Silvia S
26.02.07,17:32
Ahojte, znova Vás potrebujem...:confused:

Mám problém. V roku 2006 mala pracovníčka od mesiaca 8/06 nárok na starobný dôchodok. Týmto dátum jej bol aj priznaný. Problém mám v tom,
že má uzatvorenú životnú poistku, ktorá jej dňom priznania dôchodku,bola
aj vyplatená. Milá dôchodkyňa nelenila a uzatvorila si od 8/06 novú. Má nárok len na tú starú /ak keď bola vyplatená/ alebo nebodaj aj na tú novú???? Poraďte prosím....:mee: Všetkým veľmi pekne ďakujem.
Velettka
26.02.07,16:43
zivotne positenie si moze uplatnit v max vyske 12.000 rocne .. je jedno kolko poistiek ma ... a musi splnat tie pravidla, kedy si zovotne poistenie moze uplatnit (musi byt uzatvorene na minimalne 10 rokov, vyplata nesmie byt skor ako pred 55.rokom zivota... )

A este pani dochodkyni myslim, ze vyplatne zo zivotneho poistenia vstupuje do jej prijmov, nech to nezabudne uviest v DP ... teda ak sa nemylim ..
bulnova
26.02.07,18:42
Záleží od toho, kedy bola poistná zmluva uzavretá, či vyplatením bola porušená,
či nová zmluva splňuje podmienky na zníženie dane. Poisťovne v oboch prípa-
doch zašlú pracovníčke doklad, a na základe toho uplatníš zníženie dane, alebo
nie. Prípadne jej vyplatenú sumu dodaníš.
Silvia S
26.02.07,21:05
Jej v auguste, pri dovršení dochodkového veku bola vyplatená a zároveň ukončená jedna zmluva. Potvrdenie z poisťovne mám. Ona si však uzavrela novú aj o tom mám potvrdenie...Môže obe? Aj keď prvá bola vyplatená?Splnila však podmienku, že po 55 roku života...A to máme pripočítať k príjmom v RZ alebo si musí podať DP? Myslela som, že RZ mám v malíčku, ale z tohto som "jeleň" Prosím, poraďte!!!
katarina.j
26.02.07,21:18
Veletka, životnú poistku určite si pani nemusí dať do príjmu!!!Totiž, to daní priamo poisťovňa , aj to len časť zisku,takže nemáš pravdu