vlastula1
27.02.07,08:54
Má niekto skúsenosť, ohladom zdaň.obdobia, boli smi mesačný platca DPH, v roku 2006 sme nedosiahli obrat 10 mil., a tak som oznámila na DU, že sa stávame štvrťročný plátca DPH. S DU neprišla žiadna odpoveď, mám to akceptovať, že je to v poriadku,lebo ak nie tak mám problém,/nepodala som DPH/.
Dakujem.
ALBO
27.02.07,08:05
Malo by to byť vporiadku. Podľa § 77 ste nemuseli ani oznamovať (nie je tam takáto povinnosť) ,ale aspoň na DU hneď vedia, prečo ste nepodali.
evina
27.02.07,08:05
Má niekto skúsenosť, ohladom zdaň.obdobia, boli smi mesačný platca DPH, v roku 2006 sme nedosiahli obrat 10 mil., a tak som oznámila na DU, že sa stávame štvrťročný plátca DPH. S DU neprišla žiadna odpoveď, mám to akceptovať, že je to v poriadku,lebo ak nie tak mám problém,/nepodala som DPH/.
Dakujem.
Nemáš žiadny problém. Paragraf 77 zákona o DPH jasne hovorí:

2/ Ak platiteľ dosiahol za predchádzajúci kalendárny rok obrat nižší ako 10 000 000 Sk, zdaňovacím obdobím je kalendárny štvrťrok.

Oznamovaciu povinnosť si si splnila, a tým je pre Teba problém vyriešený. V roku 2007 budeš štvrťročným platiteľom DPH:)
vikinka
27.02.07,08:06
DÚ sa písomne oznamuje zmena zdaň.obdobia podľa § 77 zák.o DPH ,túto skutočnosť ste splnili,na tieto oznámenia DÚ písomne neodpovedá.To že ste štvrťroč.platca zistia z podaných DP na DPH za minulý rok podľa obratu.
Ivenka
27.02.07,08:08
Ak ste nedosiahli obrat písomne sa neoznamuje /DU Košice/. Iba akl žiadate zmenu z Q na mesačnú vtedy áno. Alebo ak by ste nedosiahli obrat ako mesačný platiteľ a tým, že podate priznanie za január budu Vás ďalej akceptovať ako mesačných platcov.
vlastula1
27.02.07,08:09
Dakujem, krásne odľahlo mi.:---