zsazsula
27.02.07,12:58
Som začiatočnička a mám svojich zamestnancov ako postupovať pri odvedení dańového bonusu a zrazenej dane má sa to hlásiť mesačne a pri zrážkovej dani .Kedy sa to platí ,píše sa oznámenie určite som pre Vás :D,ale iba teraz začínam som neplatitelom DPH.
vikinka
27.02.07,12:03
Štvrťročne budeš podávať prehľady,kde sa uvedie preddavok na daň,daˇnový bonus a zrážková daň.Tlačivá dostaneš na DÚ alebo na www.drsr.sk,na tento rok budú nové,ale zatiaľ nie sú k dispozícii.Ročne do 31.3.budeš podávať hlásenie za celý rok,ktoré bude obsahovať súhrné info z prehľadov.
zsazsula
27.02.07,12:22
takže aj štvrťročne platím daň, alebo dostávam za daňové bonusy..... a keď zamestnanci majú hrubý prijem 8000Sk aj tak im patrý daňový bonus?
Tá stránka sa nechce otvoriť srdečná vďaka.......
vikinka
27.02.07,12:32
Daň zo závisl.činn.,ktorú vypočítaš z miezd zamestnancov,platíš do 5 dní od vyplatenia mzdy,daňový bonus vyplatíš zamestnancovi ak má nárok vo výplate a ty si výšku daňového bonusu odrátaš od preddavkov,ktoré máš zaplatiť DÚ.Ak nemáš preddavky v takej výške ako daňový bonus,potom žiadaš DÚ o poukázanie daňového bonusu.Pri príjme 8 000,.hrub.majú nárok,pozri si § 33 ZDP,kde máš podmienky nároku na daň.bonus.
jankasm
28.02.07,06:11
takže aj štvrťročne platím daň, alebo dostávam za daňové bonusy..... a keď zamestnanci majú hrubý prijem 8000Sk aj tak im patrý daňový bonus?
Tá stránka sa nechce otvoriť srdečná vďaka.......

Tá stránka je www.drsr.sk