jkarasek
27.02.07,20:34
ahojte,

mozno to sem nepatri, ale netusim kam s dotazom tak sa pytam tu.

Potreboval by som na domace financie nejaky program, ktory by dokazal prehladne a jednoducho viest:
- evidenciu prijmov a vydavkov
- vklady/investicie
- zvladal uzivatelsky definovane reporty a analyzy
- zaklady finacneho planovania vratane cashflow

Vubec nepozadujem skutocne uctovnictvo podla zakona, ale skor nastroj, ktory by mi pomohol urobit poriadok s domacimi finaciami. Normalne uctovnictva, co som zatial skusil boli vzdy prilis "uctovnicke".

Neviete niekto poradit ? Vopred vdaka.
Chava
27.02.07,20:04
Ahoj

Skús sa pozriet na toto: http://www.stormware.sk/filip/
Ked som si stiahla demoverziu, tak sa mi celkom pácila. Dúfam, že bude spĺňať tvoje požiadavky.
jkarasek
03.03.07,20:01
dik za link. Mrknem nan (uz taham). Len tak pre zaujimavost: Preco si ho nakoniec nekupila ? Co teraz pouzivas (ak pouzivas) ?
Manual
03.03.07,20:08
dik za link. Mrknem nan (uz taham). Len tak pre zaujimavost: Preco si ho nakoniec nekupila ? Co teraz pouzivas (ak pouzivas) ?
Alfa Atart je gratis na www.kros.sk
Chava
03.03.07,20:28
to jkarasek
Z jednoduchého dôvod, že som len študentkou a môj príjem nie je veľmi vysoký. Preto na tých pár údajov soft nepotrebujem. Ale v budúcnosti budem uvažovať. :-)

to Manual
nič také od nich som nenašla...
Manual
04.03.07,08:01
to Manual
nič také od nich som nenašla...
snáď ti pomôže tento link:
http://www.kros.sk/10918
Samozrejme nečakaj že tam bude názov programu Domáce účtovníctvo alebo nejak podobne:D
Ale myslím, že tam je možnosť výberu.
Chava
04.03.07,12:34
snáď ti pomôže tento link:
http://www.kros.sk/10918
Samozrejme nečakaj že tam bude názov programu Domáce účtovníctvo alebo nejak podobne:D
Ale myslím, že tam je možnosť výberu.

Aha, ty myslíš obyčajnú alfu. No, tam by som ja osobne domáce účto asi neviedla... to už radšej toho filipa. Ale asi to je tiež dobré. :-)
Manual
05.03.07,14:37
Aha, ty myslíš obyčajnú alfu. No, tam by som ja osobne domáce účto asi neviedla... to už radšej toho filipa. Ale asi to je tiež dobré. :-)
A prečo nie ??? Čo ti na nej vadí...:D Snáď to domáce účto nemáš také komplikované že by to Alfa nezvládla. A prečo obyčajná ?
Chava
05.03.07,15:04
A prečo nie ??? Čo ti na nej vadí...:D Snáď to domáce účto nemáš také komplikované že by to Alfa nezvládla. A prečo obyčajná ?

Pretože jkarasek mal takéto požiadavky (v prvom prispevku!!! :)):
- evidenciu prijmov a vydavkov
- vklady/investicie
- zvladal uzivatelsky definovane reporty a analyzy
- zaklady finacneho planovania vratane cashflow

Ja mám alfu rada, sama ju používam. Ale na toto je Alfa krátka, pretože je stavaná na niečo iné. Na moje osobné účto by bohate stačila, ale pre normálnu rodinu isto nie. Neviem si tiež predstaviť ako by si v nej viedol cenné papiere, dlhodobé vklady, dlhopisy... :D

A pod tou obyčajnou som myslela Štart verziu, len si tam mal preklep - preto som to prehliadla :)
sybila3
07.03.07,07:20
Ja som si skúsila stiahnuť toho filipa, ale je to nejaké zložité, nedajú sa mi tam zadať peniaze v hotovosti.

(http://postcardsbargain.com/clip.html)
peterst
22.03.07,07:09
Ahoj,

tiež som niečo také hľadal a naďabil som na Money Manager ex.
http://www.thezeal.com/software/index.php?Money_Manager_Ex

Je to nekomerčný free software a je naň urobená aj česká lokalizácia.

Bol som príjemne prekvapený jednoduchosťou a myslím že to robilo všetky veci čo si popisoval.
Má pekne spracované kategórie výdajov, prehľady za rôzne obdobia,umožňuje urobiť aj ročné plánovanie výdavkov, evidenciu domáceho majetku atď.

Ja som v ňom skúšal nejaké veci ale nakoniec som nechal domáce účto tak, ale keby som sa do toho znovu pustil, tak asi v tomto.

Vyskúšaj, uvidíš. Možno ti pomôže.

Peter
martinhh
01.11.07,10:20
mam nieco urobene v exceli.... axistuje aj velmi dobry program ak sa nemylim nazov je homefinaces ale je to vsetko v anglictine :(
Arjen
30.06.10,10:07
ja som hľadal tiež podobné domáce účtovníctvo

skúšal som program Filip, ale jeho cena sa mi zdala privysoká a Alfa Start od Krosu mi nejako nesadla, nakoľko si chcem viesť predovšetkým svoje osobné a rodinné účtovníctvo a nie ďalších tisíc evidencií, šak nie som podnikateľ

nedávno som ale objavil účtovníctvo na doma v názvom RUDo, neľutujem tých 8 eur, čo som dal na kúpu, evidujem si tam svoje príjmi, výdavky a takisto aj pohľadávky a záväzky, vďaka prehľadným sumárom a grafom mám väčší prehľad vo svojich financiách a vidím kde sa dá ušetriť
aktualizácie sú zadarmo porád daké nové fukcie a je k tomu prehľadný videomanuál i príručka, dokonca pre tých, čo nie sú počítačovo zdatný ponúkajú dáky knižný manuál s tlačenými formulármi pre evidovanie príjmov a výdavkov

ja som s tým veľmi spokojný, navyše je to všetko v slovenčine, licencia je na dva PC, takže už aj brat to používa :D

ozaj a tu je odkaz:

rudo-budget.com
f.demjan
07.01.11,07:23
Skúste super program RQ Money na www rq.sk
f.demjan
19.01.11,19:44
Pripravuje sa RQ Money 2
pino20
12.08.11,09:31
domáce hospárstvo plus, zatial najlepšie čo som vyskúšal.
jarka8877
07.01.15,06:35
Dovoľte aby som tiež pridala svoj príspevok do diskusie.

Ja svoje výdavky evidujem asi 2 mesiace v aplikácii na adrese www.nasevydavky.sk. Je to zadarmo, takže zatiaľ som spokojná. Dostala som pod dohľad ako tak naše rodinné financie.

Evidujem si svoje prijmi, výdavky, a taktiež záruky na zakúpený tovar.

Hlavne sa mi páči možnosť evidovať očakávané príjmy, výdavky, takže zhruba viem ako na tom budem na konci roka.

Manžel má na stránke tiež svoje konto, a viem sním zdieľať jeden rodinný účet. A celkom dobre sa s tým pracuje aj na mobile.

Tu je webová adresa:
http://www.nasevydavky.sk

jarka
buchač
07.01.15,07:02
Jarka

Dovoľ, aby som Ti pripomenul, že reklama sa tu nejak nenosí.
Dovoľ, aby som Ti pripomenul, že na reklamu je príslušná rubrika po zaplatení
Dovoľ, aby som Ti spomenul, že je toTvoj príspevok a hneď ide o reklamu.
Dovoľ, aby som spomenul aj to, že po prezretí stránky som usúdil, že je o dvoch veciach....

No dovoľ.....;)
karakul
07.01.15,08:29
... okrem toho som zvedavý, ktorý odvážlivec si súkromné toky svojich peňazí uloží v cudzej aplikácii na cudzí server ... to radšej zostať pri ceruzke a zošite.
marjankaj
07.01.15,08:33
Nájdu sa ak takí...:---