grušina
26.02.07,14:21
Dobrýdeň

rada by som sa ešte opýtala čo musí priložiť FO k DP, ak mal príjem len zo závislej činnosti a z prenájmu nehnuteľnosti.
Potvrdenie o príjme a zraz.preddavkoch a čo sa týka nájmu, tak treba nejaký zoznam nájomníkov, alebo niečo?

A výkazy o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch ?
To musí podať len FO typ B a ak nemá majetok žiaden tak nedáva, alebo dá nulový??
Alebo kde by som to našla - tieto info

A ďaľšie moje trápenie je - ročné zúčt. preplatku alebo nedoplatku zo zdrav.poistenia - vraj sa to má dávať do DP, ale neviem kde...:mad:

Ďakujem vopred za rady a usmernenie
mysimis
26.02.07,13:23
Dobrýdeň

rada by som sa ešte opýtala čo musí priložiť FO k DP, ak mal príjem len zo závislej činnosti a z prenájmu nehnuteľnosti.
Potvrdenie o príjme a zraz.preddavkoch a čo sa týka nájmu, tak treba nejaký zoznam nájomníkov, alebo niečo?

A výkazy o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch ?
To musí podať len FO typ B a ak nemá majetok žiaden tak nedáva, alebo dá nulový??
Alebo kde by som to našla - tieto info

A ďaľšie moje trápenie je - ročné zúčt. preplatku alebo nedoplatku zo zdrav.poistenia - vraj sa to má dávať do DP, ale neviem kde...:mad:

Ďakujem vopred za rady a usmernenie

Keď je príjem len zo závislej činnosti a nájmu doložíš si tam potvrdenie o príjme. Ohľadom nájmu sa k DP nedokladá nič. V tomto prípade si k DP nevystavuješ ani výkaz o príjmoch a výdavkoch ani o majetku a záväzkoch.
Zoltán Kovács
26.02.07,13:24
Dobrýdeň

rada by som sa ešte opýtala čo musí priložiť FO k DP, ak mal príjem len zo závislej činnosti a z prenájmu nehnuteľnosti.
Potvrdenie o príjme a zraz.preddavkoch a čo sa týka nájmu, tak treba nejaký zoznam nájomníkov, alebo niečo? Len potvrdenie o príjme a zraz.preddavkoch

A výkazy o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch ? ak nie je SZČO popri zamestnaní tak nie
To musí podať len FO typ B a ak nemá majetok žiaden tak nedáva, alebo dá nulový??
Alebo kde by som to našla - tieto info

A ďaľšie moje trápenie je - ročné zúčt. preplatku alebo nedoplatku zo zdrav.poistenia - vraj sa to má dávať do DP, ale neviem kde...:mad: Nedoplatok ZP zaplatený v roku 2006 je výdavok roka 2006.

Ďakujem vopred za rady a usmernenie

Odpoveď viď červeným
Johanka
26.02.07,13:27
Dobrýdeň

rada by som sa ešte opýtala čo musí priložiť FO k DP, ak mal príjem len zo závislej činnosti a z prenájmu nehnuteľnosti.
Potvrdenie o príjme a zraz.preddavkoch a čo sa týka nájmu, tak treba nejaký zoznam nájomníkov, alebo niečo? Nič.

A výkazy o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch ? Tieto výkazy sú účtovná závierka jednoduchého účtovníctva.
To musí podať len FO typ B a ak nemá majetok žiaden tak nedáva, alebo dá nulový?? Aj ty podávaš daňové priznia typ B. príjmy z prenájmu nehnuteľností sú príjmami podľa § 6 ods.3.
Alebo kde by som to našla - tieto info na Porade ;)
A ďaľšie moje trápenie je - ročné zúčt. preplatku alebo nedoplatku zo zdrav.poistenia - vraj sa to má dávať do DP, ale neviem kde...:mad:
U Teba asi ide len o zdravotné poistenie, ktoré si si platila v zamestnaní, zahrnieš výsledok RZ do § 5 (príjmy zo závislej činnosti)
Ďakujem vopred za rady a usmernenie
Odpovede sú červené.
Lydka R
04.03.07,18:26
Poraďte, aké prílohy sa dávajú k DP B, ak sa zdaňuje predaj cenných papierov? K dispozícii je výpis o transakcii na základe komisionárskej zmluvy. Môže to byť ono?
Johanka
04.03.07,18:27
K DP nič neprikladáš. Doklady predložíš v prípade daňovej kontroly správcovi dane.
Zdeni
09.03.07,20:36
Ani pri predaji zdedeného bytu, /§8/, t.j. ani osvedčenie o dedičstve ani kúpna zmluva???..............Správne?:confused:
evina
09.03.07,20:39
Ani pri predaji zdedeného bytu, /§8/, t.j. ani osvedčenie o dedičstve ani kúpna zmluva???..............Správne?:confused:
Ani....ani....ani...
Zoltán Kovács
09.03.07,20:40
Ani pri predaji zdedeného bytu, /§8/, t.j. ani osvedčenie o dedičstve ani kúpna zmluva???..............Správne?:confused:

Správne.............
Zdeni
09.03.07,20:41
Ďakujem...ďakujem...ďakujem...;)
Johanka
09.03.07,20:41
Ani pri predaji zdedeného bytu, /§8/, t.j. ani osvedčenie o dedičstve ani kúpna zmluva???..............Správne?:confused:
... jedine, keby si chcela priživovať klebety :--- .
martina2006
10.03.07,12:53
Je potrebne k DP prikladať doklad o zaplatenom životnom poistení?
Paula
10.03.07,12:59
Je potrebne k DP prikladať doklad o zaplatenom životnom poistení?


nie je potrebné
Riky
10.03.07,15:37
Prosím vás o radu. Podáva výkaz o majetku a závazkov, výkaz o príjmoch a výdavkoch taký daňovník, ktorý má príjmy len na základe mandátnej zmluvy - poisťovanie , je prihlásený na DÚ a má pridelené DICˇ. Za r.2006 si uplatňoval skutočné výdavky. Nikde na porade som nenašiel svoju odpoveď.
Pepa
10.03.07,16:04
Prosím vás o radu. Podáva výkaz o majetku a závazkov, výkaz o príjmoch a výdavkoch taký daňovník, ktorý má príjmy len na základe mandátnej zmluvy - poisťovanie , je prihlásený na DÚ a má pridelené DICˇ. Za r.2006 si uplatňoval skutočné výdavky. Nikde na porade som nenašiel svoju odpoveď.
Uplatňoval si skutočné výdavky - čiže viedol účtovníctvo - výkazy priložiť k DP.
Jana Acsová
10.03.07,16:12
Nikde na porade som nenašiel svoju odpoveď.
Našli by ste to už v úvodných §§ zákona o účtovníctve a postupov účtovania: ak preukazujete výdavky na daňové účely, ste účtovnou jednotkou a teda týka sa Vás povinnosť viesť účtovníctvo. Tu sa môžete rozhodnúť pre účtovníctvo jednoduché, ak nie ste zapísaný do obchodného registra (a to z najväčšou pravdepodobnosťou nie ste). A v prípade, že ste účtovnou jednotkou účtujúcou v sústave jednoduchého účtovníctva, ste povinný zostaviť účtovnú závierku a tá pozostáva práve zo spomínaných výkazov:
- výkazu o majetku a záväzkoch,
- výkazu o príjmoch a výdavkoch.
A našli by ste zmienku o účtovaní aj v § 2 zákona o dani z príjmov - teda tiež na začiatku.
Riky
10.03.07,16:32
Ďakujem za odpovede, myslel som že treba odovzdať aj výkazy. Len jedno čo ma mätie je to , že vo výkazoch o P,V a v MaZ sa uvádza IČO a to ja nemám. Ja podnikám len na DIČ. Čo tam mám teda uviesť?
Johanka
10.03.07,16:38
Keď IČO nemáš, tak ho tam neuvedieš :) .
Nie každá účtovná jednotka má IČO.
Riky
10.03.07,16:43
Ďakujem, konečne to celé dorobím.
Jana Acsová
10.03.07,16:50
Len jedno čo ma mätie je to , že vo výkazoch o P,V a v MaZ sa uvádza IČO a to ja nemám.
Tak to zamocem. Na DIČ sa nepodniká. DIČ je identifikačným "spojencom" pre zdanenie nie pre podnikanie.

Pozrite napr.:
http://www.porada.sk/t15489-ieo-die-ie-dph-kto-kde-a-preeo.html
Melinda
12.03.07,14:34
Jedna otázka od začiatočníka. K daňovému priznaniu PO (s.r.o.) sa prikladá súvaha a výkaz ziskov a strát. Na prvej strane týchto výkazov sú 2 dátumy, a to zostavená dňa a schválená dňa. Ja som vyplnila dátum zostavenia týchto výkazov. Čo je dátum schválenia? Keď ročnú uzávierku (rozdelenie zisku, úhradu straty...) schváli valné zhromaždenie? Keď bude schválená závierka, treba to nahlásiť na daňový úrad? A osoba zodpovedná za zostavenie účtovnej závierky a osoba zodpovedná za vedenie účtovníctva je účtovníčka alebo konateľ spoločnosti? Ďakujem za odpovede.
Zoltán Kovács
12.03.07,14:37
Jedna otázka od začiatočníka. K daňovému priznaniu PO (s.r.o.) sa prikladá súvaha a výkaz ziskov a strát. Na prvej strane týchto výkazov sú 2 dátumy, a to zostavená dňa a schválená dňa. Ja som vyplnila dátum zostavenia týchto výkazov. Čo je dátum schválenia? Keď ročnú uzávierku (rozdelenie zisku, úhradu straty...) schváli valné zhromaždenie? Keď bude schválená závierka, treba to nahlásiť na daňový úrad? A osoba zodpovedná za zostavenie účtovnej závierky a osoba zodpovedná za vedenie účtovníctva je účtovníčka alebo konateľ spoločnosti? Ďakujem za odpovede.

Prílohy DP PO tvorí ešte aj Poznámky k účtovnej závierke okrem súvahy a výkazu ziskov a strát. Ten druhý dátum je presne ten ktorý uvádzaš. Až po schválení môžeš zaslať závierku do zbierky listín na Okresný súd. Vedenie účtovníctva - účtovník, zostavenie závierky osobne si myslím, že účtovníčka. Podľa mňa konateľ asi nebude vedieť urobiť závierku.
evina
12.03.07,14:40
[quote=Melinda;418268]Jedna otázka od začiatočníka. K daňovému priznaniu PO (s.r.o.) sa prikladá súvaha a výkaz ziskov a strát. Na prvej strane týchto výkazov sú 2 dátumy, a to zostavená dňa a schválená dňa. Ja som vyplnila dátum zostavenia týchto výkazov. Čo je dátum schválenia? Keď ročnú uzávierku (rozdelenie zisku, úhradu straty...) schváli valné zhromaždenie? Áno.
Keď bude schválená závierka, treba to nahlásiť na daňový úrad? Pokiaľ neboli znovu otvárané účt. knihy - nie A osoba zodpovedná za zostavenie účtovnej závierky a osoba zodpovedná za vedenie účtovníctva je účtovníčka alebo konateľ spoločnosti? Závisí od toho ako máte tieto veci upravené vo firme. Ja osobne svojim klientom podpisujem v týchto dvoch kolónkach výkazy, mal by to podpísať ten, kto to robí..[quote]

.
Melinda
12.03.07,14:51
Ďakujem za odpovede. Pre Smith:každá účtovná jednotka má povinnosť zaslať závierku do zbierky listín na Okresný súd?
evina
12.03.07,14:59
Ďakujem za odpovede. Pre Smith:každá účtovná jednotka má povinnosť zaslať závierku do zbierky listín na Okresný súd?

Nie som Smith, ale áno, každá účtovná jednotka uvedená v OR.

http://www.porada.sk/t4437-obchodny-register-a-archiv-listin.html
BRK
28.03.07,11:56
Ja Vám chcem napísať moju skúsenosť s prílohami pre FO, Výkaz o PaV a Výkaz o MaZ. Robím JU živnostníkovi, vypísala a vytlačila som mu (obojstranne)výkazy zo stranky www.drsr.sk (http://www.drsr.sk). Keď ich išiel osobne podať na DU, vrátili ho, že výkazy majú byť písané ručne a keď sa bránil, že je to tlačené cez ich webovú stránku, vrátili ho tým, že výkazy musia byť tlačené zvlášť na každú stranu (nie obojstranne). Ale to na svoje stránke neuvádzajú. Je to normálny prístup? Stretli ste sa aj vy s takým niečím?
Katarína
evina
28.03.07,12:12
Ja Vám chcem napísať moju skúsenosť s prílohami pre FO, Výkaz o PaV a Výkaz o MaZ. Robím JU živnostníkovi, vypísala a vytlačila som mu (obojstranne)výkazy zo stranky www.drsr.sk (http://www.drsr.sk). Keď ich išiel osobne podať na DU, vrátili ho, že výkazy majú byť písané ručne a keď sa bránil, že je to tlačené cez ich webovú stránku, vrátili ho tým, že výkazy musia byť tlačené zvlášť na každú stranu (nie obojstranne). Ale to na svoje stránke neuvádzajú. Je to normálny prístup? Stretli ste sa aj vy s takým niečím?
Katarína

Dúfam, že nie spečatené i krvou :eek:
Možno by bolo dobré písať o ktoré DÚ ide, aby sa o týchto "znalostiach" a následnej "bezmocnosti" daňovníkov dozvedeli i na DRSR. Verím, že niektorí čítajú tieto stránky i z tohto úradu.
Doporučujem poslať DP vytlačené tak ako si urobila poštou :)
BRK
28.03.07,18:18
Iba chcem uviesť ako to bolo s tými výkazmi. Keď som odovzdávala dnes dotyčnému výkazy vytlačené ako žiadal DU, vyšlo najavo, že on predkladal na DU výkazy vytlačené z programu JU Mrp obojstarnne (na jednej strane Výkaz o PaV a na druhej strane V o MaZ). Tým pádom došlo k nedorozumeniu. Ospravedlňujem sa daňovým úradníkom aj tým, ktorých som zmiatla.
Katarína
evina
28.03.07,19:18
Iba chcem uviesť ako to bolo s tými výkazmi. Keď som odovzdávala dnes dotyčnému výkazy vytlačené ako žiadal DU, vyšlo najavo, že on predkladal na DU výkazy vytlačené z programu JU Mrp obojstarnne (na jednej strane Výkaz o PaV a na druhej strane V o MaZ). Tým pádom došlo k nedorozumeniu. Ospravedlňujem sa daňovým úradníkom aj tým, ktorých som zmiatla.
Katarína

Ešteže tak. Už som si myslela, že u nás je fakt všetko možné:D
Všetko možné je tuším len u našich klientov :D:mee:...
montina
28.03.07,19:26
Prosím Vás, keď uplatňuje paušálne výdavky
1. Je povinný viesť peňažný denník?
2. Musí s DP predložiť a výkazy majetku a závazku a príjmov a výdavkov?
Dakujem
Zoltán Kovács
28.03.07,19:27
Prosím Vás, keď uplatňuje paušálne výdavky
1. Je povinný viesť peňažný denník?
2. Musí s DP predložiť a výkazy majetku a závazku a príjmov a výdavkov?
Dakujem

Ak uplatňuje szčo výdavky paušálom, tak účto nevedie iba evidenciu pohladávok a príjmov. K DP neprikladá žiadné prílohy.
evina
28.03.07,19:28
Prosím Vás, keď uplatňuje paušálne výdavky
1. Je povinný viesť peňažný denník?
2. Musí s DP predložiť a výkazy majetku a závazku a príjmov a výdavkov?
Dakujem

Nie v prípade paušálu, neprikladáš k DP nič a PD nevedieš., Prokladáš iba Potvrdenie o príjme .. v prípade príjmov aj z § 5. Urobíš si iba zoznam p príjmoch, pohľadávkach a zásobách , a to máš doma pre prípad kontroly. Forma nieje predpísaná...
montina
28.03.07,19:33
Ďakujem krásne. Dobrú nôcku všetkým.
mcsaba
28.03.07,20:46
Mam jednu otazku.

Prvy krat mam vyplnovat prilohu k DP FO typ B.

Vykaz P a V som zvladol v pohode, ale vykaz M a Z je uz problemovejsia.

Som zivnostnik a mam len prijmy zo zivnosti, vediem si uctovnictvo.

V r 2005 som si kupil notebook odpisujem si ho mam si ho v celej obstaravacej cene zapisat do kolonky "majetok dlhodobo nehmotny, Za bezprostredne predchadzajuce uctovne obdobie " ??
V r 2006 som si kupil PC a tiez si ho odpisujem zaradim ho tiez do majetku do konky " majetok dlhodobo nehmotny, za bezne uctovne obdobie" ??

A co presne sa rozumie pod pojnom " Ucty v bankach" ?? Sem sa ma napisat koncorocny stav na ucte ??
Marína
28.03.07,20:51
Mam jednu otazku.

Prvy krat mam vyplnovat prilohu k DP FO typ B.

Vykaz P a V som zvladol v pohode, ale vykaz M a Z je uz problemovejsia.

Som zivnostnik a mam len prijmy zo zivnosti, vediem si uctovnictvo.

V r 2005 som si kupil notebook odpisujem si ho mam si ho v celej obstaravacej cene v zostatkovej po odpisoch zapisat do kolonky "majetok dlhodobo nehmotny, Za bezprostredne predchadzajuce uctovne obdobie " ?? stav k 31.12.2005
V r 2006 som si kupil PC a tiez si ho odpisujem zaradim ho tiez do majetku do konky " majetok dlhodobo nehmotny, za bezne uctovne obdobie" v zostatkovej cene po odpise ??

A co presne sa rozumie pod pojnom " Ucty v bankach" ?? Sem sa ma napisat koncorocny stav na ucte ?? Áno
.....................................
Zoltán Kovács
28.03.07,20:51
Mam jednu otazku.

Prvy krat mam vyplnovat prilohu k DP FO typ B.

Vykaz P a V som zvladol v pohode, ale vykaz M a Z je uz problemovejsia.

Som zivnostnik a mam len prijmy zo zivnosti, vediem si uctovnictvo.

V r 2005 som si kupil notebook odpisujem si ho mam si ho v celej obstaravacej cene zapisat do kolonky "majetok dlhodobo nehmotny, Za bezprostredne predchadzajuce uctovne obdobie " ?? Notebook a PC sú dlhodobým hmotným majetkom (nehmotný je napr. budova, software atď)
V r 2006 som si kupil PC a tiez si ho odpisujem zaradim ho tiez do majetku do konky " majetok dlhodobo nehmotny, za bezne uctovne obdobie" ?? Ak tie položky majetku (PC a notebook) odpisuješ potom do stlpca bežného obdobia napíšeš zostatkovú cenu k 31.12.2006, t.j nákupná cena - odpisy

A co presne sa rozumie pod pojnom " Ucty v bankach" ?? Sem sa ma napisat koncorocny stav na ucte ??Áno

Odpoveď viď červeným
erybka
28.03.07,20:53
Co sa tyka stavu uctu, tak k 31.12.2006
Zita5
28.03.07,20:54
Mam jednu otazku.

Prvy krat mam vyplnovat prilohu k DP FO typ B.

Vykaz P a V som zvladol v pohode, ale vykaz M a Z je uz problemovejsia.

Som zivnostnik a mam len prijmy zo zivnosti, vediem si uctovnictvo.

V r 2005 som si kupil notebook odpisujem si ho mam si ho v celej obstaravacej cene zapisat do kolonky "majetok dlhodobo nehmotny, Za bezprostredne predchadzajuce uctovne obdobie " ?? Notebook a PC sú dlhodobým hmotným majetkom (nehmotný je napr. budova, softwae atď)
V r 2006 som si kupil PC a tiez si ho odpisujem zaradim ho tiez do majetku do konky " majetok dlhodobo nehmotny, za bezne uctovne obdobie" ?? Ak tie položky majetku (PC a notebook) odpisuješ potom do stlpca bežného obdobia napíšeš zostatkovú cenu k 31.12.2006, t.j nákupná cena - odpisy

A co presne sa rozumie pod pojnom " Ucty v bankach" ?? Sem sa ma napisat koncorocny stav na ucte ??Áno

Odpoveď viď červeným

Ja len doplním ...bezprostredne predchádzajúce obdobie je stav k 31.12.2005 ......napr.u dlhodobého majetku je zostatková cena .....
mcsaba
28.03.07,21:22
Dakujem vsetkym za odpovede

Nehmotny majetok - bol len z mojej strany preklep
jojko19
29.03.07,06:15
Keď si tento rok uplatňujem výdavky percentom tzv. paušálne výdavky, dávam k DP aj výkazy?
tinaM
29.03.07,06:16
Keď si tento rok uplatňujem výdavky percentom tzv. paušálne výdavky, dávam k DP aj výkazy?
Len DP. Výkazy nie.
jojko19
29.03.07,06:28
Len DP. Výkazy nie.
Ďakujem pekne.
montina
29.03.07,07:17
Nie, nedávaš výkazy k DP.
montina
29.03.07,08:10
ešte jeden dotaz. Pri paušálnych výdavkoch idú do príjmov aj úroky na účte?
vikinka
29.03.07,08:13
Áno,všetky príjmy podľa § 6 ZDP,úrok sa zahŕňa ako príjem ostatný.
dom
02.04.07,16:44
Prosím o Váš názor:
Dnes klient odovzdával daňové priznanie typ B. Mal príjmy zo závislej činnosti, príležitostný príjem a príjem z prenájmu nehnuteľnosti ( ako občan - podľa par. 6 odstavec 3). Náklady si uplatňoval v preukázateľnej výške.
Pracovníčka DÚ požadovala priložiť aj výkazy. Podľa mňa sa predkladať
nemajú, pretože nie je účtovnou jednotkou. Náklady v preukázateľnej výške eviduje podľa par. 6 odst. 11.
Tweety
02.04.07,17:04
Prosím o Váš názor:
Dnes klient odovzdával daňové priznanie typ B. Mal príjmy zo závislej činnosti, príležitostný príjem a príjem z prenájmu nehnuteľnosti ( ako občan - podľa par. 6 odstavec 3). Náklady si uplatňoval v preukázateľnej výške.
Pracovníčka DÚ požadovala priložiť aj výkazy. Podľa mňa sa predkladať
nemajú, pretože nie je účtovnou jednotkou. Náklady v preukázateľnej výške eviduje podľa par. 6 odst. 11.
Nie, výkazy neboli k DP potrebné.