Rasticc
26.02.07,20:39
Ahojte,chcem sa opytat ake mate skusenosti resp ci sa da este pohnut s vyzvou k uhrade platobneho vymeru.Vsetky nedoplatky su davno uhradene.V 2004 bolo poziadane o odpustenie resp znizenie sankcii.Vyjadrili sa az dnes so znenim Vasa ziadost nebola riesena v komisii.Dovodom bolo aj pozastavenie cinnosti Institutu odpustania.Dovod preco sankcie narastli bolo aj to ze neboli dorucene ziadne urgencie zo strany poistovne poistencovi.Z ciastky 7500 to narastlo na 30000 :( Dakujem za kazdy napad resp radu....
ZuzanaP
27.02.07,05:46
Nedávno sme riešili s kamarátkou podobný problém. Známy si neplatil ZP počas doby, keď bol dobrovoľne nezamestnan. Samozrejme mu prišiel platobný výmer:mee: . Išiel za pani na zdravotnú poisťovňu a tá mu poradila, aby si napísal žiadosť o odpustenie sankcií, v žiadosti ale musel uviesť prečo neplatil zdravotné poistenie.

Za pokus to vždy stojí.
ZuzanaP
23.03.07,12:49
Toto prišlo tomu nášmu známemu ako odpoveď zo VŠZP.
čo vy na to?:(
veronikasad
23.03.07,18:14
Ahojte,chcem sa opytat ake mate skusenosti resp ci sa da este pohnut s vyzvou k uhrade platobneho vymeru.Vsetky nedoplatky su davno uhradene.V 2004 bolo poziadane o odpustenie resp znizenie sankcii.Vyjadrili sa az dnes so znenim Vasa ziadost nebola riesena v komisii.Dovodom bolo aj pozastavenie cinnosti Institutu odpustania.Dovod preco sankcie narastli bolo aj to ze neboli dorucene ziadne urgencie zo strany poistovne poistencovi.Z ciastky 7500 to narastlo na 30000 :( Dakujem za kazdy napad resp radu....

Ta suma sa mi zda nejaka vysoka. Neviem ako je to v zdravotnych poistovniach, ale socialna poistovna vyrubuje penale len do vysky nedoplatku na socialnom poisteni - okrem pokut za stvrtrocne vykazy urazoveho poistenia /tam su nejake mesacne pokuty/.

--------
Veronika
virka
23.03.07,20:46
Prvé čo ma napadlo, keď som to prečítala..pane Bože...
Paula
23.03.07,20:51
Pri takýchto "paletkách" už možno prebehla aj exekúcia.....preto tá čiastka...si myslím
yebuchin
28.05.07,17:40
Pri takýchto "paletkách" už možno prebehla aj exekúcia.....preto tá čiastka...si myslím

No, to sa stalo presne mne, na mna poslali esxekutora. Poistovna chce odo mna 40 litrov a 130 litrov poplatky z omeskania. No a aby to bolo komplet, exekutor chce 50 litrov.
Podal som namietky, proti exekucii a proti trovam exekucie.
Muška
28.05.07,17:47
Muška
28.05.07,17:59
No, to sa stalo presne mne, na mna poslali esxekutora. Poistovna chce odo mna 40 litrov a 130 litrov poplatky z omeskania. No a aby to bolo komplet, exekutor chce 50 litrov.
Podal som namietky, proti exekucii a proti trovam exekucie.
Asi si nekomunikoval s poisťovňou, čo sa fakt nevypláca. Dá sa s nimi dohodnúť aspoň na splátkach a vyhol by si sa exekúcii.
Držím Ti palce.., aby si bol s námietkami aspoň čiastočne úspešný :)
Rasticc
07.06.07,06:21
Takze sme postupili.Uhradili sme dlznu ciastku.Nakolko sa manzelka prestahovala jej ucet presiel na inu pobocku.V case ked ziadala o vypis neuhradenych pohladavok jej tento ucet navylustrovali.Zaplatila dlznu ciastku v domneni ze je vsetko ok.Ale nebolo.Teraz sme uhradili aj tu druhu dlznu ciastku a poziadali sme o splatkovy kalendar s odkladom pol roku.Takze dlzna suma 0 penale 30.000 :-((( mame to zaplatit v 9 tich splatkach.Dufame ze dojde k prehodnoteniu a odpusteniu splatok za penale