Pohar
27.02.07,13:33
Dobrý den. Mam zivnost, uctujem v JU, platcom DPH nie som. Kupil som nove auto na leasing. Je to moje druhe auto. Prvemu sa skoncil Leasing. Na policii som bol, mam nove auto zaevidovane. To prve sa stalo mojim vlastnictvom.Prosim ako postupovat? Idem na danovy urad prihlasit nove auto. Co so starym? Mam ho teraz vo vlastnictve firmy (prestal som byt drzitel, a som vlastnik)..... Budem teda platit dan z motorovych vozidiel za dve auta? Poradte prosim ako postupovat aby som nespravil chybu......dakujem.
Manual
27.02.07,12:36
Dobrý den. Mam zivnost, uctujem v JU, platcom DPH nie som. Kupil som nove auto na leasing. Je to moje druhe auto. Prvemu sa skoncil Leasing. Na policii som bol, mam nove auto zaevidovane. To prve sa stalo mojim vlastnictvom.Prosim ako postupovat? Idem na danovy urad prihlasit nove auto. Co so starym? Mam ho teraz vo vlastnictve firmy (prestal som byt drzitel, a som vlastnik)..... Budem teda platit dan z motorovych vozidiel za dve auta? Poradte prosim ako postupovat aby som nespravil chybu......dakujem.
Vyraď prvé auto z majetku firmy do osobného užívania, nahlás to na DU listom odkedy a pýtaj si späť pomernú časť DzMV a budeš platiť len za jedno.
renča1
27.02.07,12:50
Budem teda platit dan z motorovych vozidiel za dve auta? Poradte prosim ako postupovat aby som nespravil chybu......dakujem.

Za dve autá by si platil daň vtedy, ak by si obe využíval na podnikanie. Ak budeš využívať len to jedno, teda druhé na leasing , tak len za toto auto zaplatíš cestnú daň. S ostatným súhlasím s Manualom.:)
Zlata
08.03.07,14:42
Vie mi niekto prosím poradiť.
Leasing na osobné auto je uzatvorený na 48 mesiacov, taktiež splátky sú rozrátané na 48 mesiacov.
To znamená, že ho aj odpisovať musím 48 mesiacov?!
paušálny poplatok jednorázový ide priamo do réžie?
Ďakujem.
slovex
08.03.07,15:05
áno odpisuješ 48 mesiacov. Spracovateľský poplatok bez DPH ide do obstarávacej ceny - DPH na odpočet ak si platca DPH ak nie tak ako prevádzková réžia