rage1
17.01.05,08:09
Prosim o radu:

Firme vznikla za posledny stvrtrok 2004 vysoka DPH - teda vlastna danova povinnost cini firme okolo 200 000,- Sk. Podotykam ze sme mala firma - zivnost a momentalny financny stav firmy neumoznuje zaplatit takuto ciastku do 25. januara. Je mozne poziadat DU bud o odklad platby DPH, alebo snad o nejaky splatkovy kalendar?Mate s tym nejaku skusenost?Aku ziadost by som mala dodat DU, popripade aj nejake prilohy?Prosim poradte, dost to suri.
Budem rada za kazdy nazor
rage1
17.01.05,08:21
nikto nema skusenost?
Majka
17.01.05,08:23
nie je mozny odklad, my mame dlh voci DU na DPH 200 tis. a nedovolili nam tu DPH zaplatit ani na splatky, proste chcu jednou sumou a kedz sme inac nezaplatli tak nam nabiehaju penale.... je to na hlavu. nemame ziaden kapital a aspon co to sme mohli zaplatit ale oni nechcu... tak setrime a naraz mozno o rok zaplatime cely dlh. je to otrasne.
FAA
17.01.05,08:56
Majka, zaplaťte toľko koľko máte, penále budú iba z dlžnej sumy, v tomto prípade nedajte na názor DÚ.
syamlee
17.01.05,09:04
................§ 59
Ala
17.01.05,09:20
Raz sme žiadali o odklad platenia DPH, ale zistili sme,že to nemá význam. Ak DPH nezaplatite v termíne idú Vám penále, ak požiadate o odklad musíte zaplatiť úrok.
Pri požiadaní o odklad musíte písať žiadost a pod. Mám zákazníka, ktorý pravidelne neplatí v termíne, pretože jeho finančná situácia to nedovoľuje, ale vždy zaplatí do podania nasledujúceho DPH. Nič sa nedeje, len potom mu príde výmer na penále.
syamlee
17.01.05,09:22
My sme raz dali tu žiadosť o povolenie splatok DPH okolo 800.000,--. Chceli prehlasenie o tom, že sme v posledných 2 rokoch neboli poberateľmi štátnej pomoci, záruku /automobil/ a potom bez problémov 12 mesiacov splátky.
rage1
17.01.05,09:36
A aky je prosim urok za omeskanu platbu?Mam z toho taku hrozu ze az!
rage1
17.01.05,09:44
No podla tej prilohy od syamlee sa pise ze urok sa nevyrubi ak danovy subjekt pocas trvania splatok dodrzi dohodnute podmienky. Takze ak zaplatime dan v terminoch dohodnutych na spatky a nebudeme s platbou meskat tak by nam nemali naskocit uroky, co poviete
Majka
17.01.05,10:35
u nas bol problem ze prisla dan.kontroka na DPH za minule roky /podnikatel prebral zadlzenu firmu kt. nic neplatila/ od vtedy ako podnika - pokracuje, je Q. platca,svoje zavazky plati nacas ale toto zostalo.... podotykam ze nema ziaden majetok,HIM,auto.... proste nic a na ucte +- rovnajuce sa par tisic alebo nule.Jeho rocny zisk je 5000 alebo mierna strata...
syamlee
17.01.05,11:44
No podla tej prilohy od syamlee sa pise ze urok sa nevyrubi ak danovy subjekt pocas trvania splatok dodrzi dohodnute podmienky. Takze ak zaplatime dan v terminoch dohodnutych na spatky a nebudeme s platbou meskat tak by nam nemali naskocit uroky, co poviete
Ano ak si dobre pamatám tak žiadne úroky len pravidelne splátky. Snaď až na to obdobie v ktorom sme žiadali až po schválenie. Ale musel by som sa vratiť naspäť aby som to zistil.