Funtik
27.02.07,06:18
Dobrý deň, chcel by som sa uistiť, či daňové úrady akceptujú daňové priznanie vytlačené z PC čiernobielo jednotlivo na stránkach A4 formátu?
Prípadne či nie je problém, ak na tlačive je v spodnej časti uvedené pomocou ktorého programu je daňové priznanie vytlačené.

ďakujem
ormika
27.02.07,05:28
Dobrý deň, chcel by som sa uistiť, či daňové úrady akceptujú daňové priznanie vytlačené z PC čiernobielo jednotlivo na stránkach A4 formátu?
Prípadne či nie je problém, ak na tlačive je v spodnej časti uvedené pomocou ktorého programu je daňové priznanie vytlačené.

ďakujem
Ak je Daňové priznanie takto vytlačené z programu ALFA, OMEGA (firma KROS), tak tlačivá daňové úrady akceptujú. O ostatných programoch neviem.
Ľuba
27.02.07,05:30
Aj z TaxEditu akceptujú a nevadí.
mysimis
27.02.07,05:50
DÚ akceptuje tlačivá DP pokiaľ sa zhodujú s ich tlačivom nech sú vytlačené z akéhokoľvek programu. Vôbec nevadí keď na tlačive je napísané pomocou akého programu bolo spracované. Podstatné je, aby tlačivo malo všetky náležitosti.
Martin Mocko
27.02.07,05:55
DÚ akceptuje tlačivá DP pokiaľ sa zhodujú s ich tlačivom nech sú vytlačené z akéhokoľvek programu. Vôbec nevadí keď na tlačive je napísané pomocou akého programu bolo spracované. Podstatné je, aby tlačivo malo všetky náležitosti.

Ste si isté, baby, že akceptujú hociaké tlačivo, ktoré má náležitosti? Pretože pokiaľ viem, na DU sa tlačivá skenujú. A kôli tomu má tlačivo inú farbu a kolónky na vyplnenie bielu farbu.
mysimis
27.02.07,05:59
machinak, určite akceptujú všetky tlačivá vytlačené z PC /aj zo stránky www.drsr.sk/. Na farbe vôbec nezáleží. Jedná sa tam o náležitosti - čiarový kód.
ekopo
27.02.07,06:08
V podstate súhlas s Miškou, hlavne príspevok č.4. Môžem potvrdiť, aj z môjho vlastného sw vytlačené tlačivá DU akceptuje. Odovzdávam ich bežne.
Anja111
27.02.07,06:22
Odovzdáva niekto na DU aj tlačivá z MRP DOS? Napr. DPH, Prehľady, Hlásenie,...
Martin Mocko
27.02.07,06:33
machinak, určite akceptujú všetky tlačivá vytlačené z PC /aj zo stránky www.drsr.sk/ (http://www.drsr.sk/). Na farbe vôbec nezáleží. Jedná sa tam o náležitosti - čiarový kód.

Oni sú tam vždy takí dôležití na tom DU, že som sa nikdy ani len neodvažoval odovzdať iné ako originálne "pravé" tlačivo určené iba a len pre daňové úrady....
Som rád, že som sa niečo nové zase naučil.
abel
27.02.07,06:58
Oni sú tam vždy takí dôležití na tom DU, že som sa nikdy ani len neodvažoval odovzdať iné ako originálne "pravé" tlačivo určené iba a len pre daňové úrady....
Som rád, že som sa niečo nové zase naučil.
Dovolím si citovať klasika ;):"Spokojný má byť občan, a nie daňový úrad."
ekopo
27.02.07,07:22
Odovzdáva niekto na DU aj tlačivá z MRP DOS? Napr. DPH, Prehľady, Hlásenie,...
Určite neberú z tejto verzie prehľady ani hlásenie.
Jozef Mihál
27.02.07,07:29
Už som to včera písal a budem sa opakovať - môžete byť radi, že máte len takéto problémy. O chvíľu sú tu nové RZZP a tam Vám ani ks.sork.www ani nikto iný nepomôže, povypisujete si pekne ručne-stručne...
evina
27.02.07,07:29
Oni sú tam vždy takí dôležití na tom DU, že som sa nikdy ani len neodvažoval odovzdať iné ako originálne "pravé" tlačivo určené iba a len pre daňové úrady....
Som rád, že som sa niečo nové zase naučil.

Poučenie: neboj sa každého , kto sa robí dôležitý:D

Ja odovzdávam takéto tlačivá min. 2 roky ak nie 3 a DPH už ani nepamätám odkedy tlačím zo softu :)
evina
27.02.07,07:34
Už som to včera písal a budem sa opakovať - môžete byť radi, že máte len takéto problémy. O chvíľu sú tu nové RZZP a tam Vám ani ks.sork.www ani nikto iný nepomôže, povypisujete si pekne ručne-stručne...

Radi nie sme, veď sme v 21. storočí, storočí internetu.:)

Ináč teraz trochu vážne, ak napríklad niekto robí DP povedzme pre niekoľko PO a musí každé DP vypísať min. 2x /DÚ, zbierka listín/ tak to teda nie je žiadny malý problém...a už vôbec nie vtedy, ak sa v polke pomýlim....je to zbytočná strata času...
Ak začala akceptovať Výkazy vytlačené počítačom už aj SP, tak potom...
evina
27.02.07,07:35
Pre DP a výkazy vytlačené kdekoľvek a na akomkoľvek softe je rozhodujúci správny čiarový kód.
Anja111
27.02.07,08:47
Určite neberú z tejto verzie prehľady ani hlásenie.
Škoda! Už som chcela nabehnúť na DU...
M0NIKA
23.03.07,11:29
Čerstvá info z DÚ Bratislava V. - nechceli prevziať výkazy vytlačené z POHODY 2007, pretože nemajú čiarový kód...
Takže "pohoďáci" pozor!
Zoltán Kovács
23.03.07,11:31
Bez čiarového kódu nič nepreberajú. Môže to byť z hoci akého softu.
M0NIKA
23.03.07,12:03
Bez čiarového kódu nič nepreberajú. Môže to byť z hoci akého softu.

Ja viem... len ja bežne robím s KROS-áckymi softvérmi a tam to je OK. Pri POHODE som si to vôbec neuvedomila.
Takže ak je niekto taký ako ja.... tak nech sa na DÚ nepreženie zbytočne...
Vianocka
22.02.09,16:57
Vytlačila som daňové priznanie zo stránky www.drsr.sk. Nejde mi však vytlačiť Potvrdenie. Má s tým, prosím, niekto skúsenosť?
Ďakujem
abel
22.02.09,17:24
Vpravo dolu na konci DP dám len "TLAČ POTVRDENIA" robí mi to bez problémov.
Vianocka
22.02.09,18:32
Vpravo dolu na konci DP dám len "TLAČ POTVRDENIA" robí mi to bez problémov.
Áno, tak to robím, ale podarilo sa mi to, neviem prečo, asi až po 20-tom kliknutí. Takže som pri tom strácala nervy.
Martasch
22.03.09,19:18
V OMEGE mi do výkazu ziskov a strát píše k 31.12.08, poradí mi niekto ako tam dostať 2008? vďaka
Martasch
22.03.09,19:58
prosím.
babi2
13.03.10,11:01
Áno, tak to robím, ale podarilo sa mi to, neviem prečo, asi až po 20-tom kliknutí. Takže som pri tom strácala nervy.
Mne tiež nejde vytlačiť Potvrdenie, neviete čo s tým?
Vianocka
13.03.10,21:33
Tak vidím, že opäť prešiel rok a opäť strácam nervy. Ako je možné, že Portál daňovej správy má stále nejaký problém??????

Nedá sa tam teraz opäť vyplniť tlačivo daňového priznania, nakoľko, ako je tam uvedené:

"Táto služba je dočasne mimo prevádzky. Prosím navštívte nás neskôr. Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti, ktoré vám tento výpadok mohol spôsobiť.
Z dovodu nevyhnutnych technickych uprav su elektronicke sluzby Portalu danovej spravy docasne nedostupne.
Portal bude opat pristupny 14. marca dopoludnia (najskor od 07:00 hod.)"

To kde sme?
Nechce sa mi DP vypĺňať ručne, myslím, že z toho sme už vyrástli. Aj tak máme tej roboty s prepočtami na euro vyše hlavy. Už ani neviem, čo je to ísť na vzduch.

Čas je vzácny a letí tak rýchlo.
Tak prosím, poraďte, kde sa dá ešte, okrem Portálu drsr, vyplniť DP? Môj softvér to nerobí.

Vďaka.
Marína
13.03.10,22:02
Stiahni si free program odtiaľ http://www.kros.sk/danovepriznania
Vianocka
13.03.10,22:15
Stiahni si free program odtiaľ http://www.kros.sk/danovepriznania

Ďakujem, ale mala som na mysli daňové priznanie pre právnické osoby.
KROS pre JÚ mám.

Zrejme budem musieť čakať.
ankajanko
14.03.10,16:51
neviete prečo mi nedoplnilo údaje z účtovníctva do DP /ALFA/ keď výkazy vyplnilo presne
rodina1
14.03.10,16:53
neviete prečo mi nedoplnilo údaje z účtovníctva do DP /ALFA/ keď výkazy vyplnilo presne
Skús si dať Prehľad - príjmy a výdavky textovo - a tam dole je Zapíš do Daňového priznania.
ankajanko
14.03.10,17:02
to som urobila, výkazy sú v poriadku, len DP je prázdne ani údaje o firme nie sú vyplnené
rodina1
14.03.10,17:09
to som urobila, výkazy sú v poriadku, len DP je prázdne ani údaje o firme nie sú vyplnené
Tak to teda neviem, skús zajtra zavolať do Krosu.