renča1
17.01.05,10:36
Chcela by som poradiť ohľadom združenia FO platcov DPH.

1) člen združenia poverený viesť učtov.JÚ eviduje 3 mobil.telefóny, pretože v združení sú 3 členovia môže si uplatnovať v plnej výške mob.tel. do daň.výdav., tieto mobil.telefony aj kedˇsú pod jeho názvom?

2) kedˇidú členovia združenia na služob.cestu majú nárok na stravné podľa platných sadzieb všetci traja? a tieto služobné cesty budem evidovať u účastníka združenia, ktorý je poverený účtovníctvom?

Ďakujem všetkým za radu.
emve
17.01.05,10:59
Podla mna, je potrebné mat telefóny napísané na meno združenia a tak ho môžu používať všetci členovia.
Náhrady za používanie mot.vozidla a stravné podla mna patria každému členovi združenia,ak má pri zmluve ktorá s ním je uzatvorená poznámku, že pri výkone činnosti ktorú pre združenie vykonáva /aj ked bezplatne/, mu budú vyplácané náhrady v zmysle platných zákonov.
renča1
17.01.05,11:55
Ďakujem dúfam, že to bude v poriadku.
ik-a
17.01.05,12:21
Podla mna, je potrebné mat telefóny napísané na meno združenia a tak ho môžu používať všetci členovia.
Náhrady za používanie mot.vozidla a stravné podla mna patria každému členovi združenia,ak má pri zmluve ktorá s ním je uzatvorená poznámku, že pri výkone činnosti ktorú pre združenie vykonáva /aj ked bezplatne/, mu budú vyplácané náhrady v zmysle platných zákonov.
Telefony nemozu byt pisane na zdruzenie, lebo to nema pravnu subjektivitu. Telefony by mali byt a aj vsetky ostatne doklady(faktury) na povereneho clena zdruzenia. Ten vedie uctovnu aj dan.evidenciu zdruzenia ako celok. Vsetky ostatne doklady, ktore su na clenov zdruzenia su nakladmi samostatnych osob.
Richard
17.01.05,12:25
Tému som presunul, prosím zaraďujte témy podľa témy do príslušnej Porady.
marcelaStanakova
17.01.05,13:14
Áno ja som mala problém s autom na leasing združenie si muselo vyčleniť jedného člena/ písomne overené notárom/ na ktorého sa napísalo auto a taktiež všetky faktúry FD aj FO sú na toho istého člena to sa týka aj vedenia DPH tak si myslím,že aj mobil.telefónov.