emve
17.01.05,13:28
účtujete niekto notára - plátcu DPH?
Jasné, že všetky jeho odmeny sú včítane DPH.
Ako ale postupovať v prípade, že robí formulár: Vyúčtovanie trov súdneho komisára.
Ak dakto poznáte tento formulár a viete mi poradiť velmi mi pomôžete Dík.
TatianaM
11.03.05,09:04
Môj notár je platcom DPH od 1.1.2005, vieš mi poradiť ako robíš DPH na výstupe v prípade ak jeho odmena nie je ešte zaplatená? Myslím tým všetky tie úkony čo sa týkajú dedičských konaní a notárskych zápisníc pre občanov (nepodnikateľov).
Čo sa týka trov súdneho komisára tak dnes je Konferencia notárov SR a vraj tam by im mali dať podrobnejšie informácie.
emve
04.07.05,12:24
Dlho nikto nereagoval na moj dotaz,tak som si ho prestala všímať....Prepáč.

Na výstupe uplatňujem DPH tak,že ku každímu dedičskému konaniu v deň ukončenia môj notár vystaví faktúru, ktorá je uhradená v hotovosti.To isté platí na notárske zápisnice.Za overovanie podpisu sa vypisuje len potvrdenka o príjme s rozpisom DPH a takto to zadávam podla dítumov.
Čo sa týka trov súdneho komisára, tak v múdrej knihe som sa medzičasom dočítala, že notár súdu vystaví všetky trovy včítane DPH a za deň zdanitelného plnenia sa považuje právoplatné rozhodnutie súdu - to znamená minimálne raz za mesiac odkontrolovať čo súd správoplatnil,lebo pošta trvá ďalší mesiac.
Staré veci zaslané na súd ktoré boli bez DPH, na výstupe nezdaňujem.
Dúfam že je to tak dobre.Ak máš inú skúsenosť,prosím daj vedieť.
Dík Vierka
TatianaM
14.07.05,06:13
My sme to riesili tak, ze sme zakupili registracnu pokladnu a overovanie podpisov, dedicske veci a notarske zapisnice hradene v hotovosti, to vsetko ide cez RP. Nastava vsak problem, ak nie su veci uhradene v danom stvrtroku platenia DPH, tak musim nahrat neuhradene pohladavky do evidencie DPH a potom ich sledovat. Co sa tyka trov sudneho komisara, tak to robim tak isto, len neviem ci je treba vystavovať fakturu na sud.