Kejt
27.02.07,11:28
Dobrý deň,potrebovala by som poradiť v jednej záležitosti.Pri ročnom zúčtvaní zamestnanec doniesol životné poistenie manželky,podľa mňa si to nemôže on uplatniť.Ďalej má doklad o výhre kde je uvedené zdanenie,aj to sa zahrnie do ročného zúčtovania?Ešte by som sa chcela opýtať jedna zamestnankyna dostala výpoved,pracovný pomer končil 30.09.2006 zabudli sme jej preplatiť dovolenku,urobíme to dodatočne,ale sú to náklady roku 2006 malo by sa to zahrnúť do účtovníctva roku 2006?Bude to vyplatené v marci.Kolega doniesol doklad o prijíme z dohody o vykonanej práce zahrňa sa to do príjmov ročného zúčtovanie dane aj ked to už bolo zrážkovo vysporiadané?
katka50
27.02.07,10:32
Život. poistenie manželky si zamestnanec nemôže uplatniť, ak má výhru, ktorá podlieha zdaneniu- musí si podať daňové priznanie. Ak preplatíš dovolenku v marci 2007-bude to príjem za r.2007 a Ty ho nemôžeš zahrnúť do r. 2006. Zrážková daň sa nezahŕňa do roč.zúčtovania dane.
katkaj
27.02.07,10:35
Dobrý deň,potrebovala by som poradiť v jednej záležitosti.Pri ročnom zúčtvaní zamestnanec doniesol životné poistenie manželky,podľa mňa si to nemôže on uplatniť.On si môže uplatniť len vlastné životné poistenie. Manželka si uplatní svojeĎalej má doklad o výhre kde je uvedené zdanenie,aj to sa zahrnie do ročného zúčtovania? predpokladám že je to zdanené zrážkou;) Ešte by som sa chcela opýtať jedna zamestnankyna dostala výpoved,pracovný pomer končil 30.09.2006 zabudli sme jej preplatiť dovolenku,urobíme to dodatočne,ale sú to náklady roku 2006 malo by sa to zahrnúť do účtovníctva roku 2006?Bude to vyplatené v marci. Ak to bude vyplatené v marci, je to jej príjem roku 2007Kolega doniesol doklad o prijíme z dohody o vykonanej práce zahrňa sa to do príjmov ročného zúčtovanie dane aj ked to už bolo zrážkovo vysporiadané? Zrážková daň nesmie vstupovať do RZD. Ak si to chce dodaniť musí podať DP, inak je to vysporiadané

Odpoveď červenou. A nebola to jedna záležitosť :rolleyes:
Kejt
03.04.07,19:05
Dobrý večer potrebovala by som poradiť pri ročnom zúčtovaní dane.Jeden zamestnanec mi doniesol potvrdenie o životnom poistení,ktoré si chce uplatniť v ročnom zúčtovaní dane.To je v poriadku to si aj môže uplatniť ale doniesol mi potvrdenie jeho manželky,ktorá je na materskej dovolenke tiež je to životná poistka ale tá je na jej meno.Podľa mna si to on nemôže uplatniť.
Dalej mi doniesol tlačivo o výhre mobilneho telefonu jeho manželky a tam je písane že je to predmetom zdanenia,sume s DPH je 12.450,-Mám uviesť do jeho píijímu sumu telefonu bez dane?

Máme ešte jedneho zamestnanca,ktorý si uplatnil nezdaniteľnu čiastku 2-krát v 8/2006.Mám tu teraz dať odpočítateľnú položku v ročnom zúčtovaní o to nižšiu? t.j. nie sumu 90816? ale sumu 90816-7568.

Dakujem za radu.
jamis
03.04.07,19:10
Dobrý večer potrebovala by som poradiť pri ročnom zúčtovaní dane.Jeden zamestnanec mi doniesol potvrdenie o životnom poistení,ktoré si chce uplatniť v ročnom zúčtovaní dane.To je v poriadku to si aj môže uplatniť ale doniesol mi potvrdenie jeho manželky,ktorá je na materskej dovolenke tiež je to životná poistka ale tá je na jej meno.Podľa mna si to on nemôže uplatniť.
Dalej mi doniesol tlačivo o výhre mobilneho telefonu jeho manželky a tam je písane že je to predmetom zdanenia,sume s DPH je 12.450,-Mám uviesť do jeho píijímu sumu telefonu bez dane?

Máme ešte jedneho zamestnanca,ktorý si uplatnil nezdaniteľnu čiastku 2-krát v 8/2006.Mám tu teraz dať odpočítateľnú položku v ročnom zúčtovaní o to nižšiu? t.j. nie sumu 90816? ale sumu 90816-7568.

Dakujem za radu.
1. Do RZD mu môžeš napočítať iba jeho životnú poistku.
2. V ročnom zúčtovaní bude suma nezdaniteľniej časti 90.816,-- Sk.
moni
03.04.07,19:16
Do ročného zúčtovania pre druhého zamestnanca uvedieš sumu 90816 Sk. Tým že sa nezdaniteľná čiastka 2 x uplatnila v jeden mesiac sa pravdepodobne zrazila nižšia daň ako sa mala a vyjde nedoplatok.
Kejt
03.04.07,19:19
%Dakuje za rada,ale ešte neviem ako to mám urobiť s tým mobilným telefonom čo vyhrala jeho manželka a je tam poznáme,že je to predmetom zdanenia
moni
03.04.07,19:24
Keby si chcel na manželku uplatniť nezdaniteľnú položku, vtedy by sa od nárokovateľnej nezdaniteľnej položky musel odpočítať ten príjem za mobil. A spoň si myslím, že je to tak.
liba2
03.04.07,20:11
%Dakuje za rada,ale ešte neviem ako to mám urobiť s tým mobilným telefonom čo vyhrala jeho manželka a je tam poznáme,že je to predmetom zdanenia
Príjmom je plná cena vrátane DPH (ako keby kúpil v obchode).