chalupar
26.02.07,13:10
Ahojte, plánujem si založiť živnosť a vytvoriť prevádzku-predaj hračiek.No nie úplne tak bežných, no neviem ako sa dostanem k dodávateľom a vlastne ako mam od nich pýtať Nižšiu cenu keď na začiatok by som chcel mat v predajni len po 1-2ks tovaru,viacerych druhov. Keď som pozeral na nete niektoré obchody čo ponúkajú tento tovar môžem vlastne požiadať ich a ako by som nasiel priamo "dovozcov"?? A potom o akú cenu by asi malo isť, marža 30% , v priemere je dostačujúca??(teda to rátam ako priemerná cena u konkurencie) A aký mail by som im mal napísať, keď vlastne len plánujem rozbehnúť obchod a ešte nemám ani živnosť?Nemá niekto taký vzorový??Je im nutne poslať aj podnikateľský plán??
dakujem
mysimis
26.02.07,12:18
Pokiaľ vieš kde taký tovar predávajú, tak na uvedenom tovare musí byť výhradný dovozca príp. výrobca. Potom si uvedenú firmu nájdi na internete, kde určite nájdeš aj tlf kontakty, adresy a pod. Potom Ti stačí ich osloviť.
misomiso
26.02.07,13:00
No nechem Ta odradzat od podnikania, ale je uplne najlepsie, ak zacnes podnikat v niecom, v com si uz aspon ciastocne "doma". Ak by si teda pracoval v minulosti v nejakej predajni hraciek, alebo u velokpredajcu hraciek, pripadne by si mal aspon skusenosti z ineho maloobchodu, vela takychto otazok by si si usetril. Ja osobne na Tvojom mieste by som sa najprv zamyslel nad tym, ci chcem skutocne mat predajnu hraciek a ci by nebolo lepsie vyuzit nejake moje doterajsie skusenosti a zacat podnikat v inej oblasti. (Ty sam najlepsie vies, v com si "doma")

Samozrejme, predaj hraciek nie je taky narocny, aby to kazdy bezny clovek nezvladol, chcel som iba povedat, ze bez akychkolvek skusenosti budes zo zaciatku narazat stale na problemy a oproti svojim konkurentom budes mat same nevyhody. Nielen, ze budes novy, a nebudu Ta apoznat zakaznici, budes musiet jednorazovo investovat do tovaru, priestoru a reklamy, ale navyse budes pravdepodobne robit zbytocne chyby, ktore budu vyplyvat z Tvojej neskusenosti.
chalupar
28.02.07,09:57
Tak podnikať v niečom v čom som doma je čiastočný problém, lebo 10r. pracujem v skole.:D Predpokladám, že problémy budú, no na začatie podnikania je asi najlepšia voláka predajňa? Proste ak by to nevislo tak budem mat doma fúru hračiek(lepšie ako potraviny) ,kopec dlhov:mee: .A ak by bolo zle,ako zacnem tak skoncim. Ale je šanca zmeniť povolanie a začať s podnikaním. Posledne u náš vznikajú rôzne obchody a predajne a všade sa kupuje(predava). Dúfam že by to mohlo byt aj u mňa.
pawen
28.02.07,15:49
$vboptions
j.s
28.02.07,16:08
Na tvoju otazku ako sa dostat k importerovi, ti uz poradili.
Ja ti odpoviem len na cast ohladne cenotvorby. Ano, pre urcite komodity sa stanovuje fixna marza. Doporucujem ti vsak spravit doslednu cenovu kalkulaciu pre rozbehnutim tvojho biznisu. Odhadnut svoje naklady je velmi uspesny ale tazky krok. Je jednoduche spravit nakup a marzu stanovit v hodnote 30%. Ako si uviedol, nebudes ich najvacsi odberatel a tym padom konkurencia, ktora odobera vacsie mnozstvo tovaru bude mat nizsie nakupne ceny.
Vo vseobecnosti su zname a zauzivane 3 priastupy k cenotvorbe - nakladovy, konkurencny a hodnota vnimana zakaznikom. Treba skombinovat jedno s druhym.
Dekor
06.03.07,08:33
ak dovolis, len jedna otazocka:
co v tej skole robis? :-)
holos
22.03.07,13:18
ten tvoj začiatok bude riadne komplikovaný.
stevo86
23.03.07,18:00
ahojte som tu novy nevedely by ste mi poradit:chcel by som si otvorit pradajnu z azijskimy motociklami co mi k tomu trba ako si mam zohnat predajcov dovozcov a ci k tomu potrebujem neake certifikaty vopred vam dakujem
misomiso
23.03.07,18:11
Predajcov? snad predavacov nie? Ved ty budes mat predajnu. Z toho, co pises nevupoyva, ze by si chcel byt importer.

Certifikaty urcite, ale tie zvykne zabezpecovat dovozca. Tvojou ulohou bude hlavne zhanat zakaznikov...
Zoltán Kovács
23.03.07,18:13
mimotemy A zase 2x zadané :mad:
ajnl
06.11.07,13:21
ahojte chcela by som si založiť ŽL a otvoriť obchodík s dekoráciami. Keď budem mať už všetko kolo toho vybavené.. tym myslím papierovačky, čo potom? Nákup? Registračná pokladňa? Vedenie JU? nemám prax S RP. Ak bude máť čas odpovedzte.. ďakujem
tetrisss
06.11.07,17:38
ahojte chcela by som si založiť ŽL a otvoriť obchodík s dekoráciami. Keď budem mať už všetko kolo toho vybavené.. tym myslím papierovačky, čo potom? Nákup? Registračná pokladňa? Vedenie JU? nemám prax S RP. Ak bude máť čas odpovedzte.. ďakujem

potrebujes vybavit ZL,hygienicke povolenie na prevadzku, schvalenie otvaracich hodin na obecnom/mestskom urade/,registracnu pokladnu, registracia na danovom urade, no a predpokladam, ze budes mat naklady a vydavky, takze budes musiet viest JU.