sybila3
27.02.07,07:33
l Ahojte nemôžete mi niekto poradiť s výpisom z registra trestov. Včera mi na živnostenskom povedali, že žiadosť si môžem podať na matrike, ale tam mi to asi len overia a zašlú do bratislavy? Neviete ako dlho to trvá? ďakujem
vikinka
27.02.07,06:42
Na matrike to trvá týždeň,ak zájdeš osobne tak na počkanie,ak budeš sama žiadať poštou tak dlhšie ak týždeň.
sybila3
27.02.07,06:43
A potom si to treba prebrať na matrike alebo mi to zašlú domov. Ten týždeň by mi vyhovoval aby som to stihla. ďakujem
vikinka
27.02.07,06:46
Treba prevziať na matrike.
sybila3
27.02.07,07:27
A keby som išla osobne do BA, môžte mi poradiť kde sa nachádza register trestov a či tam býva veľa ľudí, lebo to mám dosť ďaleko. Jedná sa mi o termíny, keby mi register poslali za týždeň, lenže dnes je nestránkový deň, od zajtra za týždeň, hned behnem na živn.úrad vybaviť živnosť, lenže to trvá 2-3 týždne a ja si musím do 31.3. podať žiadosť o príspevok z úradu práce, k tomu musím doložiť ten ŽL, kópiu účtu + všelijaké-podnik.zámer a pod., tak neviem či to stihnem. ďakujem
katkaj
27.02.07,07:30
A keby som išla osobne do BA, môžte mi poradiť kde sa nachádza register trestov a či tam býva veľa ľudí, lebo to mám dosť ďaleko. Jedná sa mi o termíny, keby mi register poslali za týždeň, lenže dnes je nestránkový deň, od zajtra za týždeň, hned behnem na živn.úrad vybaviť živnosť, lenže to trvá 2-3 týždne a ja si musím do 31.3. podať žiadosť o príspevok z úradu práce, k tomu musím doložiť ten ŽL, kópiu účtu + všelijaké-podnik.zámer a pod., tak neviem či to stihnem. ďakujem

Register trestov je v BA na Kvetnej ulici. Prikladám ti link a tam si všetky info nájdeš ;)

http://www.genpro.gov.sk/index/go.php?id=2
bepo
27.02.07,08:26
A ľudí nie je veľa, tak do 10 min čakania
stefanekivo
27.02.07,16:22
Zajtra do blavy,z blavy na živnostenský,a do 7 dní je založená živnosť
fileva
27.02.07,21:13
Treba prevziať na matrike.

Nemusíš osobne prevziať na matrike. GP SR to posiela na tebou uvedenú adresu (vo veľkom obdĺžniku na pravej strane) výpisu z registra trestov.
Niekedy to trvá aj 14 dní.
mariannak
27.02.07,21:19
Výpisy z registra trestov môžeš žiadať aj na hociktorej prokuratúre, to len pre tých, ktorí sú mimo Bratislavy. Ak ich pekne poprosíš, aby Ti tam dali pečiatku súrne, tak to "možno" príde aj do týždňa, pretože to denne posielajú na GP. Z GP to príde na adresu uvedenú v hornej časti výpisu. Inak je lehota tuším 30 dní.
fileva
27.02.07,21:29
A keby som išla osobne do BA, môžte mi poradiť kde sa nachádza register trestov a či tam býva veľa ľudí, lebo to mám dosť ďaleko. Jedná sa mi o termíny, keby mi register poslali za týždeň, lenže dnes je nestránkový deň, od zajtra za týždeň, hned behnem na živn.úrad vybaviť živnosť, lenže to trvá 2-3 týždne a ja si musím do 31.3. podať žiadosť o príspevok z úradu práce, k tomu musím doložiť ten ŽL, kópiu účtu + všelijaké-podnik.zámer a pod., tak neviem či to stihnem. ďakujem

Nestresuj sa, všetko stihneš v pohodičke. Zájdi na matriku (nezabudni na 100,- Sk kolok), do 10-tich dní máš výpis z registra doma a na živnostenskom ti to urobia tak do 5 dní, ak ich poprosíš, že to súrne potrebuješ tak aj skôr (u nás som si po ŽL išla na tretí deň). Na ÚP podávaš žiadosť a ak by Ti nejaký doklad chýbal, doložíš. Až po schválení riaditeľom ÚP podpisuješ dohodu o príspevok. Taká je moja skúsenosť.
Dobrú nôcku.
jamajka
27.02.07,22:14
Výpisy z registra trestov môžeš žiadať aj na hociktorej prokuratúre, to len pre tých, ktorí sú mimo Bratislavy. Ak ich pekne poprosíš, aby Ti tam dali pečiatku súrne, tak to "možno" príde aj do týždňa, pretože to denne posielajú na GP. Z GP to príde na adresu uvedenú v hornej časti výpisu. Inak je lehota tuším 30 dní.

Neviem ako v iných mestách, ale v Nitre, na generálnej prokuratúre to trvá päť minút, výpisy z registra trestov vybavujú na počkanie. Už sa to neposiela do Bratislavy .... aj ja som bola minulý mesiac prekvapkaná.:eek:
sybila3
28.02.07,17:45
Ahojte, veľmi vám ďakujem za povzbudenie. Rozhodla som sa, že pôjdem priamo do BA, budem to mať hneď, tak zajtra alebo v piatok, tlačivo mám, doma si ho vypíšem a už len 100 na kolok a 50 poplatok a idem. Hned behnem v piatok na živnostenský úrad a uvidím, budem mať dosť času na vybavenie na katastri-list vlastníctva, lebo robiť budem doma a od manžela ešte musím mať súhlas overený notárom, že mi to povoluje. To na začiatok, v piatok sa ozvem ako som dopadla a čo ďalej aby aj ostatní vedeli, čo sa takto rozhodnú. Veľmi vám ďakujem.
sybila3
01.03.07,15:46
Ahoj, som tu znova, zajtra idem do tej BA na register, ale ma napadlo, čo si mám uviesť potom v živnostenskom ako predmet podnikania: účtovníctvo, administratívne práce, neviem čo sa tam píše, poradíte mi? Kde si môžem stiahnuť tlačivo na ohlásenie živnosti, vypíšem si ho doma, aby som tam zajtra nezmetkovala. dík
Ešte ma napadlo, aké by malo byť meno firmy, nič ma nenapadá, nechcem si dať nejaký trápny názov, tak si nechám len normálne meno a priezvisko a hotovo, alebo mi niečo poradíte? dík
Janka6685
01.03.07,16:04
Ahoj, som tu znova, zajtra idem do tej BA na register, ale ma napadlo, čo si mám uviesť potom v živnostenskom ako predmet podnikania: účtovníctvo, administratívne práce, neviem čo sa tam píše, poradíte mi? Kde si môžem stiahnuť tlačivo na ohlásenie živnosti, vypíšem si ho doma, aby som tam zajtra nezmetkovala. dík
Ešte ma napadlo, aké by malo byť meno firmy, nič ma nenapadá, nechcem si dať nejaký trápny názov, tak si nechám len normálne meno a priezvisko a hotovo, alebo mi niečo poradíte? dík

Ako SZČO budeš musieť mať názov firmy svoje meno a priezvisko a ak chceš, môžeš si tam dať dodatok.:)
vikinka
01.03.07,16:48
Na živnost.úrade ti povedia presný názov živnosti,podľa živ.zákona a poradia čo všetko si tam možeš ešte dať,treba sa len pýtať,určite ti ochotne pomožu.A čo sa týka mena tak ako napísala Janka6685,názov názov firmy nie je podmienkou.Treba ísť osobne na živ.úrad a tam vypíšeš žiadosť,potrebuješ 1 000,-kolok a výpis z registra.
sybila3
05.03.07,10:00
Ahojte, takže v piatok som bola v BA, register mám vybavený, ešte v piatok som utekala na živnostenský, boli presne dve hodiny, no panička už končila, takže idem dnes, register + 1000 kolok mám, dúfam, že dnes pochodím. majte sa
sybila3
05.03.07,12:45
No a už aj to mám vybavené, živnostenský budem mať v pondelok, zatiaľ si vypíšem žiadosť o príspevok, ponikateľský plán, prílohu-čo si chcem kúpiť a v pondelok ak budem mať už ŽL si pôjdem vybaviť účet, aj ten musím ofotiť a doložiť. Potom sa ozvem čo ďalej aj pre iných, čo to potrebujú, majte sa.
Anya
07.03.07,17:26
Neviem odkial si ale tu u nas v Nitre vydavaju vypis z registra tretou na pockanie max 15 minut za 100sk kolok. Je to v umeleckej skole pri krajskom sude.(pri tescu.)
plenkall
08.03.07,13:28
Informácie sú k dispozícii na http://www.plenkall.com/pomoc-pre-vas/ tu sú aj tlačivá, ktoré sa dajú editovať.
sybila3
12.03.07,12:50
Ahojte, tak už som si bola pre živnostenský list, tak som sa tešila ale dlho nie, išla som za tou pani čo má na starosti príspevky z úradu práce opýtať nejaké veci a tá mi zrazu hovorí, že je termín začatia živnosti posunutý, lebo príspevky sú vyčerpané a čaká sa na iné príspevky, ja to naháňam jak blázom za jeden den som mala register, na ďalším som bola ohlásiť živnosť s dám.1.5.2007 ako mi kázala a ona mi povie toto, to teraz zas pôjdem na živnostenský jak cibazol a posúvať termín? moje nervy? Ešte som chcela behnúť na daňový, vybaviť účet, ale neišla som nikam. Neviete mi povedať, či poprihlasovať do poisťovní sa mám ísť teraz a na daň.úr. alebo až 1.5. keď mi začína živnosť, díky.
sybila3
17.03.07,16:10
Ahojte, môžte mi poradiť, kedy sa prihlásiť do poisťovní a na DU. Živnosť mi začína asi 1.5., ŽL bol vystavený 12.3., ale asi budem mať zmenu v živnostenskom v začiatku podnikania, kvôli príspevku z úradu práce.
Zita5
17.03.07,16:16
Ahojte, môžte mi poradiť, kedy sa prihlásiť do poisťovní a na DU. Živnosť mi začína asi 1.5., ŽL bol vystavený 12.3., ale asi budem mať zmenu v živnostenskom v začiatku podnikania, kvôli príspevku z úradu práce.

Na DÚ .....sa zaregistruješ podľa tohto paragrafu:
§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-142006.html#hore)

(1) Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá získa povolenie alebo oprávnenie na podnikanie 9) alebo začne vykonávať inú zárobkovú činnosť 10) na území Slovenskej republiky, je povinná registrovať sa do 30 dní u miestne príslušného správcu dane. Táto lehota začne plynúť nasledujúci deň po dni nadobudnutia právoplatnosti povolenia alebo oprávnenia alebo po dni, keď začne vykonávať inú zárobkovú činnosť. Na účely tohto zákona sa za deň právoplatnosti pokladá deň, keď je právnická osoba alebo fyzická osoba podľa príslušných predpisov oprávnená začať vykonávať podnikateľskú činnosť.

(6) Pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti je daňový subjekt povinný oznámiť svoje plné meno alebo názov, trvalý pobyt, miesto podnikania alebo sídlo, rodné číslo alebo identifikačné číslo organizácie, ako i údaje osvedčujúce skutočnosti podľa odseku 1, ako aj čísla všetkých účtov v bankách, na ktorých sú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti. Ak daňový subjekt, ktorým je fyzická osoba, pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti uvedie niekoľko miest podnikania, je povinný vyznačiť, ktoré miesto podnikania je miestom, na ktoré sa majú doručovať písomnosti. Ďalej uvedie údaje potrebné na určenie miestnej príslušnosti správcu dane, druhov daní, ktoré u neho prichádzajú do úvahy, ako aj svoje organizačné jednotky, a predmet podnikateľskej činnosti, ktorý bude v prevažnej miere vykonávať. Právnická osoba uvedie tiež svoj štatutárny orgán a prípadne osoby, ktoré sú okrem tohto orgánu za ňu v daňových veciach oprávnené rokovať. Ak ide o daňový subjekt so sídlom v zahraničí, uvedie vždy svojho splnomocnenca v tuzemsku pre doručovanie, ak tento zákon neustanovuje inak. Ak je so začatím činnosti spojená i povinnosť platiť preddavky na daň, uvedie údaje potrebné pre určenie týchto preddavkov.


SP do 8 dní v prípade dobrovolnosti/Tvoj prípad/
ZP do 8 dní od nadobudnutia platnosti ŽL .
sybila3
17.03.07,16:43
Takže z toho vyplýva, že 12.3. bol vydaný ŽL, takže od tohto dátumu? Bolo mi povedané, že 1.5. až ked mi začína živnosť, lenže ten dátum živnosti budem musieť zmeniť asi na 1.6., aby som dostala príspevok od UP, lebo najskôr mi povedali, že rýchlo do konca marca treba podať žiadosť a vybaviť ŽL so začiatkom 1.5. a za týždeň mi povedali, že príspevky sú pozastavené, že ŽL bude musieť byť s iným dátumom, ale ešte nevedia až okolo 15.4. budú vedieť, ja som sa nahá)nala aby som to stihla vybaviť a teraz mám s tým len problém. Ale zas ked mám na ten príspevok nárok tak im ho nenechám..........
Zita5
17.03.07,16:48
http://thenuclearworldwar.com/usa.html Takže z toho vyplýva, že 12.3. bol vydaný ŽL, takže od tohto dátumu? Bolo mi povedané, že 1.5. až ked mi začína živnosť, lenže ten dátum živnosti budem musieť zmeniť asi na 1.6., aby som dostala príspevok od UP, lebo najskôr mi povedali, že rýchlo do konca marca treba podať žiadosť a vybaviť ŽL so začiatkom 1.5. a za týždeň mi povedali, že príspevky sú pozastavené, že ŽL bude musieť byť s iným dátumom, ale ešte nevedia až okolo 15.4. budú vedieť, ja som sa nahá)nala aby som to stihla vybaviť a teraz mám s tým len problém. Ale zas ked mám na ten príspevok nárok tak im ho nenechám..........
.

No to som aj ja počula , že príspevky majú byť pozastavené .
Odporúčam sa dohodnúť na oddelení registrácie na Tvojom príslušnom DÚ , lebo je to trošku zamotané , ak by si mala meniť dátum začatia podnikania resp.posúvať ......
sybila3
17.03.07,16:50
A do tej sociálnej sa môžem zaregistrovať aj písomne, alebo tam musím ísť osobne. 12.3 je právoplatný ŽL, takže aby som to v pondelok vybavila? Je to dosť zamotané, lebo najskôr rýchlo rýchlo, žiadosť a všetky veci k tomu - ŽL, účet ..... musia byť odovzdané do 31.3., osobne som letela na register,.....a teraz toto......moje nervy.
Zita5
17.03.07,16:58
A do tej sociálnej sa môžem zaregistrovať aj písomne, alebo tam musím ísť osobne. 12.3 je právoplatný ŽL, takže aby som to v pondelok vybavila? Je to dosť zamotané, lebo najskôr rýchlo rýchlo, žiadosť a všetky veci k tomu - ŽL, účet ..... musia byť odovzdané do 31.3., osobne som letela na register,.....a teraz toto......moje nervy.

Pripomínam , že do SP Ti povinnosť platenia poistného nevyplýva ,pokial začínaš podnikať .... len ak by si sa rozhodla dobrovolne ..... ....




http://www.porada.sk/t35317-som-zacinajuci-szco-odkedy-musim-platit-odvody-do-socialnej-poistovne.html?highlight=Za%E8%EDnaj%FAci+SZ%C8O
sybila3
17.03.07,17:02
No ale prihlásiť sa musím a budem si platiť dobrovoľne nemocenské, keby niečo-PN al. MD.
Zita5
17.03.07,17:04
sybila3
19.03.07,09:26
http://nuclearworldconflict.com/iran.html Volala som dnes do soc.poisť. a okrem iného som sa pýtala na tú registráciu, lebo som sa zľakla, že dnes mám posledný deň prihlásenia, ale pani mi povedala, že prihlásiť sa môžem hocikedy, lebo do 1.7.2008 je to na báze dobrovoľnosti. Ale do zdravotnej by som sa mala dnes alebo zajtra, asi, že?
.
katkaj
19.03.07,09:29
http://nuclearworldconflict.com/iran.html Volala som dnes do soc.poisť. a okrem iného som sa pýtala na tú registráciu, lebo som sa zľakla, že dnes mám posledný deň prihlásenia, ale pani mi povedala, že prihlásiť sa môžem hocikedy, lebo do 1.7.2008 je to na báze dobrovoľnosti. Ale do zdravotnej by som sa mala dnes alebo zajtra, asi, že?
.

Do zdravotnej by si sa mala prihlásiť do 8 dní od začiatku podnikania
sybila3
19.03.07,09:52
Od začiatku podnikania alebo vydania ŽL, totiž to začiatok mám 1.5., ale asi sa bude meniť a žl mám vydaný 12.3.2007, tak neviem?
A účet si môžem zriadiť už aj teraz?
katkaj
19.03.07,09:59
Od začiatku podnikania alebo vydania ŽL, totiž to začiatok mám 1.5., ale asi sa bude meniť a žl mám vydaný 12.3.2007, tak neviem?
A účet si môžem zriadiť už aj teraz?


Ak máš na ŽL začiatok podnikania až 1.5. tak sa prihlasuješ k 1.5.2007.
Účet si môžeš zriadiť aj teraz
sybila3
19.03.07,10:04
A na daňový tiež až 1.5?
katkaj
19.03.07,10:06
A na daňový tiež až 1.5?


No ak máš na ŽL začiatok podnikania 1.5.2007 tak dovtedy si môžeš obehať všetky úrady a vybaviť prihlásenia ale k dátumu 1.5.2007. Čiže v kolónkach začiatok budeš mať 1.5.2007 ;)
sybila3
19.03.07,15:25
Lenže je tam ešte problém, že živnosť sa asi bude posúvať, kvôli príspevku z úradu práce a pani, ktorá mi najskôr povedala, že nech si rýchlo vybavím žl a podám žiadosť do 31.3. po týždni a po vybavení žl mi povedala, že už to neplati, že živnosť musím zmeniť na iný dátum, ešte nevie na aký, lebo na úradoch sa menia stoličky, príspevky budú z iného zdroja a v polovice apríla sa mám prísť opýtať, potom mi povie, takže ako si môžem vybavovať aj poisťovne, ked nemôžem uviesť ani dátum 1.5., tak vôbec neviem? tak som to rýchlo začala vybavovať, aby som to všetko stihla do konca marca a takto som dopadla............