ribitwi
26.02.07,22:12
dobry den,
chcela by som poprosit o radu. Pracujem v Anglicku pre agenturu od septembra minuleho roku. Dovtedy som bola zamestnana a dan za mna odvadzal zamestnavatel. V Anglicku som zaplatila Home Office a tyzdenne mi strhavaju dan. Musim podat
na Slovensku danove priznanie (mam tu trvale bydlisko), resp. budem tu musiet odvadzat dan?
dakujem.
katarina.j
27.02.07,07:15
ak si do septembra pracovala v SR /a prac.pomer bol riadne ukončený/ tak zamestnavateľ ti musel dať potvrdenie o zdanit.mzde /čo prikladaš k dan.priznaniu-ak si ho nepožiadala o vykonanie RZ dani/ a z Anglicka tiež by si mala mať potvrdenie od agentury cez ktoru tam pracujes /pozor na to s tým su problemy-agentury občas na to "zabudaju" a ty prides možno o peniaze/. musiš to zdanit tu v DP.
ribitwi
27.02.07,15:33
dakujem za radu, haadam to wsetko dobre dopadne. :)
ribitwi
28.02.07,22:08
a este taka drobnost, kedze sa fakt vobec nevyznaam, aky typ danoveho priznania maam vypllnat?
Marína
28.02.07,22:37
DP_typ A .
ilona
01.03.07,04:53
Vie mi niekto poradiť,či pre Škotsko platí to isté ako s Anglickom,alebo kde by som našla zmluvy a či vôbec máme so Škotskom podpísanú zmluvu a zamedzení dvojitého zdanenia.
sofia18
01.03.07,06:23
NA www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) si daj vyhľadať daňové tlačivo typ A - jedna z príloh je aj zoznam štátov, s ktorými je uzatvorená zmluva a je tu aj určený spôsob vyňatia resp. zápočtu
Johanka
01.03.07,06:29
Vie mi niekto poradiť,či pre Škotsko platí to isté ako s Anglickom,alebo kde by som našla zmluvy a či vôbec máme so Škotskom podpísanú zmluvu a zamedzení dvojitého zdanenia.

Máme podpísanú zmluvu so Spojeným kráľovstvom Veľkej Británie a Severného Írska, ktoré je tvorené Škótskom, Anglickom a Walesom, ležiacimi na ostrove Veľká Británia a Severným Írskom.
Na elimináciu dvojitého zdanenia používame pri zdanení príjmov zo Spojeného kráľovstva VB a SÍ metódu vyňatia príjmov.
ilona
01.03.07,09:51
Johanka ďakujem.