HATA222
27.02.07,08:37
Ahojte,
zamestnala som sa v novej firme a mam jeden problem. Firma sa zaobera reklamnou cinnostou (letaky, katalogy,...). Ma podpisanu zmluvu s firmou, ktora ma sidlo vo Svajciarsku,ale reklama bude vykonavana pre Rakusku pobocku, vsetky sluzby budu taktiez realizovane v Rakusku. Ako mam vystavit fakturu,kedze fakturacna adresa a sidlo je do Svajciarska, ale sluzba je dodana v Rakusku? Bude ta faktura s DPH ci bez? Dakujem velmi pekne za radu :-)
Hata222
Zoltán Kovács
27.02.07,07:38
Ahojte,
zamestnala som sa v novej firme a mam jeden problem. Firma sa zaobera reklamnou cinnostou (letaky, katalogy,...). Ma podpisanu zmluvu s firmou, ktora ma sidlo vo Svajciarsku,ale reklama bude vykonavana pre Rakusku pobocku, vsetky sluzby budu taktiez realizovane v Rakusku. Ako mam vystavit fakturu,kedze fakturacna adresa a sidlo je do Svajciarska, ale sluzba je dodana v Rakusku? Bude ta faktura s DPH ci bez? Dakujem velmi pekne za radu :-)
Hata222


Bude to bez dph.
HATA222
27.02.07,15:59
Dakujem a mozes mi aj prosim vysvetlit preco? resp. ktory §to ustanovuje? dakujem vopred
Zoltán Kovács
27.02.07,17:13
Dakujem a mozes mi aj prosim vysvetlit preco? resp. ktory §to ustanovuje? dakujem vopred


§47 ods 6


Dúfam, že sa nemýlim.
Monika Kováčová
27.02.07,17:39
Reklamné letáky a katológy budú dodané pre rakúsku pobočku švajčiarskej firmy? Potom platí § 47 - oslobodenie pri vývoze tovaru a služieb § 6
koňo
27.02.07,18:39
Oslobodenie bude podľa § 15 ods. 7 a 8 zákona o DPH.
Zoltán Kovács
27.02.07,18:42
Oslobodenie bude podľa § 15 ods. 7 a 8 zákona o DPH.


§ 15 hovorí iba o mieste dodania a nie o oslobodení. Oslobodené sú podľa § 47 ods 6
Monika Kováčová
27.02.07,18:57
Je rozdiel, či pôjde o dodanie reklamných letákov a brožúr do pobočky Švajčiarskej firmy v Rakúsku, alebo či pôjde o poskytnutie reklamných služieb pre pobočku Švajčiarskej firmy v Rakúsku. Zadávateľ musí upresniť.
HATA222
28.02.07,08:44
Ide o reklamne letaky pre Svajciarksu firmu, ktora ma pobocku v Rakusku.
Dakujem vsetkym velmi pekne za odpovede :-)
Milan Benka
28.02.07,09:40
Ahojte,
zamestnala som sa v novej firme a mam jeden problem. Firma sa zaobera reklamnou cinnostou (letaky, katalogy,...). Ma podpisanu zmluvu s firmou, ktora ma sidlo vo Svajciarsku,ale reklama bude vykonavana pre Rakusku pobocku, vsetky sluzby budu taktiez realizovane v Rakusku. Ako mam vystavit fakturu,kedze fakturacna adresa a sidlo je do Svajciarska, ale sluzba je dodana v Rakusku? Bude ta faktura s DPH ci bez? Dakujem velmi pekne za radu :-)
Hata222

Dodanie reklamných letákov a katalógov sa považuje za súčasť reklamných služieb (pokiaľ si to dobre pamätám).

Takže sa jedná o službu. Pri službách musíme skúmať miesto dodania. V tomto prípade v zmysle § 15/7,8 je miestom dodania krajina odberateľa. Zo zákona mi preto vychádza, že uvedené plnenie nie je predmetom dane v zmysle nášho zákona. Faktúra by nemala obsahovať DPH a malo by v nej byť uvedené, že DPH má byť vysporiadaná v krajine odberateľa, s uvedením odkazu na §15/7,8.

Záver:
Nie je to oslobodené plnenie. Toto plnenie nie je predmetom dane v zmysle zákona 222/2004.