ataner
26.02.07,13:53
môžem poprosiť, do akej triedy a aký kód je pre priemyselnú garážovú bránu suma 48580,- Sk bez DPH a koľko to treba odpisovať. Ďakujem
martinius
26.02.07,13:04
môžem poprosiť, do akej triedy a aký kód je pre priemyselnú garážovú bránu suma 48580,- Sk bez DPH a koľko to treba odpisovať. Ďakujem
Hm,žeby odpis.skupina 3 :
3 5 28.75.21 Pancierové a spevnené skrine, pancierové
priehradky a dvere z obyčajných kovov
adato
26.02.07,16:22
Garážová brána by mala byť odpisovaná spolu s garážou, teda daňová odpisová skupina:4.
M3G
19.03.07,18:42
Prosím Vás, kde by ste zaradili elektrickú bránu, ktorá nie je súčasťou žiadnej budovy, ale stojí samostatne na pozemku(tj ako vstupná brána)?
Ja by som to dal do 4., z dôvodu, že je spojená pevným základom so zemou a medzi drobné stavby mi to teda nepasuje. Robím dobre?
Olice
20.03.07,05:24
Prosím Vás, kde by ste zaradili elektrickú bránu, ktorá nie je súčasťou žiadnej budovy, ale stojí samostatne na pozemku(tj ako vstupná brána)?
Ja by som to dal do 4., z dôvodu, že je spojená pevným základom so zemou a medzi drobné stavby mi to teda nepasuje. Robím dobre?
V 1. diely KP ŠÚ SR je uvedené:
28.12.10 Dvere, okná a ich rámy a dverové prahy zo železa, ocele
alebo hliníka
Zaradené:stavebné rámové konštrukcie: dvere, okná, zárubne, kovové
zatváracie systémy: garážové dvere, skladacie alebo rolovacie
mreže, kovové okenice, vráta

Podľa ZoDZP, paragraf 26 (2) hmotný maetok, ktorý nemožno zaradiť do odpisových skupín podľa prílohy a ktorého doba použiteľnosti nevyplýva z iných predpisov, sa na účely odpisovania zaradí do odpisovej skupiny 2

Možno by sa dalo postupovať podľa tohto.
martinius
20.03.07,06:02
Doplnenie : KP ŠÚ SR je vyhláška č. 632/2002, doplnená vyhláškou 460/2004.
M3G
20.03.07,08:44
V 1. diely KP ŠÚ SR je uvedené:
28.12.10 Dvere, okná a ich rámy a dverové prahy zo železa, ocele
alebo hliníka
Zaradené:stavebné rámové konštrukcie: dvere, okná, zárubne, kovové
zatváracie systémy: garážové dvere, skladacie alebo rolovacie
mreže, kovové okenice, vráta

Podľa ZoDZP, paragraf 26 (2) hmotný maetok, ktorý nemožno zaradiť do odpisových skupín podľa prílohy a ktorého doba použiteľnosti nevyplýva z iných predpisov, sa na účely odpisovania zaradí do odpisovej skupiny 2

Možno by sa dalo postupovať podľa tohto.

Tiež som nad tým rozmýšľal, ale mýli ma to, že je to spojené pevným základnom, a bolo treba na to povolenie od obecného úradu, t.j. zaradiť to na účet 022 ako samostatne hnuteľnú vec sa mi veľmi nepáči. Neviem čo s tým.
zora
20.03.07,08:51
Ak je brána súčasťou garáže, je to drobná stavba. Ak je súčasťou oplotenia, tiež drobná stavba , teda OS 3
M3G
20.03.07,08:52
Ak je brána súčasťou garáže, je to drobná stavba. Ak je súčasťou oplotenia, tiež drobná stavba , teda OS 3
Ale nenašiel som to v definícii drobnej stavby podľa stavebného zákona :confused:

Nenašiel, ale projektant to našiel, do technickej správy napísal:

Navrhovaná novostavba(brána) je projektovaná ako drobná stavba podľa ust. § 139b ods. 5 a 6 zákona č. 50/1976 Zz .....

Takže to zaraďujem do 3. odpisovej skupiny.