JALI
28.02.07,07:08
Ahoj,
hľadala som príspevky k tejto téme,ale ani jedna sa nehodi na mňa. Od 1. mája nastupujem do nového zamestnania a viem, že dnes je posledný deň na výpoveď s výpovednou lehotou 2 mesiace. Čo všetko má obsahovať a ako má vyzerať ,aby bola platná a nemala som v budúcnosti problémy. O 11,30 odchádzam s dieťatom k lekárovi. Pomóóc.
Tweety
28.02.07,06:13
Ahoj,
hľadala som príspevky k tejto téme,ale ani jedna sa nehodi na mňa. Od 1. mája nastupujem do nového zamestnania a viem, že dnes je posledný deň na výpoveď s výpovednou lehotou 2 mesiace. Čo všetko má obsahovať a ako má vyzerať ,aby bola platná a nemala som v budúcnosti problémy. O 11,30 odchádzam s dieťatom k lekárovi. Pomóóc.
Klasicky, meno....., dávam výpoveď z PP uzavretého dňa... podľa § 61 ZP dňa 28.2. 2007. Nezabudnúť doručiť druhej strane.
jankasm
28.02.07,06:14
Ahoj,
hľadala som príspevky k tejto téme,ale ani jedna sa nehodi na mňa. Od 1. mája nastupujem do nového zamestnania a viem, že dnes je posledný deň na výpoveď s výpovednou lehotou 2 mesiace. Čo všetko má obsahovať a ako má vyzerať ,aby bola platná a nemala som v budúcnosti problémy. O 11,30 odchádzam s dieťatom k lekárovi. Pomóóc.

Ja myslím, že úplne stačí keď tam budú tvoje údaje, údaje zamestnávateľa a klasický list vo forme žiadosti o ukončenie pracovného pomeru. dávam výpoveď k .... alebo ukončujem pracovný pomer k ..... uzatvorený dňa .....
Nezabudni si dať potvrdiť prevzatie žiadosti na kópii, podstatný je deň, kedy zamestnávateľovi žiadosť doručíš, tak aby si to mala podpísané.
Martin Mocko
28.02.07,06:15
Ahoj,
hľadala som príspevky k tejto téme,ale ani jedna sa nehodi na mňa. Od 1. mája nastupujem do nového zamestnania a viem, že dnes je posledný deň na výpoveď s výpovednou lehotou 2 mesiace. Čo všetko má obsahovať a ako má vyzerať ,aby bola platná a nemala som v budúcnosti problémy. O 11,30 odchádzam s dieťatom k lekárovi. Pomóóc.

Stačí, keď napíše:

Týmto ukončujem pracovný pomer uzatvorený medzi mnou a Vašou firmou dňom 28.02.2007 podľa § 67 zákonníka práce - výpoveď daná zamestnancom.
Výpovedná lehota podľa zákonníka práce §62 je 2 mesiace.


Pozor! Ak pracuješ u zamestnávateľa už viac ako 5 rokov, máš 3mesačnú výpovednú lehotu.

PS: nech ti zamestnávateľ podpíše na kópiu prevzatie i s dátumom.
Tweety
28.02.07,06:17
Stačí, keď napíše:


Pozor! Ak pracuješ u zamestnávateľa už viac ako 5 rokov, máš 3mesačnú výpovednú lehotu.

.
Toto platí iba v prípade výpovede zamestnávateľom.
chlap
28.02.07,06:58
Ja myslím, že úplne stačí keď tam budú tvoje údaje, údaje zamestnávateľa a klasický list vo forme žiadosti o ukončenie pracovného pomeru.
Nezabudni si dať potvrdiť prevzatie žiadosti na kópii, podstatný je deň, kedy zamestnávateľovi žiadosť doručíš, tak aby si to mala podpísané.

To tučné je nesprávne ! Ak chce dať výpoveď musí napísať, že "týmto dávam výpoveď."

Nemôže zamestnávateľa žiadať o ukončenie pracovného pomeru - k žiadosti sa totiž zamestnávateľ má právo vyjadriť a môže s ňou súhlasiť alebo nie. K výpovedi nemá zamestnávateľ právo vyjadrovať sa - musí ju vziať na vedomie.
JALI
28.02.07,07:45
Ďakujem Vám všetkým za rady.