lipy24@atlas.sk
26.02.07,20:05
Poradte, ako postupovat pri prechode zo zivnosti na s.r.o. co sa tyka DPH. Do s.r.o. pojdu komplet zasoby na sklade a v pripade, ze s toho treba odviest DPH to dost financne zatazi pri prechode na s.r.o. Ci je moznost odviest ju v splatkach prip. ako to riesit.Dakujem, v pripade ze to uz bolo zodpovedane, poprosim link(nenasiel som v temach).
Monika Kováčová
26.02.07,19:08
Postupná fakturácia z FO do s.r.o.
lipy24@atlas.sk
26.02.07,19:14
Dik.len poprosim strucny priklad.Na sro chceme prejst v maji 07.Cize z tvojho prispevku by bolo dobre to naplanovat na dlhsie obdobie?
Monika Kováčová
26.02.07,19:17
No ešte je podstatné zodpovedať tvoju časť otázky týmto smerom:
Ide o právny prechod z FO na s.r.o., alebo vznikne nová s.r.o. a zásoby budú majetkom FO, kým ich nová s.r.o. neodkúpi?
Lebo aj v tom je podstatný rozdiel. Doplň a pôjdeme ďalej.
Naplánovanie na dlhšie obdobie je určite fajn...
Danila
26.02.07,19:20
Dik.len poprosim strucny priklad.Na sro chceme prejst v maji 07.Cize z tvojho prispevku by bolo dobre to naplanovat na dlhsie obdobie?Ty musíš tú s.r.o. najskôr založiť. A dôležité je, či si už pevne rohodnutý, ktorú formu transformácie FO na s.r.o. budeš realizovať.
Milan Benka
03.03.07,13:26
Poradte, ako postupovat pri prechode zo zivnosti na s.r.o. co sa tyka DPH. Do s.r.o. pojdu komplet zasoby na sklade a v pripade, ze s toho treba odviest DPH to dost financne zatazi pri prechode na s.r.o. Ci je moznost odviest ju v splatkach prip. ako to riesit.Dakujem, v pripade ze to uz bolo zodpovedane, poprosim link(nenasiel som v temach).

Ak plánuješ živnosť zrušiť, alebo na živnosť podnikať v inej oblasti ako doteraz, môžeš to spraviť ako predaj podniku.
§ 10 ZDPH : Predaj podniku sa nepovažuje za dodanie tovaru, príp. služby, ak nadobúdateľ je platiteľom alebo sa stáva platiteľom....

Má to aj nejakú výnimku, treba posúdiť konkrétnu situáciu.
lipy24@atlas.sk
04.03.07,09:07
Oblast podnikania bude ta ista. Jedna sa o predajnu, takze pri postupnej fakturacii by sme museli uctovat cast v FO a cast v s.r.o..Ten prechod chceme viac menej len koli podielom spolocnikov, ktore su lepsie osetrene v s.r.o., inak by som tam nejaku potrebu prechodu na s.r.o. nevidel.Takze tak.