mixaela
27.02.07,12:03
Milí poraďáci,

popíšem v skratke môj problém, s ktorým sa na Vás obraciam s tým, či by ste mi nevedeli poradiť.

Na ÚP som bola evidovaná do 31. januára 07, poberala som dávku v hmotnej núdzi. Logicky vyplýva podľa mňa (keďže dávky sú vyplácané mesiac pozadu), že mi mala tento mesiac ešte prísť.
Neprišla.
Mám sa obrátiť na príslušný ÚP, alebo je to v poriadku?

Ďakujem za odpoveď.
ajobs
27.02.07,12:03
Milí poraďáci,

popíšem v skratke môj problém, s ktorým sa na Vás obraciam s tým, či by ste mi nevedeli poradiť.

Na ÚP som bola evidovaná do 31. januára 07, poberala som dávku v hmotnej núdzi. Logicky vyplýva podľa mňa (keďže dávky sú vyplácané mesiac pozadu), že mi mala tento mesiac ešte prísť.
Neprišla.
Mám sa obrátiť na príslušný ÚP, alebo je to v poriadku?

Ďakujem za odpoveď.

Samozrejem, treba to urgovať na UPSVaR.
mixaela
27.02.07,12:16
Ďakujem za odpoveď.

Volala som teda na ÚP a tam som sa dozvedela, že nárok na dávku mám, ale keďže som uviedla dôvod odhlásenia odchod do zahraničia, neunúvali sa mi to poslať na domácu adresu, keďže predpokladali, že sa tam nebudem zdržiavať.

Je možné splnomocniť rodičov, prípadne súrodenca, aby mi túto vec vybavil, alebo naozaj musím počkať až do môjho príchodu na Slovensko?

Ďakujem za odpoveď.
Marína
27.02.07,12:43
To ÚPSVaR neposiela dávky aj na bežný účet?
ajobs
27.02.07,14:10
Ďakujem za odpoveď.

Volala som teda na ÚP a tam som sa dozvedela, že nárok na dávku mám, ale keďže som uviedla dôvod odhlásenia odchod do zahraničia, neunúvali sa mi to poslať na domácu adresu, keďže predpokladali, že sa tam nebudem zdržiavať.

Je možné splnomocniť rodičov, prípadne súrodenca, aby mi túto vec vybavil, alebo naozaj musím počkať až do môjho príchodu na Slovensko?

Ďakujem za odpoveď.

Tak ako píše Marína, nechaj si dávku v nezamestnanosti posielať na osobný účet. Ak chceš, aby dávky preberal niekto v hotovosti, je potrebné na to mať splnomocenenie s notársky overeným podpisom.