cerviacik
28.02.07,09:24
Jediný akcionár akciovej spoločnosti rozhodol o zmene stanov a doplnil predmet podnikania o nové činnosti. Ja mám za úlohu to realizovať na všetkých úradoch. Aký by mal byť presný postup? Predpokladám, že najprv treba na živn. úrade vybaviť nový živ. list. Kde nájdem vzor ziadosti? Akým spôsobom treba dokladovať spôsobilosť spôsobilej osoby resp. jej súhlas, ak prípadne nie je naším zamestnancom? Ak sa vybaví nový živ. list, potom je na rade obch.reg. tam zaslem novy živ.list, rozhodnutie akcionára a konsolidované znenie stanov.

Prosim usmernite ma, plus by pomohli nejake vzory tlaciv alebo linky.
josh
28.02.07,09:10
V prvom rade chod na zivnostensky urad, aby si ziskal informacie najma o tom, ako sa bude presne volat ta zivnost. Tam Ti povedia aj ostatne veci (ohladne zodpovedneho veduceho, vypisov z registra trestov a pod).
Potom s touto cinnostou napisanou na papieriku nabehnes ku ktoremukolvek notarovi (ak si z nitrianskeho kraja, viem poradit dobreho ;-) ) a notar Ti vyhotovi notarsku zapisnicu, ktora bude obsahovat rozhodnutie jedineho akcionara o zmene stanov. K tejto notarskej bude musiet predstavenstvo vyhotovit uplne znenie stanov.
Notarsku zanesies na zivnostensky, vydaju Ti zivnostensky list, vratis sa k notarovi a spravis z neho dve osvedcene fotokopie.
Na obchodny register odovzdas 2x notarsku, 2x UZ stanov, 2x zivnostensky, 1x navrh na zapis zmien, 1x kolok.
U nas na notarskom urade zvykneme vyhotovit vsetky listiny, vratane tych ziadosti na zivnostensky urad.
cerviacik
28.02.07,11:13
asi som zabudol povedal, ze uz mam 3x notarsku zapisnicu :-)), Treba mi skompletizovat podklady na ziv. urad. nakolko su tam viazane aj remeselne zivnosti. Máme nejaké vzory podaní, čo všetko treba dokladovať ziv. uradu? Zodpovedneho zastupcu- jeho pracovnopravny vztah k firme, jeho odbornú sposobilost, vypis z registra trestov, kolok (tusim 1000 sk)... co este?
josh
28.02.07,11:44
Zivnostenske urady si bacuju vsade rozne, u nas by chceli od Teba notarsku zapisnicu, vypis z registra trestov noveho zodpovedneho veduceho (ak sa menia cinnosti, na ktore nie je zodpovedny veduci, tak aj VRT predstavenstva), osvedcene odpisy dokladov o odbornej sposobilosti, kolok 1000sk (ak je to zivnost) alebo 2000sk (ak je to koncesia).
Je nutne vyplnit tlacivo ohlasenia zivnosti (alebo ziadost o koncesiu) a suhlas zodpovedneho veduceho o ustanoveni do funkcie zodpovedneho veduceho.
cerviacik
28.02.07,12:33
vdaka..nevies poslat vzorovu ziadost na ziv. urad?
josh
28.02.07,13:10
nechce sa mi to hladat, tu niekde to najdes
http://www.civil.gov.sk