ADA
26.02.07,22:30
Dobrý večer, rada by som niekoho poprosila o radu. Pokiaľ predávam osobný automobil podľa §42 o DPH je predávaný bez DPH. Vie mi prosím niekto poradiť do ktorého riadku priznania DPH sa uvednie suma? Ani v jednom riadku som nenašla odkaz na tento §. Ďakujem za radu.
Ivenka
26.02.07,21:45
Ja mam plnenia podľa P28 až 41 takže to dávam do riadku 5 a 6. Ale nie som si celkom ista, lebo ja potom rátam koeficient a predaj auta by sa na to vzťahovať nemal. Možno Ťa to usmerni.
sway
27.02.07,04:46
Dobrý večer, rada by som niekoho poprosila o radu. Pokiaľ predávam osobný automobil podľa §42 o DPH je predávaný bez DPH. Vie mi prosím niekto poradiť do ktorého riadku priznania DPH sa uvednie suma? Ani v jednom riadku som nenašla odkaz na tento §. Ďakujem za radu.

záleží na tom aký predmet činnosti máš, ak obchoduješ s autami, DPH si uplatňuješ a odvádzaš, ak ide o MV používané na podnikanie, odpisované a evidované vo firme a jeho následný predaj nemôžeš ho predať bez DPH, ak si platcom DPH. - môj názor.
ALBO
27.02.07,06:56
záleží na tom aký predmet činnosti máš, ak obchoduješ s autami, DPH si uplatňuješ a odvádzaš, ak ide o MV používané na podnikanie, odpisované a evidované vo firme a jeho následný predaj nemôžeš ho predať bez DPH, ak si platcom DPH. - môj názor.

Nie je to tak, § 42 sa jasne odvoláva na na § 49/7 a to na predaj os.auta obstaraný bez nároku na odpočet. Pri jeho predaji sa neuplatňuje daň a predaj je oslobodené plnenie ( kôli zabráneniu dvojitého zdanenia, keďže ste nemali nárok na odpočet)
V DP sa to neuvádza, nie je na to riadok, v zostave podla § 70 to evidovať treba. Do výpočtu K by som to nedávala lebo je to predaj podľa § 50/2/b