku", ma narok len na gastrolistok v Skk, moze to tak byt?

Dakujem ... viem, ze je tu toho vela... popripade mi prosim len dajte nejaky link, kde je prave toto rozobrane... pretoze som uz zopar tem presla a prave na toto som nikde nenatrafila. Dakujem este raz.
Chobot
26.02.07,13:22
Dobry den,

poprosim poradit: kolegyna odpracovala na pracovisku 4 hodiny...od 8:00 do 12:00, po dvanastej odisla na sluzobnu pracovnu cestu do zahranicia, kde bola dalsich 4,5 hodiny.

Ma narok na stravne aj za odpracovane 4 hodiny aj za cas straveny na sluzobnej ceste do 6 h + vreckove?

Ak ma v zmluve, ze jej naplnou prace su aj sluzobne cesty do zahranicia.. bude sa jej poskytovat vreckove vo vyske 25 % z nahrady? Ako to je?
Vedeniu sa nepaci, ze by mala mat narok aj na stravne v SKK (teda gastrolistok v hodnote 89 Sk) a aj narok na stravne v zahranici + vreckove.

Dakujem ... viem, ze je tu toho vela... popripade mi prosim len dajte nejaky link, kde je prave toto rozobrane... pretoze som uz zopar tem presla a prave na toto som nikde nenatrafila. Dakujem este raz.

Aj o tom sa už hovorilo, napr. tu:
http://www.porada.sk/t9011-cestovne-prikazy.html môj príspevok č. 30.

Ide o to, že keď odpracuje viac ako 4 hodiny, tak má nárok na stravný lístok. Ak potom ide na SC, tak patrí mu aj náhrada. V takomto prípade má jedno aj druhé.

Vreckové treba dať vo výške 5-40% zo stravného. Konkrétnu sadzbu určije zamestávateľ, ale nesmie to byť menej ako 5%. Viac môže, ale potom sa na to vzťahujú osobitné pravidlá.
kajkape
26.02.07,14:48
Dakujem moc. A este jedna otazka. Ked ma v zmluve, ze miesto vykonu jej prace je nielen SR ale aj Madarsko, tak bude dostavat stravne stale podla poctu hodin stravenych na sluzobnej ceste alebo si mozme v smernici urcit, ze to bude vzdy len 25 % alebo 50 % zo zakladnej nahrady?

Dakujem.
andurk
22.10.08,08:27
Postupujeme správne, ak v jeden deň poskytnem zamestancovi stravný lístok a aj náhradu stravného pri pracovnej ceste? V mieste výkonu práce opracuje (napr.od 7.00 do 11.30 hod) viac ako štyri hodiny - vznikne mu nárok na stravný lístok a potom je vyslaný na pracovnú cestu, pri ktorej vznikne nárok na náhradu stravného pri pracovnej ceste vo výške 98,-Sk.

Ďakujem
Chobot
22.10.08,08:58
Postupujeme správne, ak v jeden deň poskytnem zamestancovi stravný lístok a aj náhradu stravného pri pracovnej ceste? V mieste výkonu práce opracuje (napr.od 7.00 do 11.30 hod) viac ako štyri hodiny - vznikne mu nárok na stravný lístok a potom je vyslaný na pracovnú cestu, pri ktorej vznikne nárok na náhradu stravného pri pracovnej ceste vo výške 98,-Sk.

Ďakujem

Áno, postupuješ správne. Ale na to už je založená téma, presuniem tú tvoju tam.