Anita7
28.02.07,08:36
Zdravím....

Dostala som dotáciu od ÚPSVaR na podnikanie -oblasť -kaderníctvo.
Napr. vlasovú žehličku,fén na vlasy,nábytok (to všetko je uvedené v podnik.zámere) si môžem dať priamo do prevádzkovej réžie alebo si ich musím zaradiť ako majetok vrátane odpisovania?
Teda môžem si všetko zaradiť do PR?
Zita5
28.02.07,07:50
sway
28.02.07,07:52
Zdravím....

Dostala som dotáciu od ÚPSVaR na podnikanie -oblasť -kaderníctvo.
Napr. vlasovú žehličku,fén na vlasy,nábytok (to všetko je uvedené v podnik.zámere) si môžem dať priamo do prevádzkovej réžie alebo si ich musím zaradiť ako majetok vrátane odpisovania?
Teda môžem si všetko zaradiť do PR?

v kocke - jednotlivo všetko čo stojí do 30 000 ide do réžie, nad 30 000 do majetku a odpisovať.
Anita7
28.02.07,08:50
Vďaka.
Jednotlivé časti -veci podnikateľského zámeru sú do výšky Sk 30.000-, nič nepresahuje Sk 30.000,-.
sway
28.02.07,09:29
Vďaka.
Jednotlivé časti -veci podnikateľského zámeru sú do výšky Sk 30.000-, nič nepresahuje Sk 30.000,-.
tak všetko účtuj do réžie - anal: drobný majetok a ja by som si spravila anal. "dotácia" - a potom budeš mať pekne prehľad, koľko si už minula z dotácie a na čo si ju použila. ;)
Beata
28.02.07,09:40
Zdravím....

Dostala som dotáciu od ÚPSVaR na podnikanie -oblasť -kaderníctvo.
Napr. vlasovú žehličku,fén na vlasy,nábytok (to všetko je uvedené v podnik.zámere) si môžem dať priamo do prevádzkovej réžie alebo si ich musím zaradiť ako majetok vrátane odpisovania?
Teda môžem si všetko zaradiť do PR?
Odpisuješ majetok nad 30.000,-, to tu už bolo napísané. Avšak neúčtovala by som to do réžie, ale podľa postupov účtovania, buď do majetku, alebo do zásob - materiál.
sway
28.02.07,10:13
Odpisuješ majetok nad 30.000,-, to tu už bolo napísané. Avšak neúčtovala by som to do réžie, ale podľa postupov účtovania, buď do majetku, alebo do zásob - materiál.
jasné, súhlasím, nevšimla som si že v JU je už kolonka nákup DM... ;););)