miki224
26.02.07,17:51
Dobry den/vecer prajem.
Prosim poradte mi. Vyhral som sud nad dlznikom. S rozsudkom mozem ist za exekutorom, aby mi dlh vymohol. Ale advokat sa nejakym sposobom informoval o majetku dlznika a vravel, ze je spoluvlastnik v 3-4 firmach. Inac asi vsetok iny majetok prepisany na rodinu. Pravdepodobne by to chcelo vykonanie exekucie na podieloch vo firmach. Co mi poradite? Obavam sa, ze sa sa spoluvlastnici dohodnu a firma skrachuje a dlznika uznaju za nemajetneho. Potom si zalozia novu firmu... Ak ma podiely vo firmach, tak sa da vymahat dlh exekuciou majetku firmy? Co na to spoluvlastnici - mozu tomu zabranit? Dal by sa im dlh odpredat? Kedze sa 1/3 firmy asi tazko preda, co by ste mi poradili? Moze mu exekutor stiahnut peniaze z uctu, ked nie je zamestnany (lebo zamestnava sam seba a na ucet si nemusi peniaze posielat)? Ked exekutor dlh nevymoze, tak budem musiet zaplatit jeho naklady? Ide totiz o dost velku sumu. Ak poznate dobreho exekutora, s ktoreho pracou ste spokojny, napiste mi prosim na moj mail miki224@wp.pl jeho kontakt (najlepsie jeho mail a adresu). Za kazdu radu este raz srdecne dakujem.

Peter
Zita5
26.02.07,16:57
Moje vyjadrenie je len toľko , že :
najsmutnejšie na tom je to , že ak exekútor nevymôže nič ani korunu , tak Ty ešte budeš musieť zaplatiť exekútorovi jeho výdavky vynaložené na vymáhanie Tvojej pohľadávky .

A to môže byť pekná suma .
miki224
26.02.07,17:04
Musi existovat nejaky sposob, ako vymost dlh... aspon dufam, lebo to by bolo fakt zle.
miki224
26.02.07,18:17
este dodam, ze dlh je na fyzicku osobu a nie na firmu. Dlznik je spoluvlastnik firiem.