vrbovnica
28.02.07,08:08
môžem podať na daňový úrad súvahu a výkaz ziskov a strát, ktoré si vyplním na počítači, kde som si našla čisté tlačivo na internete?
nevadí, že to nebudú dvojhárky?
Ďakujem :)
Gituška
28.02.07,07:12
Podľa mňa nevadí, ale vieš koľko daňových úradov, toľko konečných riešení. Mala by si sa opýtať na DÚ.Mne všetky tlačivá z internetu akceptujú a mojej známej nie. A podotýkym je to jedno mesto, ale nie etn istý daňový úrad.
evina
28.02.07,07:23
Na stránke DRSR môžeš tieto tlačivá vyplniť priamo. Vyplň ich, vytlač a podaj na ktorýkoľvek DÚ, nemajú právo odmietnuť... odkáž ich na DRSR.
Gituška
28.02.07,07:30
Evina dovolila by som si nesúhlasiť, lebo ja som jednému svojmu klientovi takto vyplnila prehľad o odvedených preddavkoch na DU Košice IV a nevzali mu to, a ja to roky podávam na DU KE I. dokonca na tlačive vytlačeného priamo z programu Olymp a nemám problém. Aj keď by to nebolo tak ako hovoríš, že nemôžu ti ho odmietnuť, ale vieš nevíťazí stále pravda, ale silnejší.
evina
28.02.07,07:41
Evina dovolila by som si nesúhlasiť, lebo ja som jednému svojmu klientovi takto vyplnila prehľad o odvedených preddavkoch na DU Košice IV a nevzali mu to, a ja to roky podávam na DU KE I. dokonca na tlačive vytlačeného priamo z programu Olymp a nemám problém. Aj keď by to nebolo tak ako hovoríš, že nemôžu ti ho odmietnuť, ale vieš nevíťazí stále pravda, ale silnejší.

Ja hlboko nesúhlasím s týmto. Daňový úrad nie je silnejší, len si to tak mnohí zbytočne myslíme.. Na DU Košice IV sedela asi zle informovaná pracovníčka DÚ. Ak si pozrieš portál DRSR nájdeš tam napr. takúto vetu:

Daňové priznania k dani z príjmov za rok 2006
Oznamujeme daňovým subjektom, že Ministerstvo financií SR Opatrením č. MF/027725/2006 - 72 z 9. januára 2007 ustanovilo vzory daňových priznaní k dani z príjmov FO a PO za zdaňovacie obdobie roku 2006. Tlačivá daňových priznaní sú umiestnené na tejto internetovej stránke v ponuke Daňové tlačivá (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/vzorydp06.html). Tieto tlačivá je možné vytlačiť a po vyplnení podať na daňový úrad.

Tlačivá vyplnené na internete opatrené správnym čiarovým kódom musia zobrať v Košiciach, v Prešove, Spišskej Novej Vsi, skrátka na všetkých DÚ SR a kto sa dá vyhodiť má vlastným pričinením prácu navyše a výdavky za tlačivá tiež..
Min. 3 roky podávam na DÚ všetko zo softu a taktiež všetky výkazy na poisťovne a v živote nebol /a ani nemôže byť / problém. Sú vytlačené čiernobielo a podávam ich poštou:)
Gituška
28.02.07,07:45
Súhlasím s Tebou aj poznám vyššie uvedené opatrenie, ale vieš človek nechce vyvolávať konflikty, lebo len zbytočne na seba upriamiš pozornosť.Proste chcela som tým len naznačiť, že hoci by to mali prijať, nie všade to prijmú bez pripomienok.
evina
28.02.07,07:49
Súhlasím s Tebou aj poznám vyššie uvedené opatrenie, ale vieš človek nechce vyvolávať konflikty, lebo len zbytočne na seba upriamiš pozornosť.Proste chcela som tým len naznačiť, že hoci by to mali prijať, nie všade to prijmú bez pripomienok.

Viem, ale ja na toto upozorňujem stále, ak sa budeme stále prispôsobovať nezmyselným požiadavkám úradníkov budeme "bití" stále. Nevyvolávaš konflikty, len slušne upozorníš na portál DRSR ...atď.
seda
28.02.07,07:51
Netreba sa nechať odbiť, niektorí živnostníci sa DU boja, a len sa na pracovníci z DU opýtajú "A to prečo máte také tlačivo?" a živnostník sa otočí na podpätku a uteká za svojou účtovníčkou, že je to zlé. Moja vlastná skúsenosť, pri jednej ceste ich ja odnesiem osobne a sme spokojní. Sme v Košiciach.
rudno
01.03.07,09:33
Prosim vysvetlite či je správne , keď sa hovorí, že živnostník, ktorý uplatňuje paušálne výdavky 40% potom nepredkladá súvahu a výkaz ziskov.
Ďakujem. Rudno
KvetkaK
01.03.07,09:36
Asi si mal na mysli výkaz o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdavkoch že? Lebo FO neodovzdáva súvahu a výkaz ziskov a strát. To len PO.
A ak si živnostník uplatňuje paušálne výdavky, nepredkladá žiadne výkazy.
rudno
02.03.07,14:10
Ďakujem za vysvetlenie. Rudno
Anna1974
16.03.07,08:09
Ešte jedna otázka, nie som si istá kolkokrát sa podáva súvaha a výkaz ziskov a strát ako príloha danového priznania? NIekto hovorí dvojmo, niekto raz...dík za odpoved.
evina
16.03.07,08:19
Ešte jedna otázka, nie som si istá kolkokrát sa podáva súvaha a výkaz ziskov a strát ako príloha danového priznania? NIekto hovorí dvojmo, niekto raz...dík za odpoved.

každý výkaz plus poznámky jedenkrát...určite..,

Dvakrát sa dávalo v minulosti..
helas
16.03.07,08:46
A čo výkazy o majetku ... FO , tiež jeden krát ? Lebo jeden môj klient odovzdával DP a pýtali od neho dvojmo - DU Košice I.
evina
16.03.07,08:49
A čo výkazy o majetku ... FO , tiež jeden krát ? Lebo jeden môj klient odovzdával DP a pýtali od neho dvojmo - DU Košice I.
DÚ Košice je tu už niekoľkokrát prezentovaný požadovaním zbytočných papierov, asi majú veľké priestory.
Aj FO podáva výkazy jedenkrát. nech si pracovníci an DÚ naštudujú príslušné Opatrenia MF:)
helas
16.03.07,11:42
Asi sú tam staré kádre http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif ináč ďakujem za potvrdenie, že nie som mimo
martina2006
16.03.07,12:42
Súvahu a výkaz ziskov a strát treba ešte predkladať aj po schválení?
evina
16.03.07,13:24
Súvahu a výkaz ziskov a strát treba ešte predkladať aj po schválení?
Ak sa nerobia opravy, neotvárajú sa znovu účtovné knihy tak nie...