KatkaBS
26.02.07,23:45
Prosím poraďte.
Môže živnostník predávať svoje výrobky tak, že kupujúcemu vystaví len PPD - ako doklad o predaji? Postačí to? Bez faktúry, reg.pokl. nemá... Dá sa to uznať ako príjem za predaj vlastných výrobkov?
Ďakujem.
Muška
26.02.07,22:53
Pozri si vyhlášku či tam nespadáte, ak nie ....môžeš vystavovať PPD
Melnick
26.02.07,23:05
(1) Daňový subjekt,1) ktorého predmetom podnikania je predaj tovaru alebo poskytovanie služieb (ďalej len "subjekt"),používa od 1. januára 1995 na účely evidencie tržieb elektronickú registračnú pokladnicu s tlačiarňou2) (ďalej len "pokladnica"), a to vo všetkých svojich predajných miestach, v ktorých dochádza k úhrade v hotovosti. Uvedené sa nevzťahuje na subjekt, ktorý má v obchodnom registri vyznačený vstup do likvidácie alebo vyhlásenie konkurzu.

Služby pri ktorých nie je povinnosť používať ERP nájdeš vo vyhláške
55/1994
KatkaBS
26.02.07,23:10
Ďakujem.
Prebehla som to a neviem či som to dobre pochopila... Ide o výrobu metiel, portvišov a kief, repasovanie čistiaciach kotúčov.... postačí PPD? Prosím poraďte...
Ďakujem.
Melnick
26.02.07,23:19
Katka,môj názor:netvrdím,že správny, mal by mať ERP.
KatkaBS
26.02.07,23:33
Hm, ok. Takze tie PPD, môžem tak hodiť do koša... ok, čo už, keď si niekto nedá povedať - ja za to nemôžem.
Vďaka...

Alebo žeby? ...hm...?
Muška
26.02.07,23:34
Katka, skús počkať do rána, možno tu bude niekto kto predáva vlastné výrobky.
Toto nie je moja parketa
Muška
26.02.07,23:36
§ 1
(1) Daňový subjekt1,) ktorého predmetom podnikania
je predaj tovaru v nezmenenom stave a poskytovanie
služieb okrem ambulantného predaja (ďalej len „subjekt“),
používa od 1. januára 1995 na účely evidencie
tržieb elektronickú registračnú pokladnicu s tlačiarňou2)
(ďalej len „pokladnica“), a to vo všetkých svojich predajných
miestach, v ktorých dochádza k úhrade v hotovosti.

Mňa totiž stále mýlia tie zvýraznené slová.....,ale počkaj do zajtra určite Ti niekto odpovie, kto má skúsenosť s takouto oblasťou

Oprava: škrtnuté slovíčko v zákone - už v zákone nie je
Melnick
26.02.07,23:50
Na účely tejto vyhlášky sa rozumie
a) tovarom tovar vyrobený, upravený, nakúpený alebo prevzatý subjektom a ním následne predávaný v spotrebiteľskej úprave,

Ja som sa zasa pridŕžala zvýraznenej citácie. Uvidíme.:)
KatkaBS
27.02.07,12:27
Neporadi niekto?
Zita5
27.02.07,12:33
Neporadi niekto?


Myslím , že poraďáčky Ti pomohli , svoju odpoveď si dostala .:)

Ešte doplním , skús špecifikovať , čo je to vlastný výrobok , o aký sa jedná , má na to živnostenský list ?
KatkaBS
27.02.07,12:40
Vyrábaju metly, kefy... majú to v živnostenskom liste...
Zita5
27.02.07,12:49
Vyrábaju metly, kefy... majú to v živnostenskom liste...

Podľa môjho názoru "len " PPD je nepostačujúci , buď k tomu je potrebné vystaviť faktúru , alebo normálny predaj cez RP .
Zuzka
27.02.07,13:03
Môj názor je totožný, že musí mať reg. pokadňu. Ak ju doteraz nemá, tak to obídeš iba tak, že vystavíš faktúry na uvedený predaj a pokladničný príjmový doklad je úhrada faktúry a reg. pokl. si musí dokúpiť.
Tatiana
27.02.07,13:10
Môj názor je totožný, že musí mať reg. pokadňu. Ak ju doteraz nemá, tak to obídeš iba tak, že vystavíš faktúry na uvedený predaj a pokladničný príjmový doklad je úhrada faktúry a reg. pokl. si musí dokúpiť.Ja iba k tomu, že pokiaľ vystaví FA a na to PPD, registračka nie je potrebná.
evina
27.02.07,13:11
§1
1/ Daňový subjekt , ktorého predmetom podnikania je predaj tovaru alebo poskytovanie služieb (ďalej len "subjekt"), používa od 1. januára 1995 na účely evidencie tržieb elektronickú registračnú pokladnicu s tlačiarňou (ďalej len "pokladnica"), a to vo všetkých svojich predajných miestach, v ktorých dochádza k úhrade v hotovosti. Uvedené sa nevzťahuje na subjekt, ktorý má v obchodnom registri vyznačený vstup do likvidácie alebo vyhlásenie konkurzu.
§2
Na účely tejto vyhlášky sa rozumie a) tovarom tovar vyrobený, upravený, nakúpený alebo prevzatý subjektom a ním následne predávaný v spotrebiteľskej úprave,

To znamená jednoznačne registračnú pokladňu, alebo vystavovanie faktúr a ich úhrada na základe PPD. Len PPD v žiadnom prípade ..
Tatiana
27.02.07,13:15
§1
1/ Daňový subjekt , ktorého predmetom podnikania je predaj tovaru alebo poskytovanie služieb (ďalej len "subjekt"), používa od 1. januára 1995 na účely evidencie tržieb elektronickú registračnú pokladnicu s tlačiarňou (ďalej len "pokladnica"), a to vo všetkých svojich predajných miestach, v ktorých dochádza k úhrade v hotovosti. Uvedené sa nevzťahuje na subjekt, ktorý má v obchodnom registri vyznačený vstup do likvidácie alebo vyhlásenie konkurzu.
§2
Na účely tejto vyhlášky sa rozumie a) tovarom tovar vyrobený, upravený, nakúpený alebo prevzatý subjektom a ním následne predávaný v spotrebiteľskej úprave,Ale pokiaľ nemá registračku, nestačí vystaviť FA?
evina
27.02.07,13:19
Ale pokiaľ nemá registračku, nestačí vystaviť FA?

Stačí, medzitým som tam dopísala vetu.
Závisí kde ako a koľko ich predáva a podľa toho by som sa rozhodla, a z praktického hľadiska volila ERP..
KatkaBS
27.02.07,20:05
Ďakujem všetkým za názory. Pomohli ste mi. Veľká vďaka. :)
toranor
28.02.07,06:19
Ja nakupujem tovar od dodavatelov, a to bud vo velkoobchode, alebo pridu s tovarom za mnou do predajne. Niektorý mi vystavi fakturu + PPD + dodací list, iný mi dá len blok z registracky, na ktorom je názov tovaru + cena a dalsie údaje.
Podla mna, ak predávate maloobchodníkom je jedno, či dáte Fa alebo blok. Bloček sa dáva pri predaji konecným odberatelom, nikto nebude vypisovat fa na 5 rožkov a 1 mliečko :-)
evina
28.02.07,06:22
Ja nakupujem tovar od dodavatelov, a ti bud vo velkoobchode, alebo chodia s autom tovarom za mnou do predajne. Niektorý mi vystavi fakturu + PPD + dodací list, iný mi dá len blok z registracky, na ktorom je názov tovaru + cena a dalsie údaje.
Podla mna, ak predávate maloobchodníkom je jedno, či dáte Fa alebo blok. Bloček sa dáva pri predaji konecným odberatelom, nikto nebude vypisovat fa na 5 rožkov a 1 mliečko :-)

Faktúra plus PPD alebo doklad z ERP áno.
Diskusia sa tu viedla o pokladničnom príjmovom doklade, teda doklade, ktorý sa vypisuje pri prijímaní peňazí do pokladne...
P.s. Teda samozrejme na 5 rožkov vystaví blok z ERP...