moncici121
27.02.07,11:36
Som živnostník, a chcem si uplatniť v daňovom priznaní výdavky vo výške 40% z príjmov. Nemusím viesť účtovníctvo? Podľa mojich informácií iba evidenciu príjmov. Je na to nejaké tlačivo? Aké náležitosti tá evidencia musí mať?
katkaj
27.02.07,10:39
Som živnostník, a chcem si uplatniť v daňovom priznaní výdavky vo výške 40% z príjmov. Nemusím viesť účtovníctvo? Podľa mojich informácií iba evidenciu príjmov. Je na to nejaké tlačivo? Aké náležitosti tá evidencia musí mať?

Môžeš si uplatniť paušálne výdavky vo výške 40% a k tomu si môžeš ešte aj uplatniť zaplatené poistné. Nie, nemusíš v tom prípade robiť účtovníctvo.
Treba viesť evidenciu príjmov v tom zmysle že si urob napríklad nejakú excelovskú tabuľku kde si napíšeš všetky vystavené faktúry v roku a k tomu si napíšeš kedy si ich mala zaplatené. A napíš si tam aj dátumy úhrady poistného
mysimis
27.02.07,10:39
Ak si pracoval na základe faktúr tak je to kniha vydaných faktúr, ak na základe ERP tak je to kniha pokladnice.
moncici121
27.02.07,10:43
bolo mi platené aj na základe faktúra aj v hotovosti.Keď budem viesť knihu vystavených fa a knihu pokladnice, tak v tej knihe je aj hotovostný výdaj nie? To vypĺňať nemusím? Mám do pokladničnej knihy písať len príjmy?
mysimis
27.02.07,10:45
Pokiaľ si ideš uplatňovať paušálne výdavky tak výdavky viesť nemusíš. Akurát potrebuješ mať zdokladované platby do SP a ZP, lebo aj tie si odpočítaš.