sníček
26.02.07,19:43
Chcela by som Vás všetkých poprosiť o radu. Je možné podpísať s nejakou firmou zmluvu o diele, ak nie som živnostník? Ako sa v takom prípade platia odvody a dane, /práca je vykonavaná v zahraničí/ poradťe prosím, nechcem sa dostať do problémov. ďakujem:) :o :confused: :confused: :confused:
Miroslav_to
09.03.07,21:57
Zmluvu o dielo mozete podpisat (predpokladam ako zhotovitel) aj ked nie ste podnikatel. Pokial sa jedna o jednorazovu vec, tak to nie je podnikanim a nic neporusujete. Pokial by to bolo ale opakovane na podobne veci uz by sa tato cinnost dala oznacit za podnikanie a potom by vasa cinnost bola protipravna. Dane sa platia - ostatne prijmy, odvody myslim ze nie.
ande
20.03.07,10:34
Chcela by som Vás poprosit o radu. Nie som zivnostnik, mam podpisanu zmluvu o dielo podla par. 631 Obcianskeho zakonnika. Tento prijem mam priznat do danoveho priznania? ak ano tak na zaklade zmluvy o dielo alebo mali by poslat nejake potvrdenie? A ake danove priznanie si mam vypisat typu A alebo B? Okrem toho mam aj dohody, ku ktorym mi poslali potvrdenie a pracujem na trvaly uvazok. Za odpoved dakujem pekne.