mysimis
27.02.07,17:53
Pracovník dnes fyzicky napadol riaditeľa firmy. Všetko to prebehlo pred svedkami. Je možné okamžite zrušiť PP z dôvodu hrubého porušenia pracovnej disciplíny?
Danila
27.02.07,16:56
Celkom určite. Vyplýva to aj z doterajších súdnych rozhodnutí.
mysimis
27.02.07,17:01
To znamená, že napíším výpoveď podľa § 68 odst. 1 písm. b ZP a ako dô vod uvediem fyzické napadnutie riaditeľa. Môže to tak byť?
Danila
27.02.07,17:02
Ešte doplním z publikácie odborník radí : O závažné porušenie pracovnej disciplíny ide vtedy, ak zamestnanec vyvolal bitku, klamal zákazníka a pod...
Danila
27.02.07,17:03
To znamená, že napíším výpoveď podľa § 68 odst. 1 písm. b ZP a ako dô vod uvediem fyzické napadnutie riaditeľa. Môže to tak byť?A samozrejme si zadováž nejaké svedectvo.
Okamžité skončenie:
musí byť písomné
dôvod musí byť skutkovo vymedzený bez pochybnosti
musí byť doručené druhému účastníkovi
dodržanie prekluzívnej jednomesačnej doby zo strany zamestnávateľa.
Doručenie je veľmi dôležité.
vikinka
27.02.07,17:04
Tak to je sila!!!Myslím,že to je už dosť závažný problém a porušenie disciplíny,ale určite prinajmenšom ho može udať za napadnutie.K závažnému porušeniu pracovnej disciplíny dochádza,ak zamestnanec poruší povinnosti,ktoré mu vyplývajú z § 47,81,82 ZP.V § 81 a.)plniť pokyny nadriadeného,a to sa mu zrejme nepáčilo?!
mysimis
27.02.07,17:10
Bohužial sa to stalo dnes v mojej kancelárii, mala som tam úplne nezávislého klienta a dotyčný riaditeľ bol u mňa - chystala som mu doklady. Zamestnanec tam vtrhol a už bola bitka na svete.
Zoltán Kovács
27.02.07,17:55
Bohužial sa to stalo dnes v mojej kancelárii, mala som tam úplne nezávislého klienta a dotyčný riaditeľ bol u mňa - chystala som mu doklady. Zamestnanec tam vtrhol a už bola bitka na svete.


:eek: :eek: :eek: :eek:
Mal som podobný prípad, ale bez účasti klientov, iba medzi zamestnancom a nadriadeným.
mysimis
28.02.07,06:15
Dnes mám aj pokračovanie. Zamestnanec priniesol PN. Môžem mu napriek tomu dať výpoveď?
chlap
28.02.07,07:07
Dnes mám aj pokračovanie. Zamestnanec priniesol PN. Môžem mu napriek tomu dať výpoveď?

V zmysle Zákonníka práce §63 odst. 1e) a §64 odst. 3c) áno - aj napriek tomu, že je na PN. (výpoveď podľa §68 odst. 1).
mysimis
28.02.07,07:20
Ďakujem, nebola som si istá.