Jozef Mihál
27.02.07,15:45
Musí si manžel podať daňové priznanie typu A ak mal za rok 2006 iba príjmy zo závislej činnosti a za rok 2005 mal nedoplatok za ročné zúčtovanie zdravotného poistenia cca 6000 Sk a nepodpísal do 15.2. žiadosť o ročné zúčtovanie dane, iné príjmy nemal.
Jozef Mihál
27.02.07,14:48
Ak ročné zúčtovanie poistného podával s tým, že v roku 2005 mal aj príjmy z podnikania, mal by podať dodatočná daňové priznanie za rok 2005 a do výdavkov pri podnikaní započítať uvedený nedoplatok.

Ak nedoplatok v ročnom zúčtovaní poistného je len vďaka príjmom zo zamestnania za rok 2005, tak ak nepožiadal zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane, podáva daňové priznanie - ak mal len príjmy zo zamestnania a uvedený nedoplatok, tak vyplní tlačivo typ "A".

Nedoplatok z ročného zúčtovania poistného započíta do riadku 33.

ZoDP_§32
wegeta
28.02.07,08:54
Dakujem za odpoved
jarkach
23.03.07,21:00
milí poradáci prosím poradte mi kde napísať v danovom priznaní B NEDOPLATOK Z ROčNéHO ZúčTOVANIA ZDRAV. POISTENIA A POTOM AJ DO VýKAZOV viem že je to výdavok , ale konkreétne na ktorý riadok . trápim sa už dlho , tak vopred dakujem jarkach
ivanam
24.03.07,19:41
Prosím ešte o radu. Minulý rok som robila DP typu B. Kde som okrem príjmu zo zamestnania mala príjem autora /ods. 2 písm. a/. Robila som si RZ zdravot. poistenia, kde som mala nedoplatok, ktorý som zaplatila. V roku 2006 som mala príjmy len zo zamestnania a príjmy z prevodu nehnuteľ. Môžem si započítať tento nedoplatok zo ZP v DP typu B v roku 2006 ? Alebo musím podať DDP za rok 2005 ? To sa mi moc nechce.
A ešte jedna otázka. Treba priložiť k DP aj doklad o zaplatení nedoplatku zo ZP. Lebo potom nesúhlasí priložené potvrdenie zo zamestnania s tým čo je v riadku 33 /úhrn zapl. poistného/.
Ďakujem
Jozef Mihál
25.03.07,09:58
milí poradáci prosím poradte mi kde napísať v danovom priznaní B NEDOPLATOK Z ROčNéHO ZúčTOVANIA ZDRAV. POISTENIA A POTOM AJ DO VýKAZOV viem že je to výdavok , ale konkreétne na ktorý riadok . trápim sa už dlho , tak vopred dakujem jarkach
V oddieli VI. do stĺpca výdavky a to do toho riadku, v ktorom uvádzate príjmy.
Jozef Mihál
25.03.07,10:01
Prosím ešte o radu. Minulý rok som robila DP typu B. Kde som okrem príjmu zo zamestnania mala príjem autora /ods. 2 písm. a/. Robila som si RZ zdravot. poistenia, kde som mala nedoplatok, ktorý som zaplatila. V roku 2006 som mala príjmy len zo zamestnania a príjmy z prevodu nehnuteľ. Môžem si započítať tento nedoplatok zo ZP v DP typu B v roku 2006 ? Alebo musím podať DDP za rok 2005 ? To sa mi moc nechce.
A ešte jedna otázka. Treba priložiť k DP aj doklad o zaplatení nedoplatku zo ZP. Lebo potom nesúhlasí priložené potvrdenie zo zamestnania s tým čo je v riadku 33 /úhrn zapl. poistného/.
Ďakujem
Keďže ste v roku 2006 nemali príjmy z podnikania a za rok 2005 ste mali nedoplatok z RZZP, vyplývajúci z príjmov z podnikania (príjem autora), jediná možnosť je podať dodatočné DP za rok 2005 a nedoplatok z RZZP uviesť medzi výdavkami k príjmom z podnikania. K dodatočnému DP nemusíte prikladať doklad o zaplatení nedoplatku z RZZP? takýto doklad však potrebujete kvôli prípadnej kontrole zo strany DÚ.
Vieraka
25.03.07,18:57
Ja mam velmi podobny problem ako tu pisete len s malou odlisnostou.

Mam nedoplatok na zdravotnom poisteni za rok 2005 vdaka prijmom so zamestnania, ale zaroven som konatelka v sro avsak nepoberam z titulu tejto funkcie ZIADNY PRIJEM. Teda ako konatelka som vedena ako SZCO tym padom musim podat danove priznanie typu B a nedoplatok uviest na riadku 34? Alebo mozem podat danove typu A a uviest nedoplatok do riadku 33? Za rok 2006 som mala iba prijmy so zavislej cinnosti.
Jozef Mihál
26.03.07,06:15
Vieraka
26.03.07,06:47
Ďakujem za odpoveď.