Yvonne
27.02.07,12:20
Ahoje Poraďáci!
Mám takú "banálnu" otázku: Ako v jednoduchom účtovníctve zaúčtujem zálohu, ktorú dám zamestnancovi na nákup prev. réžie?
Účtujem jeden športový klub, ktorý dostáva členské príspevky. Tieto zaúčtujem do nedaňových príjmov. Potom zamestnanec dostane zálohu na nákup šport. potrieb atď. napr. 10.000,-. Vypíšem VPD, zamestnanec ho podpíše a tento zaúčtujem ako nedaňový výdavok. Potom mi donesie bločky s rôznymi dátumami, ale sčítané na hárkoch, napr. v sume":
a) 9.050,- Sk
alebo
b) 10.050,- Sk.
(Tieto výdaje sú tiež nedaňové). A teraz "babo raď", ako to mám zapísať do peňažného denníka?!

Ďakujem za Váš čas!!
Ľuba
27.02.07,11:33
Ahoje Poraďáci!
Mám takú "banálnu" otázku: Ako v jednoduchom účtovníctve zaúčtujem zálohu, ktorú dám zamestnancovi na nákup prev. réžie?
Účtujem jeden športový klub, ktorý dostáva členské príspevky. Tieto zaúčtujem do nedaňových príjmov. Potom zamestnanec dostane zálohu na nákup šport. potrieb atď. napr. 10.000,-. Vypíšem VPD, zamestnanec ho podpíše a tento zaúčtujem ako nedaňový výdavok. Potom mi donesie bločky s rôznymi dátumami, ale sčítané na hárkoch, napr. v sume":
a) 9.050,- Sk
alebo
PNZD 50,- Sk s textom vyúčtovanie poskytnutej zálohy.
b) 10.050,- Sk.
(Tieto výdaje sú tiež nedaňové). A teraz "babo raď", ako to mám zapísať do peňažného denníka?!
VNZD 50,- Sk s textom vyúčtovanie poskytnutej zálohy.
Ďakujem za Váš čas!!
Odpoveď v texte
Zita5
27.02.07,11:42
Ja to robím nasledovne :

Vyplatená záloha na nákup : 10 000,- Sk Pokladňa výdaj - VNZD
Dňom vyučtovania zálohy: 10 000,- Sk Pokladňa príjem - PNZD
Samotné vyúčtovanie nákupu : 9 950 Sk Pokladňa výdaj - VOZD podľa členenia
Lenuška
27.02.07,11:53
Alebo to môžeš robiť v členení:

Výdaj - VNZD - zálohy na nákup 10.000,-
Výdaj - VNZD - zálohy na nákup -10.000,-

na konci roka členenie nulové´

a
VNZP - nákup podľa členenia 9950,- SK

Vlastne mám analytiku rozdelenú:
VNZP :
zálohy na nákup
materiál
služby ......