efpkar
27.02.07,17:28
Chcela by som sa informovat ake podmienky musim splnat,ake doklady musim uradu predlozit aby som mala narok na rodicovsky prispevok a na zaklade akeho zakona a skutocnosti ma urad soc. veci a rodiny pravo pozastavit rodicovsky prispevok.dakujem
Zdeni
27.02.07,21:52
Pripájam link, kde sa dozvieš všetko potrebné od vzniku až po zánik vyplácania:
http://www.employment.gov.sk/DIS/davky_statnej_soc_podpory/rodicovsky_prispevok/1_RP_vseobecne_informacie.htm
efpkar
27.02.07,22:04
dakujem za prispevok.
Urad socialnych veci a rodiny si odomna vyziadal potvrdenie od zamestnavatela mojho manzela ale nenasla som na ziadnej stranke na internete ze by to bolo podmienkou na RP,maju na to pravo?
/manzel pracuje v zahranici/
efpkar
27.02.07,22:06
Maju pridavky na dieta poberane v zahranici vplyv na rodicovsky prispvok na Slovensku?
Zdeni
27.02.07,22:18
Rodičovský príspevok sa neposkytuje ani jednému rodičovi, ak jeden z nich má nárok na materské alebo nárok na dávku nemocenského poistenia alebo nemocenského zabezpečenia toho istého druhu v cudzine. - Zato to potvrdenie.
efpkar
28.02.07,08:20
Nenasla som na ziadnej stranke ze potvrdenie od manzelovho zamestnavatela je podmienkou na to aby som ja ako matka mohla dostavat RP ktory mam lekarskou komorou schvaleny do 6 rokou nasho syna. Z uradu soc.veci a rodiny my napisali ze si mame ziadat aj o RP v zahranici ale nemam info.ze taky prispevok sa tu poskytuje/severne irsko/.Dostavame Childbenefit-pridavky na dieta a Working tax credit - danovy bonus na dieta pre zamestnancov a to nema nic spolocne z rodicovskym prispevkom.