efinaD
28.02.07,09:38
Ahojte,

potrebujem poradiť:
Začala som podnikať 17.6.2006 ako živnostnička. Rok teda okrem zdravotného poistenia neplatím žiadné iné odvody. Ako to je teraz pri daňovom priznaní? Môže mi vyjsť nedoplatok za toho pol roka a ak áno, som povinná ho uhradiť? Sú v tomto prípade nejaké podmienky, ktoré by som mala vedieť?
Prvého polroka som bola zamestnanec jednej firmy.

ďakujem
katkaj
28.02.07,08:41
Ahojte,

potrebujem poradiť:
Začala som podnikať 17.6.2006 ako živnostnička. Rok teda okrem zdravotného poistenia neplatím žiadné iné odvody. Ako to je teraz pri daňovom priznaní? Môže mi vyjsť nedoplatok za toho pol roka a ak áno, som povinná ho uhradiť? Sú v tomto prípade nejaké podmienky, ktoré by som mala vedieť?
Prvého polroka som bola zamestnanec jednej firmy.

ďakujem

Pokiaľ si bola zamestnancom tak za teba platili v prvom polroku odvody vo firme.
Sociálne budeš platiť až od 1.7.2007 pokiaľ si za minulý rok mala príjem zo SZČO väčší ako 91.200. Zdravotné si vykonáš RZZP a tam uvidíš či máš preplatok alebo nedoplatok.
A dane si zúčtuješ teraz v daňovom priznaní za rok 2006 :rolleyes:
efinaD
28.02.07,08:45
ďakujem Katka,
ako to správne chápem, v daňovom priznaní mi môže vyjsť nedoplatok spôsobený tým polrokom živnosti a ja ho normalne uhradím.
Je tak? Ale odvody začnem platiť až od 1.7.2007
katkaj
28.02.07,08:51
ďakujem Katka,
ako to správne chápem, v daňovom priznaní mi môže vyjsť nedoplatok spôsobený tým polrokom živnosti a ja ho normalne uhradím.
Je tak? Ale odvody začnem platiť až od 1.7.2007

Áno, pokial si mala príjmy ako SZČO tak z tých budeš platiť daň. Aj keď tie príjmy nemuseli byť veľké a po odrátaní výdavkov a odpočítateľných položiek ti môže vyjsť nulová daň. :rolleyes: Ale je potrebné urobiť DP a tam zahrnúť aj príjem zo zamestnania, ktorý už je zdanený,aj príjem SZČO.

Odvody do SP budeš platiť od 1.7.2007 pokiaľ vo výpise z DP ktorý odovzdáš na SP do 30.6.2007 budeš mať príjem ako SZČO väčší ako 91.200. Pokiaľ bude menší tak daľší rok platiť SP nemusíš :rolleyes: Ale dobrovoľne samozrejme môžeš:)
efinaD
28.02.07,09:02
ďakujem za radu