Magma
28.02.07,05:54
Dcéra zamestnanca ukončila v novembri 2006 bakalárske štúdium, v štúdiu nepokračuje ďalej. Dokedy má nárok na daňový bonus. Prehľadala som všetko čo sa týka bonusov a takúto odpoveď som nikde nenašla.
karpis
28.02.07,05:27
DB si môžeš uplatniť naposledy v tom mesiaci, v ktorom bolo ukončené štúdium
Maťa N.
28.02.07,06:04
Ja som našla v knihe Daňové priznania za rok 2006 takýto príklad: Dieťa zamestnanca ukončilo štúdium na vysokej škole v júni 2006 štátnou skúškou. Počnúc mesiacom júl už nemožno uplatniť nárok na daňový bonus, lebo jeho sústavná príprava na povolanie sa skončila v júni štátnou skúškou.
karpis
28.02.07,06:54
ked skončila v novembri tak ešte za november uplatníš DB
vema
03.06.09,08:51
Zamestnancov syn tiež ukončil Bakalárske štúdium v máji štátnou skúškou, ale bude pokračovať ďalej na titul magister. Mám mu pozastaviť vyplácanie DB, až do začiatku ďalšieho štúdia, alebo môžem pokračovať vo vyplácaní. On keď bude maŤ volno až do septembra, nemusí nikde nič platiť, myslím poistné - ZP a Sociálna. Budem vďačná za odpoveď.
Martasch
03.06.09,08:59
Zamestnancov syn tiež ukončil Bakalárske štúdium v máji štátnou skúškou, ale bude pokračovať ďalej na titul magister. Mám mu pozastaviť vyplácanie DB, až do začiatku ďalšieho štúdia, alebo môžem pokračovať vo vyplácaní. On keď bude maŤ volno až do septembra, nemusí nikde nič platiť, myslím poistné - ZP a Sociálna. Budem vďačná za odpoveď.

Môj syn ukončil bakalára minulý rok, vtedy manželovi na dva mesiace "pozastavili" DB, po prinesení potvrdenia o pokračovaní na inžinierskom štúdiu od septembra mu ho vyplácali ďalej a pri ročnom zúčt. dani dorovnali. Ja by som postupovala rovnako.
vema
03.06.09,09:17
Môj syn ukončil bakalára minulý rok, vtedy manželovi na dva mesiace "pozastavili" DB, po prinesení potvrdenia o pokračovaní na inžinierskom štúdiu od septembra mu ho vyplácali ďalej a pri ročnom zúčt. dani dorovnali. Ja by som postupovala rovnako.
Marta, prosím Ťa, už si nepamatáš, či musel niečo platiť počas prázdnin na zdravotnú a sociálnu? Ďakujem za odpoveď, urobím tak ako píšeš.
veronikasad
03.06.09,09:20
Marta, prosím Ťa, už si nepamatáš, či musel niečo platiť počas prázdnin na zdravotnú a sociálnu? Ďakujem za odpoveď, urobím tak ako píšeš.
Nie som marta - ale odpoviem : na zdravotnú neplatíš počas prázdnin nič, len po ukončení I. stupňa oznámiš v ukončenie a v septembri znovu odnesieš potvrdenie o návšteve školy.

Sociálne poistenie za žiadnych študentov štát neplatí, nič nenahlasuješ. Ak však máš na mysli UPSVaR - oddeleni výplaty PnD, tam treba odovzdať doklad o ukončení štúdia a v septembri znovu potvrdenie o návšteve školy. PnD za prázdniny doplatia až v oktobri.
ivka70
03.06.09,09:22
Marta, prosím Ťa, už si nepamatáš, či musel niečo platiť počas prázdnin na zdravotnú a sociálnu? Ďakujem za odpoveď, urobím tak ako píšeš.

socialne poistenie nie je povinne, tam platit nemusi.
Pokila sa do 7 dni neprihlasi na urade prace, musi sa do 8 dni od statnic prihlasit v zdravotnej poistovni ako dobrovolny platca.

Po zapise do 4. rocnika prinesie potvrdenie a bud to ZP robi tak, ze sa neplati pocas tohoto obdobia alebo zaplatene poistne vrati.

Treba sa pri prihlasovani v ZP spytat.
Discodiva
20.03.11,13:42
a treba aj nejaký doklad o ukončeni VS studia, ked dcera dokončila Mgr v máji? či stači iba doklad o návšteve školy?