K.A.T.K.A
27.02.07,06:28
Dobrý deň.
Neviem akým spôsobom sa stalo (asi preto že si sme si to nerobili priebežne, ale až teraz), ale stratili sme doklad za nejaké náhradné diely použité pri oprave. ND boli vyfakturované, len nemáme ten nákupný doklad. Čo teraz s tým?
Martin Mocko
27.02.07,05:46
Dobrý deň.
Neviem akým spôsobom sa stalo (asi preto že si sme si to nerobili priebežne, ale až teraz), ale stratili sme doklad za nejaké náhradné diely použité pri oprave. ND boli vyfakturované, len nemáme ten nákupný doklad. Čo teraz s tým?

Ja by som jednoznačne skúsil vypýtať náhradný doklad od firmy, kde sa to nakúpilo. Bez dokladu nie je účtovný prípad. Čo potom s tým predajom, ak sa nákupný doklad nenájde...je aj pre mňa otázka.
mysimis
27.02.07,05:47
Určite by som požiadala dodávateľa o to, aby mi zaslal doklad o úhrade.
Zita5
27.02.07,06:13
Dobrý deň.
Neviem akým spôsobom sa stalo (asi preto že si sme si to nerobili priebežne, ale až teraz), ale stratili sme doklad za nejaké náhradné diely použité pri oprave. ND boli vyfakturované, len nemáme ten nákupný doklad. Čo teraz s tým?


Vyžiadať opis dokladu o zaplatení . Lepší prípad by bol nákup na faktúru, kde by bol doklad o prevzatí ND a horší prípad doklad z RP .

Ak nebudete mať doklad , účtovať do výdavkov nemôžete . A predané ND ? To už len nechať , ako to dopadne pri náhodnej DK .
K.A.T.K.A
27.02.07,19:06
Určite by som požiadala dodávateľa o to, aby mi zaslal doklad o úhrade.

Problém je, že to bolo pravddepodobne v hotovosti z registračnej pokladnice...
mysimis
27.02.07,19:18
Katka, ale keď máš faktúru, na jej základe by Ti mohli vystaviť PPD.
K.A.T.K.A
09.03.07,13:21
Katka, ale keď máš faktúru, na jej základe by Ti mohli vystaviť PPD.

keď máš faktúru, tak áno,
ale toto bolo v hotovosti
(len doklad z registračnej pokladnice)
Marianna01
09.03.07,14:57
Katka, ja mám podnikateľa, ktorému počas roka takmer 80% dokladov o nákupe tovaru nemôžem dať do účtovníctva, pretože má buď iba dodacie listy, alebo doklady, ktoré mu do firmy nakúpila blízka osoba - ktorá je na doklade uvedená ako odberateľ. Takže s 1 náhradným dielom by som si nerobila starosti až také veľké, pri kontrole by naozaj museli ísť do hĺbky, aby zistili, že nemáš doklad o nákupe. Pre istotu si sama pre seba zapíš, že sa niečo podobné stalo, aby si na to o 5 rokov nezabudla... Horšie to bude s tým mojím prípadom...:cool: